Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dziś pierwszy raz odkąd mam ten komp zdarzyły się dwa resety kompa w przeciągu godziny, bardzo dbam o swój komputer na bieżąco wymieniam pastę termo w podzespołach, odkurzam i monitoruje temperatury, więc nie ma mowy o przegrzewaniu jakiegokolwiek podzespołu, reset objawiał się jakby nagłym odcięciem prądu do komputera, ale tak dosłownie na sekunde przy czym nie wyłącza się całkiem tylko od razu reboot. Czy to już czas aby się zacząć martwic? póki co sprawdziłem go primem i właśnie go od 30 minut katuje i kombustorem jednocześnie, więc i grafa i proc działają na 100% i póki co nic się nie dzieje, temperatury: procesor 55 stopni, systin 38 stopni, tmpin3 40 stopni karta: 60 stopni, może już czas zasilacz wymienić?


a to screen może jest coś co się nie zgadza http://www.picshot.pl/public/view/full/365595


dodam, że przy max obciążeniu podzespołów zasilacz wyje jak rakieta 


kiedyś tak nie było

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

niestety nie posiadam miernika:/ 


bardziej pytanie czy objaw jeżeli się powtórzy, bo zakładam że mogło to być spowodowane jakimiś przerwami w dopływie prądu z gniazdka, ale jeśli powtórzy to czy objaw pasuje do padającego zasilacza?? czy może do czegoś innego


gdyby to był zasilacz to spoko, bo i tak jakoś po 20tym planowałem zakup http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__5464/__Zasilacze_Thermaltake_Smart_SE_Modularne_kable_530W_80_Bronze_140mm/

tylko nie wiem czy on jest dobry? firma raczej niewiele mi mówi 

Link to post
Share on other sites

Wiesz co...możliwe, że to może być już kwestia zasilacza...patrząc ogólnie na Chiefteca i twój model, myślę, że to już trochę starsza wersja i coś zaczyna go zżerać...Jeśli zależy Ci na modularnej jednostce to TT będzie bardzo dobrym wyborem, całkiem mocna linia 12V i pełen komfort korzystania z modularności nie zawodzą, jednak jeśli zdecydujesz się na zwykłą jednostkę do perfekcyjnym wyborem będzie XFX 550W ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

odkopuje temat. Komp działa niestabilnie czasem przy grze w wiedźmina 3 nawet 2 godziny nic sie nie dziej a gdy np odpalę Fifę na 15 min to komputer się resetuje. Czego to może być wina ?

Specyfikacja kompa

Zasilacz: XFX TS550 w (kupiony w listopadzie 2015)
Płyta główna: asus f2a85-v pro 
Procesor amd a10 5800k nie podkręcony z chłodzeniem SilentiumPC Fera 2 HE1224

Grafika: Radeon HD7850
RAM 8 GB 
System Windows 10  PRO

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...