Skocz do zawartości

Wzdłuż czy w poprzek? Oto jest pytanie!


Recommended Posts

zależy jaką masz obudowę, jeżeli z zasilaczem na górze, to niech wieje z przodu na tył, jeżeli na górze masz wyciągające wentyle wtedy może wiać z dołu do góry

 

To chyba nie takie proste. 

Obudowa z zasilaczem na dole, bez (póki co, nie wykluczam, że będzie) karty graficznej, czyli zero przeszkód pomiędzy zasilaczem a płytą główną. Wentylator obudowy wdmuchuje na froncie, na dole; drugi obudowy wyciąga na tyle, u góry.

Skłaniałbym się do ustawienia dół >>>>>góra. Ale chętnie usłyszę kontrargumenty.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

Czy istnieje jakaś ogólna zasada montowania coolera horyzontalnego na płycie?

Czy ma dmuchać od frontu na tył = w poprzek płyty, czy z dołu do góry = wzdłuż płyty głównej? 

Owszem, niektórzy producenci sami zalecają montaż w określonej orientacji :)

Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziales, cieple air idze w gore wiec  front i dol to + tyl i gora -

Zawsze mozna probowac czegos innego, ale to tj. bys chcial oszukac grawitacje :)

 

Myślę, że nie zdąży grawitacyjnie, a raczej konwekcyjnie zajść na górę, bo wcześniej je wciągną/wypchają tam wentylatory.

Rozumiem, że Ty optujesz za układem wzdłuż płyty=dół.góra??? Pierwsze zdanie twojego posta jest dość trudne do odszyfrowania.

 

Z ciekawości przekręciłem cooler na układ "w poprzek=front>tył" i całkowicie zgłupiałem. Wydaje się nieco lepiej, bo cooler nie dmucha ciepłego powietrza znad procesora pod sufit ( a tam jest baaaardzo mało miejsca), a ono nie wraca z powrotem, tylko wydmu****e je wprost na wentylator wyciągający, ten z tyłu, na górze. 

I jak go zamontować???

 

@UP

 

Noctua nic nie zaleca. Zwisa jej/im to, jak zamontuję.

 

NIE CYTUJ POSTÓW BEZPOŚREDNIO NAD SWOIM ANI NIE CYTUJ CAŁYCH POSTÓW!

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Jaki konkretnie model tego chłodzenia chcesz zamontować u siebie kolego? I z jakiego powodu wybrałeś ten typ coolera? Bo jeśli masz dość dużą obudowę(istotna jest szerokość, przydałby się typ obudowy) lepszym rozwiązaniem jest montaż chłodzenia typu wieża. Zalet chłodzenia tego typu nie muszę przedstawiać. Kiedyś taki horyzontalny cooler miałem chyba Pentagrama. Ale nie sprawdził się u mnie. Na pewno temperatury były niższe niż na boxowym. Ale wadą tego chłodzenia był skomplikowany, nie łatwy montaż. Chłodzenie źle odprowadzało ciepło. Ciepłe powietrze zbyt wolno opuszczało obudowę i trzeba było zmontować dodatkowe wiatraki wymuszające przewiew(hałas). Tego problemu nie mam z Fortis 1225. Powietrze przechodzi przez cooler i nie stoi w obudowie, przewiew zabiera ciepłe powietrze z nad ramu i sekcji zasilającej. Wentylator lub wentylatory(opcja) na tym chłodzeniu same wymuszają cyrkulację wewnątrz obudowy. Temperatury są dużo niższe na Fortisie niż na Pentagramie. A i hałas wentylatora dużo mniejszy. Chłodzenie niestety nie pasuję do każdej obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Stary, glupi i lysy jestem =czasami nie ogarniam. Frontpanel/back panel, ale jesli masz tylko 2wiatra rozwarz dodatkowy :)

Postawie reke ze gwarantuje lepsze osiagi niz dol/gora w standardowej konfiguracji.

Rozważę, jeśli będzie zbyt gorąco.

 

tak, montujesz - sprawdzasz - zapisujesz wynik

potem powtórka z rozrywki z innym ustawieniem i już wiesz, które lepiej

Właśnie skończyłem. W sumie po 100 powtórzeń dla każdego ustawienia, z grubsza wychodzi na remis.

I co Ty na to???

I co teraz???

A już chciałem Ci, drachenfeles, dać punkt za poradę.

 

Jaki konkretnie model tego chłodzenia chcesz zamontować u siebie kolego? I z jakiego powodu wybrałeś ten typ coolera? 

NH-D14. A dlaczego? - bo wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że powinno być niezawodne, trwałe i wydajne. I tyle.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

...z tym ustawieniem i sprawdzeniem wyników chodziło o podłączenie coolera w jednym ustawieniu, uruchomieniu OCCT czy prima na 5-10min zanotowaniu temperatur, obróceniu coolera o 90stopni i znowu prime, temperatury i wtedy wiesz które ustawienie będzie lepsze dla twojej budy i coolera

Link to post
Share on other sites

...z tym ustawieniem i sprawdzeniem wyników chodziło o podłączenie coolera w jednym ustawieniu, uruchomieniu OCCT czy prima na 5-10min zanotowaniu temperatur, obróceniu coolera o 90stopni i znowu prime, temperatury i wtedy wiesz które ustawienie będzie lepsze dla twojej budy i coolera

Dokładnie tak robiłem od samego rana  :o

uppersilesian

Nie mówię, że każdy producent zaleca ale część (np. Enermax). 

Newtona 600W nie da się zamontować wentylatorem do góry (w R4), bo nie da się wkręcić wszystkich śrubek i, co najgorsze, nie widać tej pięknej śnieżynki na boku.

Link to post
Share on other sites

Którego Newtona, R2 czy R3?

t.luk, nie rób sobie jaj! Az taki głupi to ja nie jestem, może głupi, ale nie aż tak.

Ani R2, ani R3, zamówiłem special limited edition Sir Isaac Newton RR SE 2013 -  tylko 100 numerowanych egzemplarzy. Nie załapałem sie na nr 1, ale 69 to chyba nawet ciekawszy numer(ek).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...