Skocz do zawartości

CSS zmiana koloru hud-a, celownika


Recommended Posts

Primo przerzuć się na CSGO, bo CS 1.6 i CSS to już przeszłość :D

Mówię to jako gracz, który ma przegrane 1500h w CSS :menda:

 

 

Hud to zmienisz tylko pobierając inny.

Celownik...

Do tego masz komendy:

 

cl_crosshairtickness   "1"    Grubość celownika
cl_crosshaircolor       "4"     Kolor celownika (od "1" do "5"
cl_crosshairsize         "3"    Wielkość celownika
 
cl_crosshairuseralpha          "1" Jeśli jest na jeden sam ustawiasz przezroczystość
cl_crosshairalpha              "255" Do komendy wyżej (255 to maksymalna widoczność, zerowa przezroczystość)
 
 
cl_dynamiccrosshair            "0"   Celownik nie zwiększa rozmiaru podczas strzelania i biegania
 
cl_crosshairspreadscale        "0.3" Szerokość "dziury pomiędzy kreskami, po prostu im więcej tym większa pusta przestrzeń w środku celownika
 
cl_crosshairusercolor  "1"  Jeśli jest ustawione na "1" to samemu możesz zmienić kolor celownika na dowolny za pomocą komend poniżej ustawiają je od "0" do "255", 
 
cl_crosshaircolor_r 
cl_crosshaircolor_b
cl_crosshaircolor_g
 
 

Siedzę na lapku i dokładnie nie pamiętam wszystkiego, jak są błędy to poprawię.

Jak masz pytania to pisz.


PS: 

Wiesz co to są rate'y i masz je ustawione dobrze?

Link to post
Share on other sites

To jak możesz grać w CS'a %-)

Bez ustawionych rate'ów to praktycznie nikogo trafić nie idzie i gra się beznadziejnie, to jest pierwsza rzecz jaką się robi po zainstalowaniu każdego CS'a.

 

Wklep w consoli:

 

rate "999909"
 
cl_cmdrate "66"
 
cl_updaterate "66"
 
cl_interp "0"
 
cl_interp_ratio "1"
 
 
Teraz będzie się grać znacznie lepiej ;)
Link to post
Share on other sites

Za jakość i precyzję gry.

Mniejsze opóźnienia.

 

rate cl_cmdrate cl_updaterate - te komendy odpowiadają za to jak często wysyłasz i komunikujesz się z serwem w celu ustalenia twojej pozycji oraz o tym gdzie i kiedy strzelałeś.

Jeśli to ustawisz to masz pewność, że jeśli w kogoś celujesz to z pewnością zostanie trafiony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzięki, w cfg widzę że masz inne raty niż podawałeś na stronce hehe. Ma aż 10kb, ale nie będę oceniał cfg po kb :) Chętnie wypróbuje potem ;) Jeżeli wszystko jest dobrze poukładane, komendy do siebie pasują to cfg będzie elegancki :D

Edytowane przez DragonReds
Link to post
Share on other sites

Akurat to możesz sobie ustawić nawet na trylion. Bez znaczenia ponieważ nigdzie na serwerach nie ma takich wysokich, ważne żeby nie była niższa niż na serwerach gdzie grasz, a zazwyczaj jest 35000, ja ustawisz milion to i tak będzie 35000, a ja sam ustawisz na przykład 1000 to do tylu ograniczysz, dlatego możesz sobie wpisać jaką chcesz liczbę, byle była większa niż te 35000  :)

Link to post
Share on other sites

Aha, spoko to dlaczego np. (może to moja wyobraźnia) ustawiłem w cfg bodajże 100000 rate grało się słabo, zmieniłem na 25000 i było dużo lepiej. A co do cfg, dobre masz to cfg :D Ale mi wyszło lepsze, hehehe, jeszcze masz tak rozjaśnione że nie wiem co :P Z tego co patrzyłem na to twoje cfg, to bym usunął połowę rzeczy i było by o niebo lepsze :D

Link to post
Share on other sites

 

 

a kolego bredzisz, cs 1.6 to przeszłość???

Taka jest prawa.

 

 

source owszem, bo był kulawy

Nie był kulawy... był po prostu inny, nigdy nie zrozumiem nienawiści tych z 1.6 do source, w drugą stronę tak nie było.

Cały zachód Europy i USA grało w Source, a u nas dominował jeden-sześć.

Kiedy pojawi się GO to wszyscy najlepsi gracze oraz praktycznie wszystkie cup'y i eventy przeniosły się  na nowszą odsłonę. 

Nie mam co grać, ponieważ nie mam już z kim, zostali już sami słabiaki, a żadnych cup'ów oraz nic na esl'u już nie uświadczę.

Poza tym GO to świetne połączenie movement'u z sourca oraz mechaniki strzelania z 1.6, nikt z najlepszych graczy obecnie nie narzeka na grę, a przecież to oni powinni mieć największe problemy z adaptacją.

Link to post
Share on other sites

@up

Gracze się przenieśli bo nie mieli wyboru, myślisz, że chcieli się od nowa uczyć grać, celować, rzucać granaty, układać taktyki? Właśnie.

Markeloff rozważał nad końcem kariery jak i paru innych graczy, a Loord z G5 odszedł.

btw. Movement w GO? dobry zarcik, hehe

Link to post
Share on other sites

Jarnuszkiewiczm i tutaj właśnie nie masz racji że cs 1.6 nie upadł :) Mylisz się w 100%. Counter strike 1.6 Jak i Counter Strike Source upadł. Wiesz może co to Esea? wątpie patrząc po twojej wypowiedzi jestem pewny że nie wiesz... W Source jak i w 1.6 można grać cały czas mixy, ludzie są zawsze do gry(w sumie różnie bywa), jednak to nie jest ten sam poziom co kiedyś :) A wracając do Esea, kupiłem sobie konto premium na Esea, całkiem nie dawno 10 sierpnia, i wyobraź sobie że wszystkie serwery w 1.6 i Source były puste, jedynie w GO grali ;) Jak byś kiedyś popatrzył to na esea było mnóstwo serwerów 1.6 i mnóstwo serwerów Source, i mogłeś grać na wysokim poziomie i cały czas, bez czekania, no i wnioskując oczywiście były cały czas pełne, a teraz na esea może zagrasz 1-2 razy w tygodniu i to tylko jeden mecz ^^. Sam się zastanawiałem czy nie przechodzić na CS:GO, bo z innej strony szkoda mi przestać grać grając tyle lat. Nie chce się chwalić ani nic, tylko jak byłbym słaby w Source od razu grałbym w GO, ale niestety tak nie jest, dlatego mam problem ^.^ Wiem że mnóstwo Pro Gamerów, clayman i Ci inni gracze przeszli na GO, ale jednak nie jestem w 100% pewny do kupna GO i grania w niego... ;x To tyle na ten temat ^^

Link to post
Share on other sites

 

 

Gracze się przenieśli bo nie mieli wyboru

Wiem, jakby nie wyszedł GO to graliby nadal 1.6

Gdzie eventy i kasa tam są gracze.

 

 

a Loord z G5 odszedł

Odszedł Kuben i  Loord, ale Loord już  wrócił i już ma bardzo dobrą piątkę: peet, Hyper, minise i uszy.

 

 

 

clayman i Ci inni

Tego Pana w progaming nie mieszaj :-> 

 

 

tylko jak byłbym słaby w Source od razu grałbym w GO

100H i ogarniasz jak w source. Mapy praktycznie te same, recoil bardziej jak z 1.6 i przypadł mi do gustu. Fizyka gry ta sama,  naprawdę warto się przerzuć. Mi na początku global wcale się nie podobał, ale z czasem uznałem, że to dobry, stary CS, kwestia przyzwyczajenia tylko do innej grafiki.


 

 

btw. Movement w GO? dobry zarcik, hehe

Wiem o co Ci chodzi, ale użyłem tego słowa w odpowiednim znaczeniu, słownikowym. Nigdy mnie nie jarał russian walk i te sprawy. 

Link to post
Share on other sites

Eh, sam nie wiem, jeszcze się zastanowię... Po za tym uczyłem się długo robić cfg dobry do Source i 1.6. A chyba do GO cfg robi się inaczej, w sumie sam nie wiem... W sumie w css nie ma gry, teoretycznie same boty, 90% graczy gra na ffa... Ale w sumie zawsze można spróbować :) Tylko wiesz, nie chciałbym np. że pogram sobie w GO nie spodoba mi się wrócę do Source i będę musiał teoretycznie uczyć się od nowa... A, jak znasz kogoś Co sprzeda klucz do GO to daj znać ;p A właśnie na steamie nazywasz się tak samo jak tu? :)

Edytowane przez DragonReds
Link to post
Share on other sites

 

A właśnie na steamie nazywasz się tak samo jak tu?

Tak, tylko bez cyferek.

 

 

 

A chyba do GO cfg robi się inaczej,

To samo co Source. Tylko nie ma komend na zmianę grafiki ja w css, których była cała masa. W sumie to sprawiedliwie, nie ma oszukiwania i zakazanych komend. 

Większość topowych graczy ma w cfg tylko raty i bindy :P 

Na początku może się wydawać cukierkowa i że to nie jest stary CS (achievement'y, skiny do broni i takie tam), dlatego trzeba troszkę pograć i powyłączać zbędne bajery.

 

90% graczy gra na ffa...

 Ja teraz też zacząłem grać tylko ffa w csgo :P  Zaczynają się studia i nie wiem czy będę miał czas na teamową grę :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...