Skocz do zawartości

problem z althon-em 630


Recommended Posts

prosze o rozwikłanie tego problemu a problem tkwi w zbyt wysokiej temp. bo aż 75 stopni cpu bez pasty termalnej a 70 stopni z pastą termalna

:pajac: mierzone speedfan 4.40 oraz core temp 0.99.5 odczyty wariują :) jeszcze by mnie to nie dziwiło gdy bym posiadał box-owe chłodzenie ale mam thermaltake big typhoon pasta została uzyta coollaboratory liquid pro :zamykamy:

a tej pasty dużo nałożyć nie idzie kto ją nakładał to wie po za tym równomiernie została nałozona jak na zdjeciach

podczas montażu wyjołem płyte główną w celu zamocowania cooler-a :) zapewniam iż chłodzenie przylega prosto i pewnie do procka

czy mam uszkodzony procek??? felerna wersja cpu???

a jak by ktoś sie pytał to mam zasilacz Tagan 580W

Link to post
Share on other sites

70C to absolutne maksimum dla tego proca. Dla pewności załóż boxa i sprawdź temperatury - jeśli będzie to samo to reklamuj proca. Tylko nie napisałeś czy ta temp jest w idle czy w stresie, jeśli w stresie to ile jest w idle ??

Link to post
Share on other sites

Problem jest naprawdę duży, bo źle nałożona pasta i nie przyleganie idealne do proca to maks +10C, a ten proc w spoczynku ma 30C. Ja bym go na twoim miejscu odesłał, bo w takich warunkach to popracuje maks 1 miesiąc.

Link to post
Share on other sites

procesory wymieniałem już nie jeden raz i mozna by powiedzieć iż nie popełniłem błędu ale skąd takie temp na procku przyznaje sie iz zmodyfikowałem chłodzenie skracając podstawke oraz dodając mu ogromny radiator i poprowadzając klika prętów cieplnych dla przykładu oryginalny thermaltake big typhoon posiada 6 rurek mój posiada ich aż 16

Link to post
Share on other sites

Skoro rurki są gorące to znaczy, że ciepło jest odprowadzane bdb., a procesor jest na tyle chłodny, że wiele mu nie potrzeba, a przy twojej hybrydzie to powinien mieć ok. 20C :zamykamy: . Lepiej zastanów się na odesłaniem, płuki jeszcze działa - bo jak się spali to serwis ci go nie wymieni !!

Link to post
Share on other sites

Jak cooler jest gorący a proc wskazuje 70+*C to jedyne co to reklamować. Moj ma 30 *C, a max po oc na 3.5GHz 55*C jak jest cieplo na dworze :zamykamy: Jakby cooler nie byl gorący to obstawialbym na problemy z przewodnistwem na linii cpu-cooler. MOzesz zarzucic zdjeciem twojego chłodzenia, tak z ciekawości po tych modyfikacjach? :)

Link to post
Share on other sites

kowdipapo: zdjęcie collera wrzuce w najbliższy weekend

wujashek: obudowa otwarta tzn. zdjęda lewa osłona a więc przewiew jest

co odziwo podkręciłem proca do 3.1Ghz i hula nawet super pi liczy próbke 32M z tym dodam iż 8M policzył w 7 min :D też mi wydajnośc :) a temp. wskazuje nadal 75 stopni coś jest nie tak z procem

a w weekend postaram sie go podkęcić na max-a :o a niech sie spali

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...