Skocz do zawartości

Nowy, złożony komputer - problem z uruchomieniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DarXide,

Recommended Posts

Witam,

złożyłem zestaw:

Intel i5-4670K

Thermalright HR-02 Macho 120

MSI Z87-G45 Gaming

Gigabyte GeForce GTX 770

Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP

SilentiumPC Deus 80Plus Bronze G1 600W

Asus DVD-RW DRW-24B5ST

Seagate Barracuda ST1000DM003 (1TB)

SilentiumPC Gladius M40

 

Po złożeniu wszystkich komponentów i podłączeniu wszystkich kabli komputer stale restartuje się. :/ Chłodzenie na karcie graficznej zaczyna pracować, to samo z chłodzeniem na obudowie i na procesorze. Próbowałem uruchomić komputer przy wyjętej karcie graficznej i odłączonym dysku i napędzie oraz po kolei przekładałem każdą kość ramu do slotów (poza pierwszym, zakrytym przez chłodzenie procka) i nic nie podziałało. Po wyjęciu kości pamięci w ogóle komputer chodzi dłużej, do kilku minut po czym wyłącza się. To samo dzieje się gdy kości pamięci są w środku, lecz wyłączone jest zasilanie płyty głównej 8 pinowe. Wyjąłem także baterię z płyty głównej na kilka minut i włożyłem z powrotem. Bez skutku. Płyta główna nie daje żadnych sygnałów, pomimo podpiętego speakera. Bardzo proszę o pomoc   :(

Link to post
Share on other sites

Przy okazji sprawdź także czy na innym zasilaczu występuje problem.

 

PS. Upewnij się czy zasilanie 4pinowe http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/ATX_PS_12V_%28P4%29_Connector.jpg/150px-ATX_PS_12V_%28P4%29_Connector.jpgmasz podłączone odpowiednio :) - czasami się zapomina :)

Edytowane przez ragon
Link to post
Share on other sites

Przy okazji sprawdź także czy na innym zasilaczu występuje problem.

 

PS. Upewnij się czy zasilanie 4pinowe http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/ATX_PS_12V_%28P4%29_Connector.jpg/150px-ATX_PS_12V_%28P4%29_Connector.jpgmasz podłączone odpowiednio :) - czasami się zapomina :)

 

 

Przy Hesswelu jest 8 pinów ( dwie takie wtyczki złączone obok siebie ) :P

 

Powypinaj dyski i napędy. Weź wepnij tylko jedną kostkę ramu w dowolny slot, sprawdź czy dobrze podpiołeś kable od obudowy do płyty, zenętrzne potry, oraz zasilające płytę. Jeśli masz na płycie gniazdo pod monitor a na 99% masz bo u mnie jest na podobnej płycie to nie podpinaj grafy wcale tylko tam wepnij monitor.

 

Sprawdź chłodzenie procesora czy dobrze jest zamontowane najlepiej wyjmij procka i wsadź ponownie. Pamiętaj o ponownym nałożeniu pasty i wcześniejszym oczyszczeniu poprzedniej. Może jest coś nie tak i płyta po prostu wyłacza komputer z okazji temperatury tak spaliłem kiedyś Athlona XP a wydawało się ok do dziś nie wiem co było nie tak prucz smrodu z kompa :P

 

Sam mam msi podobną tylko tańszą g41 i dobrze się spisuje z i7 ;]

Link to post
Share on other sites

Dysk i napęd był wypięty podczas testów, kable podłączone prawidłowo, uruchamiałem komputer z tylko jedną kością ram i monitorem podpiętym do płyty głównej i wciąż to samo restartowanie. Zostało mi teraz jedynie sprawdzić ten procesor...

Link to post
Share on other sites

Wentylator procesora wpiąłeś we właściwe gniazdo kolego? Bo wygląda to tak jakby płyta nie chciała startować z powodu braku pracującego wentylatora CPU. Albo docisk chłodzenia powoduje jakiś problem z odpaleniem CPU(zawarte piny w podstawce procesora, zdemontuj chłodzenie wyciągnij procesor obejrzyj podstawkę jak ok to odpal na boxowym chłodzeniu) Jak to nie pomoże. Zacznij kolego od podstaw. Odpalaj po kolei płytę+procesor+zasilacz.(prawidłowy start bez pamięci to krótkie sygnały dźwiękowe z płyty. Jak nie piszczy. Można podmienić zasilacz. Bo raczej więcej nie dasz rady zrobić sam. Jak części kupiłeś w sklepie na miejscu niech przetestują twoje podzespoły. Albo oddaj sprzęt do zaufanego serwisu niech stwierdzą co jest. Bo samemu ciężko Ci będzie w domowych warunkach podmienić płytę czy procesor. 

Link to post
Share on other sites

Wentylator CPU chodzi sprawnie, mimo że trwa to, jak mówiłem kilka sekund po czym system się wyłącza. Muszę koniecznie sprawdzić te piny od procesora, bo to jedyna rzecz, której jeszcze nie robiłem. Dam znać jak poszło jak tylko przeprowadzę test. Dziękuję za rady  ;)

Link to post
Share on other sites

Co do wentylatora to informuję tych co mogą tego nie wiedzieć. Że wiele płyt głównych nie wystartuję(takie zabezpieczenie przed przegrzaniem CPU) gdy np. wentylator jest nie podłączony do gniazda CPUFAN. Uszkodzony wentylator może powodować problemy ze startem płyty głównej. Płyta nie wykrywa obrotów wentylatora i startuje na chwile po czym się wyłącza.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Sprawdź zasilacz pod inną płytą główną i ten procek czy jest sprawny. Jeśli okażą się sprawne to raczej płyta, ew. przepięcia w obudowie ale to mało prawdopodobne, wadliwy również możne być kabel podłączany do kontaktu, w takich przypadkach naprawdę wiele rzeczy mogło nawalić ale najczęściej płyta lub zasilacz. Widzę ze masz zasilacz Deus G1, ostatnio miałem dziwny przypadek montując komputer z tym zasilaczem, a mianowicie zasilacz był sprawny, działał pod innym komputerem, wiec stawiałem na uszkodzenie płyty, ale o dziwo po podłączeniu innego zasilacza do tej płyty wszytko ruszyło i działa sprawnie do dziś a zasilacz działa w innym komputerze. Stwierdziłem że zasilacz nie był kompatybilny z płyta chociaż pierwszy raz z czymś takim się spotkałem wcześniej nawet o tym nie słysząc, wiec radze sprawdzić inny zasilacz pod tą samą płytą :)

Link to post
Share on other sites

@Up.

To faktycznie może być zasilacz. Już kilka razy na tym forum czytałem o różnych, dziwnych problemach z tym modelem. A to sprzęt nie chciał startować jak u Ciebie, albo zasilacz padł w bardzo krótkim czasie dosłownie po jednym dniu. Trzeba uważać na ten produkt. To nie może być zbieg okoliczności. Musisz to koniecznie sprawdzić kolego DarXide co już radziłem zrobić w pierwszym swoim komentarzu.    

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...