Skocz do zawartości

Nowy komputer 1500-2000 zl


Recommended Posts

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post.

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem komputera. Chciałbym żebyście złożyli mi dwa zestawy (jeden tańszy w tych okolicach 1500zl, drugi z tej górnej granicy 2000zl).

 

Komputer ma służyć do muzyki (także nagrywania, więc nie wiem jak z kartą dźwiękową?), gier (od czasu do czasu w coś nowszego w rozdzielczości 1440x900) i codziennego użytku.

 

Zależy mi na możliwie jak najmniejszym poborze mocy, ale jeśli przez to ma tracić dużo na wydajności to bez przesady.

 

No i oczywiście miło byłoby, gdyby zestaw był "przyszłościowy", żebym np. za rok mógł co należy powymieniać.

 

Liczę i z góry dziękuje za pomoc,

Vercetti.

Link to post
Share on other sites

Witam .

Skoro jesteś za energooszczędnością ,to polecam Ci procesor Intel Core i5 . Kosztuje trochę ponad 720zł chyba . Jest ,to jeden z najbardziej energooszczędnych 4-rdzeniowych procesorów . Do tego jakiegoś Radeon'a nowego . Może być 5750 jeżeli chodzi o cenę , jeżeli się wyrobisz brałbym 5770 . Nowe technologie GPU przekładają się na mniejsze pobieranie prądu . Do tego jakąś MOBO Gigabyt'a pod LGA 1156 , może zostać BOX'owe chłodzenie ,jak nie będziesz robił O/C . Spokojnie wystarczy Ci na gry w tej rozdziałce . Do tego może być np. OCZ MXS 500W - podobno cichy i wydajny . Stosunkowo tani . RAM jakieś 2GB DDR3 . Powinieneś zmieścić się jeżeli chodzi o 2000zł przy swoim monitorze i być może obudowie .

Link to post
Share on other sites

Akutalnie cześci w zestawie:

 

AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 265 zł

 

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 299 zł

 

Kingston 2GB 1333MHz CL9 190 zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

 

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 499 zł

 

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 99 zł

 

SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza) 220 zł

 

OCZ ModXStream Pro 500W 239 zł

 

Suma: 1996zł

z esc.pl

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej wziąć tani procesor AMD i Radeona z serii 5xxx bo przy platformie intela na starcie będziesz musiał zapłacić kilkaset zł więcej. Radeony z tej serii ciągną bardzo mało prądu, a zyskasz oprócz tego dużą wydajność. Z tego co patrzyłem to ciężko będzie złożyć coś opłacalnego za mniej jak 1700 zł.

Link to post
Share on other sites

imo z takim budżetem bez sensu jest pchanie się w intela, zestawy sugerowane przez djgromo oraz Igoruss'a są bardzo dobre

 

natomiast patrząc na intela masz ponad 2 razy droższy procesor i połowę droższą płytę główną - słaby interes, bo nie bardzo jest na czym tyle zaoszczędzić

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Athlon II X3 425 /2.7GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

259 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3 /AMD 770, DDR3 1333/

285 zł

 

Druga pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

175 zł

 

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

175 zł

 

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5670 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

379 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 310 (Black/Silver)

149 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

199 zł

 

 

Suma:

1720

zł brutto

 

Za mniej nie opłaca się wybierać.

Link to post
Share on other sites

Obciąłem wszystko co się dało z poprzedniego zestawu żeby jeszcze zakup miał sens.

Pierwszy mój zestaw ma każdą część trochę lepszą od tego drugiego i już tylko zależy ile konkretnie będzie chciał zapłacić za komplet (zamieni pojedyncze części z tańszego zestawu na te z droższego).

Link to post
Share on other sites

Jak weźmiesz tańszą obudowę i zasilacz to powinno starczyć na 2x2GB i zmieścisz się w cenie ok 2000 zł przy droższym zestawie. Ewentualnie będzie można wziąć jakiś tańszy podzespół żeby wyszło 2000.

 

Procesor:

AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

265 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

350 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł

 

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

499 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 310 (Black/Silver)

149 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

199 zł

 

Suma:

2045

zł brutto

 

Chociaż jeśli możesz weź droższy zasilacz OCZ MXS 500.

Link to post
Share on other sites

OCZ SXS nie bierz bo jest głośny. Myślę że watro dołożyć te kilka zł do MXSa. Jeśli nie możesz przekroczyć 2000zł to weź na razie 2gb ramu, wtedy będzie starczyło na MXSa. Jak uzbierasz troszkę kasy to dołożysz drugie 2gb bo dołożenie pamięci jest znacznie prostsze niż wymiana zasilacza na lepszy :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Vercetti. Określ proszę co oznacza "Komputer ma służyć do muzyki (także nagrywania, więc nie wiem jak z kartą dźwiękową?)".

Wiadomo, że na zintegrowanej karcie dźwiękowej z niczym rozsądnie nie powalczysz. Do edycji dźwięku nawet w sensie amatorskim potrzebujesz raczej konkretnej karty. Wybór nie jest duży, ale również to powinieneś uwzględnić w kosztach całego kompa. A tu ceny zaczynają się od ~250 zł. Nie mówiąc już o wyspecjalizowanych kartach obsługujących profesjonalne programy edycji i zgrywania dźwięku.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...