Skocz do zawartości

Szukam fajnej gry z dobrą fabułą.


Recommended Posts

Witam. Od niedawna mam nowy komputer i mogę pograć w tytuły wcześniej nieosiągalne dla mojego starego pc. Szukam gry z dobrym fundamentem fabularnym.(Tylko nie samochodówki)

Grałem w:

Mass Effect 1\2\3

Dragon Age: Początek

Wiedźmin

The Walking Dead

Fallout New Vegas

Dishonored( Właśnie kończę).

Skyrim

Normalnie zaopatrzył bym się w Wiedźmina 2 ale nie znalazłem go w żadnym sklepie w Manufakturze.

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

Witam  :D

 

seria "Assasins Creed" z uwzględnieniem kolejności wydawania tych gier. Masz tam dwuwątkowość fabularną;

1. przeszłość - odgrywanie wspomnień i morderstw Twoich przodków jako asasynów  

2. teraźniejszość - czyli po co z DNA odczytują wspomnienia Twoich przodków

 

"Bioshock infinite" fabuła dotycząca przeplatających się wszechświatów równoległych do tego oczywiście soczysty rozpie..L

 

"Rage" podobne do Fallout New Vegas tyle że to FPS z elementmi rozwojowymi, masz tam klimat post apokaliptyczny, uważam że fajna fabuła i dosyć szybka akcja :D

 

"Homeworld" 1 i 2 to strategia - zagubiona i ścigana cywilizacja w galaktyce chce dotrzeć do swojego systemu planetarnego i przeżyć.

 

"Sleeping Dogs" gra w klimacie azjatyckim jesteś gliną pod przykrywką w mafii / triadzie. gra w rodzaju GTA 4

 

"To the moon".  gra przygodowa. Fabuła za pomocą technologii wchodzisz do umysłu człowieka żeby w ostatnim momencie zmienić jego życie. Minusy to grafika a raczej pikseloza w stylu Tibii :P

 

Seria "Myst". przygodowo logiczna za dużo by tłumaczyć

 

pozdrawiam :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Dead Space'em, niby dopiero niedawno zacząłem grać, ale już mi się podoba :P

 

seria Serious Sam - straszliwie polecam, masz arsenał ponad 10 broni, po prostu idziesz i eliminujesz hordy wrogów. Jakiejś powalającej fabuły nie ma, ale rozwałka rekompensuje wszystko.

 

Giants: Citizen Kabuto - łoj stara to gra, ale najlepsza pośród wszystkich, w które grałem. W grze wcielasz się po kolei w 3 rasy (Mekowie - coś w stylu marines, wg mnie najlepsza część, bo najśmieszniejsza; Władczynie Mórz - wrogów eliminujesz będąc szczupłą białogłową, przy pomocy łuków i czarów; Kabuto - jesteś wielkim potworem i wszystko niszczysz).

Pojawia się tu wątek miłosny. A poza tym dziadka i wnuka, matki i córki oraz Kabuto i kamienia. Nie jest to profesjonalny wyciskacz łez, ale gorrrąco polecam.

 

Armed & Dangerous - tego samego studia, co G:CK, również strzelanina. Wcielasz się w Romana, Roman ma wiele fajnych pukawek tudzież dwójkę przyjaciół w postaci kreta i robota.

 

Nie są to nowe gry, ale naprawdę warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oprócz Dead Space polecam również Singularity jeśli chodzi o fabułę.

Jeśli chodzi o starsze gry, to najlepszą fabułę jaką spotkałem w grze była w Gorky 17. Ubolewam, że nie powstała kolejna część z tymi samymi postaciami i takim samym typem rozgrywki.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gothici do trójki przechodziłem po kilka razy( do czwórki jakoś mnie nie ciągnie).

San Andreas już dawno przeszedłem, Obywatela kabuto też(parę ładnych lat temu)

Mam na oku kilka gier:

- Władca Pierścieni Wojna na Północy

- Risen 1

- Deus Ex : Bunt Ludzkości

- Dead Space

- Asassyna 1

Jest jakaś dobra gra ekonomiczno-strategiczna ( w stylu stronghold) która wyszła po roku 2010?

Edytowane przez venedet
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Assassin's Creed 1 jest dosyć nudny i powtarzalny, lepiej wziąść 2, która moim zdaniem jest ciekawsza i w miarę długa. Mi zajęła 44 godziny. Deux Ex: Bunt Ludzkości jest naprawdę dobry i warto zagrać. LA Noire też jest interesujące, ale trzeba lubić klimaty filmów "noire" :D. Ze strategiczno-ekonomicznych to masz Anno 2070, Sins of a Solar Empire, Shogun 2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Risen 1 jest godny polecenia pod względem klimatu/mechaniki Gothica, natomiast sama fabuła jest już taka mocno średnia, pod koniec wręcz nudna. Wieśka 2 natomiast żal nie przejść właśnie ze względu na doskonałą fabułę i myślę, że gdzieś tam w Łodzi jest do dostania, a jak nie zawsze można kupić on-line. Z Deus Exem nie miałem do czynienia, ale słyszałem o nim same pozytywne opinie. Osobiście mi klimatem bardzo przypadło Metro 2033, ale wcześniej czytałem książkę, więc może to dla tego. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...