Skocz do zawartości

Nietypowe pytanie w tym dziale ;p


Recommended Posts

Witam. Chciałem się spytać czy jeśli nie podkrecam nic chce miec wszystko default to w biosie w "Ai Tweaker" ma zostać all na "Auto" i wszystko będzie wporządku, czy jednak ustawić sobie napięcia manualnie na standardowe? Bo teraz mam auto i mierze napięcia to jak nic nie robie na kompie to mam 1.075 +/- a jak obciąże go OCCT to mam +/- 1.275 czy to jest dobrze że miedzy idle a obciążeniem jest taki skok napięcia?

 

Proc: Q9550

Mobo: P5Q Deluxe

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie wygląda niepokojąco max dla tego procesora to chyba 1.4V przy podkręcaniu więc jak na defaultowe pewno jest ok w idle jest pewno oszczędzanie energi stąd mniejsze napięcie a pod obciążeniem częstotliwość idzie w górę i napięrcie również ;] Ja bym nie kombinował.

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie wygląda niepokojąco max dla tego procesora to chyba 1.4V przy podkręcaniu więc jak na defaultowe pewno jest ok w idle jest pewno oszczędzanie energi stąd mniejsze napięcie a pod obciążeniem częstotliwość idzie w górę i napięrcie również ;] Ja bym nie kombinował.

 Ok po prostu nie wiedzialem czy jak zostawie auto to nie będa mi czasami te napięcia skakały pod górna granice.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobierzesz sobie optymalne napięcie ręcznie to obniżysz temp. procesora w stresie. Będzie ono niższe niż te na auto.

Tylko podniesie sobie temperature w idle i narazi się niepotrzebnie na niestabilność pod obciążeniem dla zysku praktycznie zerowego. Skoro procesor był testowany na takich napięciach to są one dla niego w sam raz nie za duże nie za małe po prostu wyważone i tak powinno być. Mechanizm zmieniania napięć automatyczny jednak po coś opracowano i bynajmniej nie jest on zły jak nie robi się mocnego OC :) Nie ma co stosować praktyk entuzjastów OC do normalnego zastosowania może to bardziej zaszkodzić niż pomóc ;]

Link to post
Share on other sites

Tylko podniesie sobie temperature w idle i narazi się niepotrzebnie na niestabilność pod obciążeniem dla zysku praktycznie zerowego. Skoro procesor był testowany na takich napięciach to są one dla niego w sam raz nie za duże nie za małe po prostu wyważone i tak powinno być. Mechanizm zmieniania napięć automatyczny jednak po coś opracowano i bynajmniej nie jest on zły jak nie robi się mocnego OC :) Nie ma co stosować praktyk entuzjastów OC do normalnego zastosowania może to bardziej zaszkodzić niż pomóc ;]

 

To teraz już nie wiem co robic :D

Link to post
Share on other sites

Twój proc, twoje doświadczenie i wiedza. Jak nie chcesz nic ruszać nie ruszaj, jak chce się czegoś dowiedzieć i obniżyć temp w stresie (w idlu nie podniesiesz temp tym zabiegiem). Napięcie będzie obniżało się w stanie spoczynku. Ustawiając manualnie ograniczysz "maksymalne" jakie zostanie użyte.

 

Może "normalne" użytkowanie zamieni się bakcyla OC :D. A więc polecam.

Edytowane przez Azarus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...