Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posłucham Cię, ale chciałbym się też dowiedzieć, nie musisz już koniecznie udzielać instruktażu ale na moim sprzęcie i mojej rozdzielczości w grach, które podałem - wyciągnął byś lepszą liczbę FPS poprzez znajomość ustawień (w grze, może w panelu nvidia?) w miarę ładnej grafice? Sam Bogusławki19 napisał, że mogę być sfrustowany bo nie do końca wykorzystuję możliwości przy takiej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmień w tych grach z ultra na wysokie jak nie chcesz grzebać w ustawieniach i klatek dojdzie.

Wykorzystujesz możliwości aż za dobrze i do tego stopnia że nawet 60 fps w grach nie masz.

To sobie wyobraź co by było w 1080p z takimi ustawieniami.

Po prostu myślałeś że w 1280x1024 dasz wszystko na fulla i będzie super płynnie

i się przeliczyłeś witam w świecie pc w którym dla jednego 30 fps to ok a dla drugiego 150 :)

Najlepiej zmniejszyć detale ustawić v-sync i 1 ramka prerenderowana i grać w 60 stałych fpsach:)

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
@KrzychuOvia

 

Udzielę Ci instruktarzu. Dajesz wszystko na LOW, odpalasz fraps/action i patrzysz ile jest klatek. Potem po kolei włączasz wszystkie opcje, po każdorazowym włączeniu jednej, wchodzisz w grę i patrzysz ile Ci klatek ubyło. Jedziesz tak do góry, aż do poziomu gdy ustawienia będą Twoim zdaniem na satysfakcjonującym poziomie i będzie się to przekładać na w miarę stabilną liczbę klatek.

 

Chłopie, wybacz ale poziom Twojej niewiedzy mnie zadziwia, więc albo nas tu trolujesz albo... nie wiem...

 

Ta karta przy tej rozdziałce SPOKOJNIE odpali Ci każdą grę (łącznie z metro LL) na ULTRA/V.HIGH przy zachowaniu klatek na poziomie 60+.

Link to post
Share on other sites

Może to jego pierwszy komp a wcześniej grał tylko na konsoli.

Kilkanaście lat temu tyle wiedziałem co on grałem zawsze na konsoli jak kupiłem pc

było to samo tyle kasy poszło na kompa a na konsoli było płynniej.

Potem sobie zacząłem czytać o kompach i teraz wiem tyle ile mi potrzeba.

Z ta różnicą że ja od razu zacząłem grzebać w ustawieniach graficznych gier i w biosie.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Ja od dzieciaka grzebałem w opcjach kompletnie nie znając angielskiego :P Największym osiągnięciem było OC Pentium'a 4 o 400MHz :D  I to w czasach bez internetów, a byłem w podstawówce.

 

Wystarczy tylko odrobinę pomyśleć, nie trzeba się na niczym znać.

Metoda, którą opisał effendi  jest najlepszy. Czasem wystarczy obciąć lekko jeden efekt i mamy duży przyrost klatek.

Ja na przykład miałem tak w Skyrim'ie. Grałem na ultra i miałem średnio 30-50 klatek. Wystarczyło tylko zmienić jakość cieni z ULTRA na HIGH i przyrost wyniósł 20 klatek, a różnica w wyglądzie była praktycznie zerowa.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jest mieć średniego kompa. Wtedy to wiadomo co najbardziej zamula sprzęt ;)


Ja od dzieciaka grzebałem w opcjach kompletnie nie znając angielskiego......

O Skyrimie to mi nawet nie mów. Miałem wszystko na MEDIUM. Pierwsze 15min gra chodziła na stałych 60. Wszedłem do MENU, powróciłem do gry i sru - 25-35! Co prawda miałem pirata (przyznam się), ale długo nie zagościł na moim kompie :)

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Ja mam na stałe wymuszony FXAA w sterowniku i nie używam tego wbudowanego w  gry.

Tak samo Adaptive v-sync tak samo wymuszony w sterowniku.

Ilość prerenderowanych ramek 1 i gry mi chodzą praktycznie płynnie i z niewielkim opóźnieniem.

A detale w grach ustawiam sobie sam, bo ja w każdej grze muszę mieć textury na maxa

bo to najważniejsza opcja w ustawieniach graficznych gry.

Link to post
Share on other sites

A mnie tam cieszy, że kilka osób się wypowiedziało, pomimo że Effendi na mnie wsiadł i moją wiedzę. FPS Fan trafił w sedno moich problemów, rozterek. Nastawiłem się, że przy takiej rozdzielczości poklikam wszystko na full i będzie hulało że miło, jednak w praktyce wychodzi to nieco inaczej. Za pewne nie jedna osoba z tego forum zrobiła by to lepiej, ale będę próbował, czytał... trochę zrozumienia tym bardziej, że to tylko internet i nikt na żywo z nikim nie ma do czynienia. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...