Skocz do zawartości

Internet spowalnia kartę graficzną ? (HD 7790)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FPS FAN,

Recommended Posts

Witam, zakupiłem kartę graficzną ASUS Radeon HD 7790 DCU II OC, następnie ją podłączyłem oraz zainstalowałem sterowniki. Odpaliłem program 3D Mark11, program pokazał wynik ok 20xx pkt ( Na stronie Benchmark.pl wynik to 5915). Po odłączeniu internetu 3d mark11 pokazuje wynik 5559. Wcześniej założyłem ten temat, ustaliliśmy że moja Płyta główna jest niekompatybilna, lecz odkryłem że po wyłączeniu internetu karta zaczyna działać w miarę normalnie 

Mój Sprzęt:
MOBA - ASRock N68-S3 ucc
CPU - AMD Phenom II X4 840 (3,2 ghz)
PSU - Corsair CX 500
RAM - Good Ram 1x4gb 1600 mhz
System - WIN 7 64 bit

3D marki 
 ( Działam na PCI-e  2.0, nie 3.0 więc lekki spadek wydajności )
- 3D mark 11 bez internetu *click*
- 3D mark 11 z internetem *click*

Przepraszam za doublowanie tematów, stary temat jest gdzieś w otchłani, tam gdzieś na końcu forum, bałem się że nikt go nie zobaczy

 

Link to post
Share on other sites

To jest myśl po podłączeniu neta może coś się pobiera i instaluje i zamula dysk.

Może jakis trojan po podłączeniu neta się uaktywnia i coś pobiera i instaluje bez twojej wiedzy.

Robiłeś format dysku i instalowałeś system od nowa po zmianie karty.

Ja bym tak zrobił, z reguły po podłączeniu nowego sprzętu pod pc robię formata,

wiele osób tak robi i to w cale nie jest głupia sprawa.

Link to post
Share on other sites

To nie jest kwestia tego że masz zintegrowaną kartę sieciową i obciążenie się rozłazi po mobo, cpu i innych takich? Nie jestem specem w integrach ale to chyba tak działa.

Karta sieciowa nie obciąża procesora ani kompa :) Karty sieciowe były już za czasów pierwszych pentium i jakoś działały ;]

Najprawdopodobniej jakiś proces się włącza i zaczyna coś robić może jakiś wirus lub antywirus albo coś innego ;] Karta graficzna że jest na PCIe 2.0 to bez znaczenia sam miałem Radeona HD 7950 na takim złacz z phenomem 2 x4 955 i było git. A skoro bez neta wynik jest ok to na 99% grafa jest czysta.

 

 

To jest myśl po podłączeniu neta może coś się pobiera i instaluje i zamula dysk.

Może jakis trojan po podłączeniu neta się uaktywnia i coś pobiera i instaluje bez twojej wiedzy.

Robiłeś format dysku i instalowałeś system od nowa po zmianie karty.

Ja bym tak zrobił, z reguły po podłączeniu nowego sprzętu pod pc robię formata,

wiele osób tak robi i to w cale nie jest głupia sprawa.

Format w wielu przypadkach słuszny jest zwłaszcza jak co poniektórzy nainstalują bóg wie co ;] Choć nie zawsze pomaga bo instalując drugi raz instalują ponownie to samo badziewie :D mam takiego kumpla zawsze mu coś muli ;p Ale jak się wie mniej więcej ile każdy program obciąża kompa format wcale nie jest potrzebny.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jakiej niekompatybilności, skąd wy na forach bierzecie takie słowa, nie ma czegoś takiego.

kompatybilność wsteczną to miało ps2 z grami z psxa i wczesne wersje ps3 a nie pc.


Niekompatybilna karta z internetem, jej ale ludzie wymyślają problemy boziu.

 

Widzisz co pisze w benchmarku

Graphics driver is not approved - co ty za sterowniki masz?

 

Weź człowieku zrób format dysku zainstaluje wszystkie najnowsze stery do płyty głównej i karty graficznej i tyle z ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie chcąc zbytnio marudzić...ale format i zainstalowanie wszystkiego od nowa nie jest rozwiązaniem problemu, tylko jego obejściem a raczej odłożeniem w czasie.

Porównując to do przykładu...dzwoni do helpdesku użytkownik i mówi, że komputer mu wolno chodzi, co robi helpdesk? stosuje zagranie na czas...czyli "proszę uruchomić ponownie komputer".  Problem albo ustąpi albo pojawi sie za jakiś czas znowu...

 

Kończąc mój wywód - takie rozwiązania jak "zrób format i zainstaluj wszystko od nowa" to olewanie tematu, bo:

- nie dowiedziałeś sie co powoduje problem

- nie usunąłeś problemu

- nie dowiedziałeś się jak uchronić się przed takim problemem

- nie znasz rowiązania tego problemu jeżeli wydaży się ponownie

 

czyli, pomoc w stylu "zrób format dysku" nie czyni z Ciebie pomocnego człowieka.

Link to post
Share on other sites

Czasem w systemie dzieją się takie rzeczy, o których się głównym programistom microsoftu nie śniło, wtedy format to jest rozwiązanie


niestety dla nierozważnego usera, jest łatwo system zepsuć tak że może i działa, ale są problemy i potem trudno się tygodniami bawić w co jest grane, lepiej już zrobić backup systemu i sobie przywrócić

Link to post
Share on other sites

To, że zdarzają sie takie przypadki to ja wiem...ale nie rozumiem, jak można od razu proponować w swojej pierwszej wypowiedzi format dysku i zabawę ze wszystkim od nowa.

tak jak napisałem wczesniej moim zdaniem taki sposób nie rozwiązuje problemu, tylko w najlepszym przypadku jego ominięcie szerokim łukiem w najgorszym przypadku odłożeniem problemu w czasie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...