Skocz do zawartości

Nowy komp, a piszczenie, przycinanie gier.


Recommended Posts

Witam,

 

Otóż wczoraj przyszedł mi komputer http://www.morele.net/inventory/info/28DMaT/

 

który oczywiście złożyłem wspólnie z kolegą. Martwi mnie parę rzeczy. Mianowicie, coś mi piszczy w komputerze co mnie niezwykle irytuje zwłaszcza dając za kompa prawie 5 tysięcy. Przystawiałem ucho i myślę że to karta graficzna. Próbowałem to docisnąć itd. ale zawsze jest to samo. 

 

Druga sprawa. Chciałem zobaczyć jak będzie wyglądać to w grach. Odpaliłem Planetside 2 i może nie cięło się niesamowicie, jednak w niektórych miejscach gdzie była walka fpsy spadały poniżej 30 na pewno, to samo w bazach. Zmieniam na medium i żadnej różnicy jak na ultra. Pytanie czy tak powinno być w karcie za 1600 zł GTX 770 i procku i7 3770k ? Osobiście jestem bardzo zawiedziony i czekam na jakieś instrukcje co może być nie tak. Dodam, że mam stary dysk który ma 5 lat, ale to chyba on mi nie spowalnia gier tylko ich wczytywanie. Do procka boxowe chłodzenie do piątku tak samo, ale tempy też są ok. Nowy dopiero będę miał w piątek. Monitor na razie jaki mam to też bardzo stary płaski który ma max rozdzielczość 1200x1080 chyba. Może to tego wina ? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Co do piszczenia karty to prawdopodobnie cewki piszczą gdy karta pracuje pełną parą i są wyświetlane duże ilości FPS, co do samej wydajności podstawa to sterowniki karty graficznej i sprawdź temperatury procka czy nie grzeje się on i zostaje uruchomione "dławienie" przez zbijanie taktowania żeby się nie przegrzał.

 

EDIT: skoro mówisz że temperatury sa ok to uruchom jakiegoś 3d marka nowszego podaj wynik i sprawdzi się czy jest on w normie czy też nie

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

a paste prawidłowo na procka założyłes lub chłodzenie?? u mnie w kompie kiedyś jak wymieniałem paste nie dokręciłem z 1 strony coolera i tak samo mi się wszystko cieło. potem obczaiłem, że podstawka nie styka się z prockiem poprawiłem i było ok.

Link to post
Share on other sites

Pasta była już nałożona na boxowe chłodzenie, które na razie mam. Raz założyliśmy, ale trzeba było zdjąć i pasta się trochę rozmazała po powierzchni procka, jednak nałożyliśmy z powrotem i tyle. Wyniki postaram się dać jak najszybciej z 3d marka, tylko mam problem z połączeniem do neta a bez tego jak widzę wyników nie uzyskam. Powiedzcie mi też czemu podczas testu grafiki miałem takie smużenie  czarne fale przez monitor?

Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym, że nie mogę skonfigurować połączenia. Chcę przekazać internet z laptopa, który odbiera sygnał z wifi a następnie ethernetem do PC, ponieważ nie mam wifi. Wczoraj wszystko to działało a dziś pisze coś o konfiguracji ip i jest ograniczone połączenie. Wie ktoś jak to zrobić ? 


Jak diagnozuje problem, to pisze karta sieciowa "połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji ip. Ktoś wie jak to zrobić? Bo bez neta żadnych z rzeczy o których mówicie wam nie przedstawię.

Link to post
Share on other sites

dobra i co ja mam wam wkleić? to wszyststko z system information czy burn in results?


Dobra, jestem w drugim pokoju i podpiąłem go pod internet także zaraz pokażę wyniki z 3dmarka i te fale na screenie które mnie irytują


Więc tak wygląda test z 3D Mark:

http://www.3dmark.com/3dm11/7078308

 

Screen na którym widać falowanie i smużenie zaraz wrzucę tylko muszę odpalić planetside. 


Więc screena nawet nie pokażę, bo jak chcę zrobić to robi mi nie z gry mimo, że jestem w grze, tylko z pulpitu. To jest takie delikatne smużenie i czarne fale przecodzące z góry na dół, a fpsy na moje oko to gdzieś 15-20 i czasem jest gorszy spadek. Tylko, że akurat mnie wrzuciło w dosyć obszerną walkę, ale mimo tego tak chyba nie powinno być tak samo z tymi falami i smużeniem. Dodam, że wydobywa się taki dziwny zapach z obudowy. Nie tak jak by się coś spalało, ale trochę pod to podchodzący. Taki dziwny.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Dobra, faktycznie jednak piszczy dysk po dokładnym wsłuchaniu się. Pozostaje kwestia tego falowania podczas obrazu 3d na monitorze oraz smużenia. Dodam, że zaraz przy włączeniu gry w sensie, jak już się respię za pierwszym razem to jest może z 10 fpsów przez kilka sekund potem się to stabilizuje czemu tak jest? Już robię burn in testa

 

 

Jeszcze pytanie, a test 3dmark wyszedł prawidłowo?

 

 

Jak zrobić ten BurnInTest? Biorę zakładkę test i potem start test run i czekam na wynik tak? Nie trzeba nic zmieniać?

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

3d smark wyszedł w normie. Jeśli chodzi o smużenie to bardziej winiłbym archaiczny monitor, niż sam sprzęt. Moim zdaniem szukasz trochę problemów na siłę. 

 

Może i masz w tym trochę racji jednak chcę się upewnić czy aby na pewno jest wszystko w porządku. Sterownik do karty niby najnowszy a jak odpalam planetside 2 to przy spawnie są duże przycięcia to trwa może 2-5 sek od spawna, ale jednak. Potem się to normuje, nie wiem czy tak powinno być w karcie za 1600zł a widziałem jak inni stremują tę grę na tańszych kartach i nie mieli czegoś takiego więc sam nie wiem. Też wyczytałem na stronie Nvidii że nie zalecają grać w tę grę bo jest słaba kompatybilność czy coś takiego. Może to tego wina ?

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...