Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu na procesorze i7-3770K 3.5GHz, 8MB - podkrecam


Recommended Posts

 Witam

 

prosze o pomoc w doborze zestawu 

 

plyta rzecz wazna w miare porzadna z podstawka ma sie rozumiec LGA1155 na  Z77 chodzi mi o to aby nie byla co do technologii wykonania zlacz zbyt stara :P

 

powinna posiadac: hdmi, sata 3.0 6Gb/s jak najwiecej, sata 2.0, usb 3.0, a na karte sieciowa z WIFI moge liczyc czy to rzadkosc? a moze dokupic osobny?

 

ponizej podaje wlasciwosci sprzetu i co juz wiem - prosze o pomoc tak doboru, aby nie okazalo sie ze cos jest stratne i np. nie obsluzy mi ramu na 1600MHz DDR3 :P

 

 

 

  • Zastosowanie komputera :  grafika, rendering , animacja mniej skaplikowana, rzadko gry 
  • Maksymalna kwota :  3500zl
  • Których części potrzebuję :  Plyta glowna / Gigabite, MSI nie chce Asrocka :P  i pomoc w doborze ponizszych czesci
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1200
  • Specjalne wymagania : obudowa z osobnym controlerem obrotow wentylacji, temperatury itp. wymiana wentylatorow w obudowie wchodzi w gre i co proponujecie jeszcze?

 

  • Części z poprzedniego komputera :  monitor, DVD, Dysk SSD na sata 3.0, talerzowy 1 TB

 

Własna propozycja zestawu :

 

  • Procesor - Intel Core i7-3770K
  • Zasilacz - SilentiumPC Deus M1 650W lub cos innego w podobnej cenie
  • Ram - Corsair albo Patriot - 2x8GB dual channel /1600MHz DDR3 / lub  Patriot ViperX 3RD 2x8GB DDR3
  • Obudowa -  jeszcze sie zastawiam do 350zl mysle nad Gladius X80 Pure Black i co byscie polecali z innej firmy? zalezy mi, aby miala full filtrow solidna wentylacje i zlacza na przodzie usb 3.0 min jedno bez sata sie obejdzie i fajnie jak by miala plekse z boku przezroczysta czego nie ma Gladius ;/, ale podobno mozna zamowic tylko nie wiem jaki koszt - no i blacha, plastiki w dobrej jakosci, sporo miejsca nie zaciasna i przyjazna w montazu - chce dokupic osobno panel z controlerem wiec nie musi miec jak gladius do zmiany obrotow panela - firmy bud ktore jeszcze czytam co do testow: Zalman, NZXT, Enermax, Aerocool, CoolerMaster
  • Controler - Panel NZXT Sentry 2 TouchScreen Fan-Controller
  • Cooler - myslalem nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 S775 co sadzicie o nim?  lub SilentiumPC Fortis HE1225 - ktory wybrac?
  • Karta graficzna mysle o uzywce na DDR 5 nie potrzebuje nowki :P jak juz to sadze ze Gigabyte Radeon - co o tym sadzicie? czy Nvidia Geforce?

 

 

 

 

Mysle ze chyba wszystko jak cos przegapilem to prosze o poprawke ;)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

i7 3770K

HR-02 Macho Black&White

MSi Z77A g45

16GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 2x8GB

GPU ---

Dyski + DVD-RW  < posiadasz ze starego konfigu

PSU XFX 550W

Buda Fractal R4 / ARC midi R2

razem : 2932zł (esc.pl)

 

Za zestaw bez GPU wychodzi około 2900zł, pozostaje około 600zł na wybór GPU. Jeżeli myślisz o graniu jakimkolwiek to warto dopłacić do Gigabyte gtx650 Ti Boost 2GB (630zł), w przeciwnym wypadku polecam Gigabyte gtx650 2GB OC (490zł), a najlepiej szukać używkę na allegro (sam na dniach sprzedałem za 300zł właśnie to GPU).

Tak, czy siak polecam budę z fractala r4 z wyciszeniem i pełnym ofiltrowaniem, lub bardziej przewiewną ARC midi R2.

Zasilacz XFX 550W - mocy ma aż nadto i jest to jeden z najtańszych zasilaczy o bardzo dobrej opinii.

RAM - crucial ballistix < najtańsze ramy 1600mhz z CL9, do tego bardzo dobrego producenta. Posiadają radiatory i najważniejsze że są low profile, czyli wejdą pod każdy cooler CPU  ;)

Cooler cpu - jeden z najwydajniejszych coolerów do 200zł.

Mobo i CPU raczej przedstawiać nie trzeba  :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam

 

 

 

1.  byczy :P ten HR-02 Macho poza tym cena prawie 2 razy wyzsza od fortisa :o

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/macho-rev2/thermalright_18.jpg

 

 

 

mysle jeszcze nad dodaniem drugiego wentylatora i testy sa mocno za SilentiumPC Fortis HE1225  jedna z recenzji Fortisa

 

 

2. zalezy mi aby zasilacz byl modularny i 650 W tez jest wymagana co do mocy bo bedzie sporo sprzetu, a inny o mocy 650 sprawdzony co bys polecal?

 

3. co do ramu to jestem za Patriot Viper - nigdy sie n anich nie zawiodlem tylko teraz mam pytanie czym sie rozni ten model Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP PV316G160C9K od tego Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP PVI316G160C9K

poza radiatorami ktorych brak na tych niebieskich?

 

i te patrioty maja realne 1600 a nie 1333MHz?

 

4. buda nie miesci sie w budzecie 400zl raczej odpada i sporo jest modeli do 350zl porownywalnych do fractala

 

5. karta tak jak piszesz z tych wlasnie cos chce kupic fajnie jak by sie znalazla uzywka bo ktos chce zmienic na wydajniejsza

 

zapomnialem o plycie :P

 

6. MSI z77A-G45 - prezentuje sie niezle fajna alternatywa :) a z Gigabite co bys polecal? bo asusy to raczej ceny kosmos

Edytowane przez kinder
Link to post
Share on other sites

2. zalezy mi aby zasilacz byl modularny i 650 MHz tez jest wymagana co do mocy bo bedzie sporo sprzetu,

 

650MHz? Chyba Wat ;) ten XFX 550 ma naprawdę spory zapas mocy. Co to za sprzęt będzie? XFX 550 miałby zapas nawet gdybyś tu GTX770 wrzucił.

Modularne ok 650W są droższe:

bequiet! PurePower L8 630W

Zasilacz XFX XXX Edition Pro Modularny 80Plus Bronze - 650W ( P1-650X-XXB9 )

Zasilacz Thermaltake SP-650MPCBEU

 

3. co do ramu to jestem za Patriot Viper

 

Ale mają wysokie radiatory i może być problem przy montażu chłodzenia. Proponowane przez stelka Cruciale Ballistix są tańsze i róznica w cenie wystarczyłaby aby kupić Fractala.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Hej dzieki za sugestie z Wattem ;)  poza tym widze ze zasilacze 650 W sporo kosztuja a ten SilentiumPC Deus jest gorszy od waszych propozycji?

 

wiem ze elektrownia jest bardzo wazna, ale przy tylu zabezpieczeniach co ma SilentiumPC Deus to chyba nie mam sie zbyt bardzo co martwic :P czy komus wylecial z dymem komp na tym zasilaczu?

 

a obudowa fraktal ktora poleca stelek jest solidna, ale ma braki np. nie ma pleksy z boku :( i nie lubie zamknietych bud :P wyglad kwestia gusto, a o nich sie nie powinno dyskutowac, rozmawiac owszem  :P

 

 

podsumowujac mam:

 

1. i7 3770K

2. plyta MSI z77A-G45 i pytanie a z msi drozszej do 550zl z czyms wiecej? oplaca sie kupowac? np. sata wiecej niz 2 3.0 bo 2 to tak srednio :P i co z gigabite porownywalna do MSI z77A-G45  polecacie?

 

i czy ta plyta MSI z77A-G45 ma mozliwosc sterowania wentylatorami automatycznie min. 3 do 5,7 - bo wiem ze max mozna podpiac tylko 5? wentyli

 

a ten model MSI Z77A-GD55 duzo sie rozni od ...G45?  moz elepiej doplacic do nowszej produkcji plyty?

 

 

 

3. Ram zbadam przed kupnem co i jak z pomieszczeniem Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 lub Crucial Ballistix 2x8GB - jak nie wejda Patrioty :P

4. Zasilacz - SilentiumPC Deus M1 650W - na razie przy tym zostaje modularnosc i wiecej zabezpieczen niz XFX 550 przemawia za Deusem

 

5. SilentiumPC Fortis HE1225 - przemawia za nim mozliwosc podpiecia 2 wentyla i swietne w testach i nie tylko parametry

 

6. Karta graficzna - mysle

7. obudowa - narazie Gladius wygrywa i czytam jeszcze i wybiore ktore wypadaja niezle i dopisze w wolnej chwili

 

8. Controler - Panel NZXT Sentry 2 TouchScreen Fan-Controller - bez problemu bedzie smigal z ta plyta MSI? i po przejsciu w tryb automatyczny bedzie krecil wentylatorami?

Edytowane przez kinder
Link to post
Share on other sites

 

 

czy ta plyta MSI z77A-G45 ma mozliwosc sterowania wentylatorami automatycznie min. 3 do 5,7 - bo wiem ze max mozna podpiac tylko 5? wentyli

 

CPUfan, oraz sysfan1 i sysfan2 można sobie w oprogramowaniu ControlCenter, bądź na poziomie biosu poustawiać bez problemu.

 

Natomiast gniazda sysfan3 i sysfan4 są nie do ustawienia manualnie.

 

Chociaż wydaje mi sie, ze mozna temu zaradzic kupujac rozgałęźnik - jednak skoro planujesz zakup controlera, to chyba bez specjalnego znaczenia... ;) 

 

 

Co do bud Fractala - to dużym plusem są wentyle dodawane do zestawu, wydajne i ciche  ;) 

Link to post
Share on other sites

a obudowa fraktal ktora poleca stelek jest solidna ale ma braki np. nie ma pleksy z boku :(

 

Arc Midi R2, którą też polecał Stelek, ma okno z boku: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-arc-midi-r2-fd-ca-arc-r2-bl-w-580824/

 

wiem ze elektrownia jest bardzo wazna, ale przy tylu zabezpieczeniach co ma silentium Fortis

SilentiumPC Deus M1 650W - na razie przy tym zostaje modularnosc i wiecej zabezpieczen niz HR-02 Macho Black&White przemawia za Deusem

Co ma chłodzenie do zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Deus to tanie zasilacze - bez kontroli jakości itd. XFX przy nim to naprawdę konkretny zasilacz.

Fortis ?? A poczytaj na temat wentylatora - anstępnie sprawdź ile kosztuje jego wymiana, i ile będzie Ciebie kosztowało założenie 2 wentylatorów. Następnie wejdź i sprawdź cenę Macho B&W i porównaj. Jeszcze zerknij na testy Macho B&W vs Fortis.

RAM - na kij się spuszczasz tak nad nim ? Ram to ram i nic więcej. Nic tobie te Patrioty nie dadzą, poza większą ceną, ale rób jak uważasz.

 

a ten model MSI Z77A-GD55 duzo sie rozni od ...G45?  moz elepiej doplacic do nowszej produkcji plyty?

Do "nowszej" ??

Poczytaj na temat różnic g45 vs GD55 - jest w necie masa testów.

Fractal R4 niema plexi ?? A co te jest Fractal Define R4 windowed, która jest prawie w każdym sklepie?

 

 

buda nie miesci sie w budzecie 400zl raczej odpada i sporo jest modeli do 350zl porownywalnych do fractala

Np.  :?: Ja tam nie znam żadnych w tym przedziale cenowym - za to w okolicach 500-550zł owszem są już zbliżone jakościowo produkty. Do kwoty 400zł Fractal jest najlepszy i ja osobiście nieznam żadnych bud do 350zł o chociaż zbliżonych parametrach np. blacha 0,8mm, przyzwoite wentylatory w zestawie (2x140mm).

 

 

byczy ten HR-02 Macho poza tym cena prawie 2 razy wyzsza od fortisa

120zł Fortis

180zł Macho B&W  

W sumie 60zł różnicy co stanowi dokładnie 50% kwoty za Fortisa - "prawie 2 razy wyższa"

 

A teraz finał - czym Ty się sugerujesz wybierając te podzespoły ?? Sponsorowanymi testami, że takie głupoty wypisujesz ?? Czytaj opinie użytkowników i staraj się dotrzeć do tych negatywnych opinii, które mogą naprwdę pomóc w wyborze. Przeglądanie testów na serwisach internetowych to niezbyt dobry pomysł, no chyb a że lubisz się łapać w sieci zastawione przez marketingowców  :D

Ogarnij się  :!: Deus <> Fortis <> PSU <> Cooler CPU itd. Mylisz pojęcia na każdym kroku, do tego stopnia że ciężko dotrzeć do realnego sensu wypowiedzi i suma summarum wychodzi jeden wielki kogel-mogel  ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

pisalem to zasypany multum rzeczami mysle ze juz po poprawkach jest ok - sorki za wprowadzenie w blad

 

 

w nagrode link do fotek zestawow z calego swiata :rotfl:

 

to sie nazywa obudowa haha WOW :o

 

 

http://www.nvidia.com/content/RigBrowser/PHP/uploaded_images/2013-03-17-10-28-26_9df34d24eb1d.jpg

 

 

 

wracajac do tematu zestawu sugeruje sie opiniami nie tylko recenzji testow stron typu pclab benchmark wiem dobrze jak tam dziala marketing :P spokojnie

 

poza tym opiniami ludzi np. z morele po spodem, elektroda, fora, youtube itp. sporo tego jest, ale wazne dla mnie jest recenzja ze ktos wzial na warsztat sprzet np. co do zasilacza biore pod uwage np. liste czarna i renomowanych marek z tego co sie orientuje to aktulana lista:

 

 renemowane marki polecane:

 

Amacrox , Antec, be quiet, C hief tec, C orsair, Enermax , Fortron (nowy, nieużywany ),
Modecom MC , OC Z , PC Power&C ooling, Pentagram, Seasonic, Silv er Power, Tacens,
Tagan, Topower, Yesico, C oolerMaster, Enlight, Delta, Astec

 

 

 czarna aktualna:

Ak y ga, Aspire, Aton, C odegen, C olorSit, C OMPAQ, C omputer, Deer, Ev erpower, Fev er,
Four Star, Gembird, H ec, Impet, i- box , L inkword, L &C , L ogic, L OGISY S, Megabajt,
Mercury , Metropilis, Mustang, Platin Power, Power C olor, Powercomp, Power Man,
Procomp, Q- tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Suntek , Tak e Me, Task , Tracer,
Tronje, Ultra Media, V Power, Xilence, XION, 2N

 

 

 

 

nie widze Pana XFX 550W :P poza tym ufam wam ze jest to porzadny sprzet ale decyzja co do zasilacza (biore pod uwage sporo dla mnie waznych rzeczy) przemawia za  SilentiumPC Deus M1 gdyz po porownaniu z XFX i 2 innymi wszystko jest co mnie interesuje: 80+ Bronze, SLI, dlugie kable, modularnosc (nie lubie jak mam kable, ktorych nie uzywam) plus moc na lini +12V ma o 100W wyzsze a to sie przyda przy podkrecaniu (Deus M1uzyskuje 620... z hakiem) wiec nie widze sensu placic 250zl za 530W z brakiem waznych opcji dla mnie ;)

 

 

 

120zł Fortis 180zł Macho B&W W sumie 60zł różnicy co stanowi dokładnie 50% kwoty za Fortisa - "prawie 2 razy wyższa"

 

tam gdzie kupuje wiekszosc podzespolow koszt 200zl - ale za to inne rzeczy w spoko cenie

 

 

 

 

Np. :?: Ja tam nie znam żadnych w tym przedziale cenowym - za to w okolicach 500-550zł owszem są już zbliżone jakościowo produkty. Do kwoty 400zł Fractal jest najlepszy i ja osobiście nieznam żadnych bud do 350zł o chociaż zbliżonych parametrach np. blacha 0,8mm, przyzwoite wentylatory w zestawie (2x140mm).

 

oj przesadzasz wybor jest ogromny np. firm  Corsair, NZXT, Zalman, BitFenix, Chieftec, CoolerMaster, Antec tylko teraz wybierz ta jedyna :P i dodam ze Fractal R4  nie jest demonem chlodzenia :P

 

z praktyki wiem ze wentylatory warto zmienic min 2 lepszej jakosci np. w nietoperka skrzydelka :P

 

wybiore z tych firm 3 i dopisze tu i mam nadzieje ze mi pomozecie wybrac :P tym bardziej ze to bedzie zalezne od podzespolow :P

 

 

 

Jaka plyte glowna polecacie z Gigabite? MSI juz sobie sprawdze modele od tej co podaliscie do kwoty 550zl

Edytowane przez kinder
Link to post
Share on other sites
wracajac do tematu zestawu sugeruje sie opiniami nie tylko recenzji testow stron typu pclab benchmark wiem dobrze jak tam dziala marketing spokojnie

Widać to po wyborze Deusa  :D

 

 

nie widze Pana XFX 550W

To popatrz na konkretne polecane modele, a nie na same marki. Odnośnie Deusa  - ile można pisać że jest co najmniej średni, a do XFX mu daleko ?

Moc o 100W wyższa przyda się przy podkręcaniu ??? Zerknij ile pobiera tej klasy sprzęt z gniazdka i się zastanów czy XFX nie ma już zbyt dużego zapasu mocy. Podpowiem że w granicach 350W już po OC procka. XFX posiada około 530W na lini 12V.

Ty wyskakujesz z Deusem twierdząc że zapas mocy będzie wykorzystany przy OC CPU ... Bierz tego Deusa, bo już nie mam sił na to  :D Tak zapas mocy się przyda, buczący wentylator również, no i ten dreszczyk emocji przy pierwszym włączeniu "zadział czy nie zadziała"...

Zacznij CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!! Żałosne już się to robi powoli  ... CO TO KURDĘ JEST ??? Cytat "Polecane zasilacze od 100zł do 400zł i wyżej".

"XFX Core 550W

+ Certylikat 80+ Bronze

+ Cicha praca

+ Mocna i stabilna linia +12V

+ W tej cenie niczego lepszego nie znajdziesz

- Brak" 

:?:  :!:   :?: 

I jak to się ma do tych głupot co piszesz ?? 

 

 

oj przesadzasz wybor jest ogromny np. firm  Corsair, NZXT, Zalman, BitFenix, Chieftec, CoolerMaster, Antec tylko teraz wybierz ta jedyna i dodam ze Fractal R4  nie jest demonem chlodzenia

A która ma blachę 0,8mm i dwa dobre wentylatory 140mm i kosztuje poniżej 400zł ?

Factal nie jest demonem chłodzenia ? Miejsce na montaż 7 wentylatorów 140mm chyba już wszystko mówi  ;)

 

I ogarnij się z tym pisaniem,bo wygląda to tak jak byś co najmniej naćpany pisał np.

wybiore z tych firm 3 i dopisze tu i mam nadzieje ze mi pomozecie wybrac tym bardziej ze to bedzie zalezne od podzespolow

O co coman ?? 

z praktyki wiem ze wentylatory warto zmienic min 2 lepszej jakosci np. w nietoperka skrzydelka

  :?:  :?: What ?

 

Za rączkę trzeba prowadzić czy jaki grzyb ?? Powtarzam - ogarnij się, bo już zaczyna mnie denerwować powoli Twoja postawa. Czytasz po łebkach wyciągając info, które Tobie akurat pasuje, a nie potrafisz dobrze chociaż by jednego artykułu przeanalizować. Do tego czytasz opinie użytkowników na takim poziomie jak TY - zacznij grzebać za konkretnymi testami podzespołów, a nie za opiniami klientów morele itp. 

A jak już widzę że w taki  a nie inny sposób zaczynasz dyskutować to ja podziękuje bardzo, bo co ja tam wiem przy takim "ogarze" jak Ty. Trzymaj się i miłego składania zestawu  :D 

Link to post
Share on other sites

 

A która ma blachę 0,8mm i dwa dobre wentylatory 140mm i kosztuje poniżej 400zł ? Factal nie jest demonem chłodzenia ? Miejsce na montaż 7 wentylatorów 140mm chyba już wszystko mówi

 

Nie wspominając o filtrach które zamontowane są na topie, froncie i dole. Ciężko znaleźć lepszą obudowę...

Edytowane przez bajka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...