Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 +/- 150

Których części potrzebujesz?: buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? jeśli zabraknie mocy :P To tak

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1400x900

Specjalne wymagania: Brak

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nic :P Może jeśli to bardzo konieczne to może buda ;)

Własna propozycja zestawu: Chciałbym aby komputer bazował na procesorze Inet Core i5 3570k + radeon hd7850 badź gtx 660.

Inne: Jeśli braknie kasy może zmiana na Phenoma x6 ? bądź FX-8350

Link to post
Share on other sites

moja propozycja http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=55917

w tym budżecie nie da rady wsadzic i5 3570K , ale mogę ci zaproponować i5 3470 będziesz mógł podkręcić go do 4.0 Ghz , tylko musiałbyś w przyszłości zmienić chłodzenie , Karta GTX 650Ti Boost niewiele ustępuje readonowi HD 7850, w niektórych grach GTX 650 TI Boost jest nawet nieco mocniejszy http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_do_700_zl_przeglad_gtx_650_ti_boost?page=0,13

Edytowane przez 880moto
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmień na jakiś porządny: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

 

I można brać. Procesor jest mocny, karta słaba, ale w tym budżecie fajerwerków nie należy oczekiwać.

 

AMD są dużo bardziej prądożerne, a FXy nadają się do wąskiej grupy zastosowań, na pewno nie do gier.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
i5 3350P

cooler BOX

MSi B75A P33

8GB ddr3 1333 CL9 Crucial Ballistix

MSi HD7850 OC 1GB 

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU  XFX 450W

Buda SPC Brutus M23

razem 2300zł (esc.pl)

 

Intel i5 co by procek nie ograniczał (w przyszłości jak zdecydujesz się na mocniejsze GPU). Do tego płyta na B75, na której lekko idzie podkręcić procka. 8GB ramu, które jest w sam raz pod gry. GPU tym razem coś od AMD, czyli 7850 z 1GB vramu - na tej karcie idzie już co nie co pograć  ;) Na magazyn i OS 1TB HDD. Wszystko zasilane przez XFX 450W z certyfikatem Bronze i "wciśnięte" w SPC Brutusa M23  8-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

świetna propozycja od stelka

jak zamawiasz w esc.pl to nie zapomnij wpisać kodu

 

 

 

 kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

 

Edytowane przez 880moto
Link to post
Share on other sites

Nie no spoko. Ktoś dał stelkowi plusa, bo zmienił lekko zestaw od 880moto (dodatkowa kość ramu, inne mobo i radek zamiast nvidii) i dodał ode mnie zasilacz.... ach...

Nie mniej jednak, jest to propozycja optymalna. Na dodatek zaproponowana przez osobę, która zna się na rzeczy. Nie ma o co mieć bólu dupki;)

Link to post
Share on other sites

Gwyn dla Twojej wiadomości - zestaw powstał 18.08 i został, tylko tutaj skopiowany z moich własnych notatek :)

Do tego na 8 podzespołów 4 zostały zamienione (w sumie pół komputera), a Ty piszesz "tylko"  :?:

Nie rozumiem w ogóle Twojego podejścia - wklej następnym razem zestaw kompletny i po problemie, a nie jakieś insynuacje robisz że niby zamieściłem zestaw, który jest proponowany wyżej itp.

Do tego robić aferę o "plusa", nie no bez jaj  8-)

Pozdrawiam Stelek

Link to post
Share on other sites

O której zestaw powstał, to naprawdę kogoś obchodzi...

 

"! Zabronione jest również powielanie zaproponowanych zestawów bez wyraźnych zmian.
W takim przypadku należy opisać, co i dlaczego zmieniłoby się w aktualnie najbardziej trafnym zestawie aby lepiej spełniało założenia tematu."

 

CPU - ten sam

Mobo - uzasadniona zmiana

ram - dodana druga kość

PSU - ode mnie

GPU - lepsze

HDD i BUDA - to samo

DVD - dodałeś

 

7 rzeczy, a nowych ty dodałeś trzy

Jak kto rozumie "wyraźne zmiany", nie mniej jest na tym forum od cholery niemal tych samych zestawów, co zmieniają do 2-3 rzeczy, byleby dostać plusika i o to się czepiam, bo jakby raz zagonić modów do sprawdzenia wszystkiego, to by obdarowali większość ludzi tutaj się wypowiadających.

Zamiast napisać zmień to, to i to, to jest "Masz tutaj mój zestaw, jest on lepsiejszy od poprzedniego."

Link to post
Share on other sites
Zamiast napisać zmień to, to i to, to jest "Masz tutaj mój zestaw, jest on lepsiejszy od poprzedniego."

A w jakim celu mam pisać zmień to i to - nie jestem tu od prostowania propozycji innych, tylko od rozwiązania problemu związanego z odpowiednim doborem podzespołów. Do tego oskarżanie o pisanie dla "plusików" to już gruba przesada z Twojej strony. Najwyraźniej jest tak jak wyżej ktoś wspomniał 

 

Nie ma o co mieć bólu dupki

Następnym razem zaproponuj zestaw kompletny,a  na dobry początek łap tu "Plusika" ode mnie - przy okazji na rozluźnienie może też się przyda  :D

Link to post
Share on other sites

Czy lepszym wyjściem, biorąc pod uwagę zestaw Stelka, byłoby dać 4GB ramu, a zaoszczędzony grosz przeznaczyć na GTX 660? 
Fakt, wyszło by drożej, ale ram zawsze można dokupić później. Wydajność z 660 na pokładzie, mimo mniejszej ilości pamięci operacyjnej i tak będzie  wyższa. 

@edit

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=50767
 

7870 w wersji z rdzeniem Tahiti LE jest tylko 19 zł droższy od najtańszej 660 O.o  

Edytowane przez strasznypotfur
Link to post
Share on other sites

Jak powyłączasz zbędne duperele, to nie powinno być problemu, oczywiście potem możesz dokupić, więc ja bym tak zrobił.

 

Wydajność raz jest lepsza dla 660 a raz dla 7870

 

http://warmbit.blogspot.com/2012/10/analiza-wynikow-gtx660-vs-gtx660ti-i.htm

 

Ja bym brał Nvidię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...