Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich ;) Jakieś 2 tygodnie temu postanowiłem zakupić nowy komputer, przede wszystkim do gier, niestety zdecydowałem się że na nowy monitor poczekam i przeżyje na 17 calowym CRT, czyli gram na rozdzielczości 1280x1024. Jednak coś mnie niepokoi, wszak jestem amator w sprawach wydajności PC, ale sugerując się samymi testami na forach mojej karty, na rozdziałce FullHD moje wyniki na rozdziałce 1280x1024 są nijakie ?

 

FarCry 3 - średnio 40-50 FPS

Metro Last Light - 25 - 35  się waha

Crysis 3 - tutaj około 30 - 40 

Grid 2 - 60-70

Skyrim - 40-50

 

Na moje, nie są to zadowalające osiągi, już się boje że o graniu przy FullHD miedzy 22 - 24 cale przy ultra/very hight mogę zapomnieć, a nie jeden zapewnial ze spokojnie. Podsumowując proszę o zdanie, czy może ja mam widzimisie, czy po prostu musi tak być i te testy z forum mogę sobie w tyłek wsadzić.

 

Wszystkie w/w gry przy 1280x1024, reszta Ultra co jest możliwe, wyłączony V-sync !

 

Prosze o zdanie, będę wdzięczny. 

 

Mój sprzęt 

CPU:Intel Core I5-4570 3.2GHz

MOBO:MSI B85-G43
RAM:Crucial 8 GB 1600 MHz
GPU:MSI GTX 670 PE
HDD:Seagate 1TB
PSU:SilentiumPC Deus M1 550W
CASE: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

Link to post
Share on other sites

Ja w skyrimie na moim sprzęcie miałem więcej klatek (wszystko na ULTRA, tylko cienie ustawione na HIGH, AAx2, 1680x1050).

Najlepiej jakbyś podał wynik z 3DMark'a 11.

Jedyne co mi do głowy przychodzi jest to, że karta pracuje w trybie wolniejszym niż x16 2.0

Pobierz GPU-Z

Spójrz na rubrykę "Bus interface". Kliknij na znak zapytania i włącz wbudowaną animację obciążająca grafikę.

Jeśli będziesz miał napisane x16 2.0 / x16 / 3.0 to ten czynnik można odrzucić. W spoczynku powinno być x16 1.1

Link to post
Share on other sites

Wnioskuję ,że we wszystkich wymienionych grach masz poustawiane co się da na max?  Zmniejsz wygładzanie i wyłącz teselację ,która tak naprawdę jest do wyłapania tylko podczas print screenów i dobrego wpatrzenia się w obraz.

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites

bogusławski19 - taa, tak mam.

 

Pan niżej zapewne rozumy pozjadał i wszystko wie. Po prostu pytam, od tego są fora, Ciebie nic nie kosztuje udzielenia na początek kilku instrukcji na linii mój sprzęt a najlepsze z mozliwych ustawień. 

Edytowane przez KrzychuOvia
Link to post
Share on other sites

Rozumiem Twoją frustrację . Kupiłeś komputer za ok 3 tysiące a mimo wszystko gry nie chodzą z satysfakcjonującą ilością fps w tak lichej rozdzielczości jaką jest 1280x1024. Ustaw sobie wszytko na Ultra ,ale zmniejsz wygładzanie na AA bądź FXAA. Ilość klatek powinna znacząco wzrosnąć . Na hd 7770 w skyrimie mam tyle klatek co Ty ,ale w Full HD a to karta za 370 zł :) Rozwiązanie ? Wyłącz to katujące wygładzanie :)

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Pan niżej zapewne rozumy pozjadał i wszystko wie.

 

Wie na pewno więcej od ciebie. Mamusie i tatusie kupili dziecku zabaweczkę, którą dziecko się nie umie posługiwać i tyle. Ile razy mam ci napisać, że dobrze wszystko jest ? Bo takie było twoje pytanie na początku czyż nie ? Po to są ustawienia w grze, żeby je przestawiać. Ma ktoś do ciebie do domu pojechać i za ciebie też i to zrobić ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Effendi , Twój pierwszy komputer zapewne też rodzice kupili , tak jak i mój :) Nie każdy zna się na ustawieniach graficznych a wiele osób obawia się ingerować w nie bo myślą ,że coś mogą zepsuć . Nie mniej jednak autor mógłby spróbować pogrzebać w ustawieniach , nic tam zepsuć się nie da . Komputer nie wybuchnie , ewentualnie może się spalić  :)

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z Tobą , teraz wiele osób idzie na łatwiznę i nie wpadnie na pomysł poszukania czegoś na własną rękę . Jednak od tego jest forum żeby udzielać odpowiedzi mniej obeznanym użytkownikom . Najlepszym sposobem na naukę jest . nauka na własnych błędach . Kilka razy coś popsujesz ,źle podłączysz , wykasujesz i nagle okazuje się ,że to co wydawało się bardzo trudne staje się banalnie łatwe . Jako dziecko przez swoją ciekawość psułem komputery każdemu użytkownikowi ,który mnie bez namysłu do niego dopuścił  :D Z perspektywy czasu wyszło mi to na dobre ponieważ teraz sam mogę służyć radą .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...