Skocz do zawartości

SAPPHIRE AMD Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

 

Mam pewien problem, gdyż chcę ulepszyć swój komputer. Wybór padł na karte graficzną SAPPHIRE AMD Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit, ponieważ jest tania i myślę że odpowiednia dla mnie i tutaj rodzą się pewne wątpliwości:

 

1. Czy ta karta podejdzie pod moją płytę główną?

2. Czy nie obciąży procesora?

3. Jaki zasilacz dla niej kupić

Mój budżet na zasilacz: 300zł

 

Oto moja specyfikacja komputera, niestety jest z allegro, ale ja go nie kupywałem...

Procesor: AMD Phenom II X4 850 3.30 ghz

Ram: 2x kingston 4gb 1333mhz

Płyta główna: Asus m5a78l-m lx

Karta graficzna: Geforce gt 520

Zasilacz: Akyga 500 w (wiem że jest z czarnej listy)

 

I proszę o w miare sensowne i zrozumiałe odpowiedzi, gdyż jestem zielony w sprzęcie komputerowym :)

Link to post
Share on other sites

 

1. Czy ta karta podejdzie pod moją płytę główną?

Pewnie że tak!

 

 

2. Czy nie obciąży procesora?

Czy nie obciąży procesora? :rotfl: Procesor podoła jej bez problemu jeśli o to ci chodziło :D

 

 

3. Jaki zasilacz dla niej kupić

Z zapasem starczy XFX Core 450W za 190 zł!

 

Jaki konkretnie masz budżet na kartę graficzną? Karta graficzna oczywiście do gier?

 

Skoro zaoszczędziliśmy na zasilaczu, bo mocniejszy nie jest tu potrzebny! Proponuje zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dużo mocniejszą kartę graficzną, a mianowicie Radeon'a HD 7790 -> http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-hd7790-1g-gddr5-pci-e-dl-dvi-i-dl-dvi-d-hdmi-dp-11210-00-20g-570655/

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Za 360 zł masz hd7770 ,który będzie szybszy . za ok 600 zł masz hd7850 do którego hd7750 nawet nie ma startu i pozwoli na komfortową grę w praktycznie wszystko . Już podaję linki : 

HD7850 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-1024mb-ddr5256b--d-h-d-pci-e-oc-r7850-1gd5-oc-502302/

Zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

 

Nie ma sensu pakować się z Twoim budżetem w hd7750 . Jest to naprawdę słaba karta . HD7850 będzie optymalnym rozwiązaniem.

Edytowane przez boguslawski19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm nie spodziewałem się tak niskiej ceny zasilacza, więc chyba zastanowie się możę na tego Radka HD7850, bo skoro na sam zasilacz, który "wystarczy" przepłace grosze to lepsza karta będzie dobrą opcją :P

Ale prosze temat zostawić otwarty, bo pieniążki raczej mi przyjdą za 3 dni :D

Edytowane przez Papitanus
Link to post
Share on other sites

Po zapoznaniu się z Twoim sprzętem dochodzę do wniosku ,że nie jesteś aż tak wymagającym graczem . Na karcie GT520 nie poszaleje się za bardzo :) W takim razie zastanowiłbym się nad HD7770 .Sam posiadam taką kartę i w połączeniu z i5 2400 gram w wszystko na co mam ochotę w rozdzielczości Full HD i ustawieniach Ultra /High ( Crysis 3 jest wyjątkiem ). Nie mówię oczywiście o ustawieniach Ultra ,włączonej teselacji oraz AAx24 . Uważam ,że większość najnowszych gier bez wygładzania krawędziowego wygląda bardzo dobrze ,dlatego w niewielu przypadkach włączam tylko AAx2 bądź x4 . Sądzę ,że h7770 sprosta Twoim wymaganiom skoro do tej pory męczyłeś się z GT520. 

Link to post
Share on other sites

Głównie mi chodzi o to żeby battlefield 4 "działał" i było dosyć sporo fps, przemęczyłem całą część 3 na tej biurowej karcie, grając wszystko na low w rozdzielczości 640x480, więc myśle, że to idealna pora na zmiane sprzętu. Oczywiście również chce pograć w nowsze tytuły bo jak zobaczyłem dead island riptide na tym sprzęcie to się po prostu załamałem ilością fpsów, tylko tweaki mi pomogły :(

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy ciężko stwierdzić jakie wymagania będzie miał BF4. Praktycznie na 100% przy ustawieniach maksymalnych będzie bardziej wymagający niż trzecia część . Ile klatek osiągniesz na HD7850 ciężko powiedzieć ,ale jeżeli chcesz mieć ich jak najwięcej musisz się zdecydować na model hd7850 .

Link to post
Share on other sites

A w kwesti zasilacza...

Do hd7850 ten XFX ATX Core 450W na pewno wystarczy? Bo z tego co zauważyłem to ta karta ma szyne 256 bitów, a reszta 128. Więc czy ten zasilacz na pewno jej podoła? Bo nie chce narazić się na spalenie komputera. Może lepiej dokupić zasilacz z większą ilością W? np 500

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...