Skocz do zawartości

[upgrade komputera] zestaw pod i5


Recommended Posts

Witam,

 

Widziałem już na forum podobne zestawy, jednak bardzo bym prosił o zerknięcie na poniższe i o opinie:

 

CPU - Intel Core i5 750 2,66 GHz

MOBO - Asus P7P55D

MONITOR - LG W2353V-PF

GPU - Gigabyte Radeon HD5850

RAM - A-Data 2x2GB 2000MHz Xtreme Series

COOLER - CoolerMaster TX3 (?)

OBUDOWA - Aerocool Rs-9

 

Zasilacz mam z poprzedniego kompa: OCZ 600W

 

Jaki cooler zamonotować na procesor? tx3 moze byc za slaby... mugen rev2 wydaje mi się zbyt duży - jakas alternatywa?

Link to post
Share on other sites

RAM - A-Data 2x2GB 2000MHz Xtreme Series

pod i5 max co daje ci wydajność to 1333Mhz więc szkoda kasy na szybsze ramy

 

Jaki cooler zamonotować na procesor? tx3 moze byc za slaby... mugen rev2 wydaje mi się zbyt duży - jakas alternatywa?

duży, ale w niczym to nie przeszkadza, Mugen 2 to dobry wybór

inne dobre (i mniejsze) modele od Scythe to Yasya i Kama Angle

 

a poza tym to ok

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia możesz Mugena zamontować tylko będziesz miał problem z zamontowaniem ramu ja mam Ninja na tej płytce i jest problem jak bym chciał dołożyć jeszcze dwie kości ram. Sam procesor jest raczej chłodny i się nie grzeje przy dobrym zamontowaniu chłodzenia nawet przy boxowym no chyba ze chcesz kręcić. Co do reszty zestawu nie mam zastrzeżeń

Link to post
Share on other sites

właśnie jeszcze jedna sprawa - na początku nie będę podkręcał, ale chce kupić zestaw który będzie podatny na OC.

 

@drachenfeles - te A-Daty mozna kupic na allegro za 399 w tej cenie to chyba niezły wybor?

 

@bates911 - wlasnie dlatego boje się kupić ten cooler :P chyba jendak zdecyduje się na coś mniejszego.

 

jeszcze pytanko do obudowy - czy GLADIUS 600 nie bedzie lepszy?

Link to post
Share on other sites

Co bo do budy to obydwie sa podobne wiec to jest jedynie kwestia gustu. Polecam Patrioty Patriot 2x2GB 1333MHz Dual Viper II Sector 5 Low Voltage sam mam takie i sie dobrze spisują podkręcałem je do 1600MHz ale ale się nie opłaca minimalny skok odczytów itp.

A chłodzenie to ten model wygląda ciekawie Thermalright Ultra-120 eXtreme i jak podają testy jest to jeden z najwydajniejszych chłodzeń wiec powinien sobie bez problemu poradzić

Link to post
Share on other sites

właśnie jeszcze jedna sprawa - na początku nie będę podkręcał, ale chce kupić zestaw który będzie podatny na OC.

 

@drachenfeles - te A-Daty mozna kupic na allegro za 399 w tej cenie to chyba niezły wybor?

 

@bates911 - wlasnie dlatego boje się kupić ten cooler :P chyba jendak zdecyduje się na coś mniejszego.

 

jeszcze pytanko do obudowy - czy GLADIUS 600 nie bedzie lepszy?

1.Jasne ,że warto 399zł masz 2000MHz i radiator. Przecież zawsze można zmniejszyć taktowanie :hahaha:

2.Na TX3 zrobisz max 3,60GHz jeśli nie chcesz katować procesora

3.Gladius Window PB będzie bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

chyba jednak pozostane przy ramie a-daty a bude zmienie na Gladiusa.

 

Co do coolera - co powiecie na SilentiumPC Fortis?

 

jeszcze jedno: jakie ciche wentylatorki polecicie do wnętrza obudowy? Aerocool Rs-9 ma 2 w zestawie a do gladiusa wypadaloby cos dokupic, zeby był porządny przeplyw powietrza?

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles - te A-Daty mozna kupic na allegro za 399 w tej cenie to chyba niezły wybor?

no za tyle to faktycznie nie ma się co głowić

 

Co do coolera - co powiecie na SilentiumPC Fortis?

z tego co czytałem wydaje się być całkiem wydajny, nawet przy lekkim OC powinien sobie dać radę

 

jeszcze jedno: jakie ciche wentylatorki polecicie do wnętrza obudowy? Aerocool Rs-9 ma 2 w zestawie a do gladiusa wypadaloby cos dokupic, zeby był porządny przeplyw powietrza?

scythe slip stream 1200 120mm - mają tylko jedną wadę - cenę

Link to post
Share on other sites

Window nie ma wentylatorów z boku, przez co cyrkulacja powietrza może być troszkę gorsza.

akurat dzięki temu cyrkulacja będzie lepsza (a cały zestaw cichszy), za to nie będzie można wstawić bocznych nawiewów, co imo także jest plusem, bo w obudowie przepływowej takowe bardziej przeszkadzają niż pomagają

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się - im mniej dziur, tym ciszej. A te wentylatory na boku to i tak niewiele robią. Przydać się może jeden na wysokości grafiki, ale żeby dwa? Trochę za dużo. Wystarcza już dwie dziury na "dachu" :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc. Ostateczny zestaw to:

 

CPU - Intel Core i5 750 2,66 GHz

MOBO - Asus P7P55D

MONITOR - LG W2353V-PF

GPU - Gigabyte Radeon HD5850

RAM - A-Data 2x2GB 2000MHz Xtreme Series

COOLER - SilentiumPC Fortis

OBUDOWA - Gladius 600 Window + 2x SilentiumPC Zephyr 120

 

Mam nadzieje ze zestaw spełni moje oczekiwania, oraz w przyszłosci pozwoli puścić i5 @ 4GHz.

 

Mam jeszcze tylko maly dylemat jesli chodzi o cooler... Zastanawiam sie czy nie kupic mimo wszystko mugena...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...