Skocz do zawartości

zestaw komputera biuro autocad, revit do 3500,00 PLN


Recommended Posts

witam

proszę o pomoc w doborze zestawu komputera do biura.

  • Zastosowanie komputera : biuro praca autocad revit programy obliczeniowe
  • Maksymalna kwota :3500,00 PLN
  • Których części potrzebuję : zestaw bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe
  • Specjalne wymagania : cicha praca procesora i zasilacz
  • procesor: intela i3 lub i5
  • Ram: 16 GB
  • dwa twarde dyski jeden SSD na system operacyjny drugi Sata 3
  • grafika nvidia
  • zasilacz cichy
  • wentylator na procesorze cichy
  • wentylator na obudowie wskazany
  • obudowa : prosta, włącznik i  wejścia z góry
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : karta wifi
Edytowane przez damina
Link to post
Share on other sites

W Revicie tylko projektowanie, czy też renderowanie? Generalnie w takiej stacji widziałbym i7, ale wtedy może nie starczyć $ na SSD, chyba, że zdecydujesz się na zintegrowaną kartę graficzną. Poczekaj na stelka, on składa takie stacje.

Link to post
Share on other sites

Nie ma absolutnie żadnej różnicy w stabilności xeona. i7 oczywiście fajnie mieć, ale do zadań typowo projektowych można bez problemu wybrać topowe i5 ze względu na to, że ważna jest wyłacznie wydajność rdzenia. Do tego budżet bardzo skromny wiec szkoda dopłacać do i7, by dostać w zamian jedynie HT.

Podkręcanie współczesnych procesorów to czysta formalność. Raz skonfigurowany komputer będzie działał idealnie stabilnie miesiącami bez restartu systemu.

Link to post
Share on other sites

Moja wstepna propozycja zestawu to:

Obudowa:                  BitFenix Ghost                                                ->   370 PLN
                                 4 x BitFenix Spectre 120mm                            ->   4 x 30 PLN
Zasilacz:                    XFX Core 550W 120mm                                   ->   240 PLN    
Płyta główna:             Asus P8Z77-V LX2                                           ->   375 PLN
Procesor:                   Intel Core i7-3770K                                          ->   1240 PLN
Układ graficzny:          Intel HD Graphics 4000                                           ---
Chłodzenie CPU:        Cooler Master Hyper 412 Slim                           ->   170 PLN
Pamięć:                     Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9    ->   460 PLN
Dysk SSD:                 Kingston SSDNow V300 120 GB                       ->   340 PLN
Dysk HDD:                 Western Digital Caviar Blue 1TB                        ->   235 PLN
Napęd optyczny:         Asus DRW-24B5ST                                         ->   70 PLN
                                                                   
                                                                        Przybliżony koszt zestawu:   ->   3620 PLN

Zestaw oparty na i7 3770K, gdyż uważam, że przy tym zastosowaniu warto dopłacić do szybszego procesora. Układ graficzny zintegrowany powinien wystarczyć do urzytkowania Revit'a i AutoCAD'a, ewentualna możliwość dokupienia powystawowego/używanego GTX 580 (widziałem takie na allegro) lub Quadro K2000 (co oczywiście wiąże się z wyższą ceną zestawu). Płyta główna jest jedną z lepszych w tym przedziale cenowym, jednak przy OC można pomyśleć także o tym modelu: MSI Z77A-GD65. Wszystko zasilone przez XFX Core 550W, a całość pomieszczona w obudowie BitFenix Ghost, która zagwarntuje ciszę podczas pracy, oraz tak jak autor sobie życzył charakteryzuje się prostym design'em.

Jest to moja pierwsza porada w sprawie zestawu, także proszę ją traktowac z rezerwową. Warto poczekac na innych użytkowników forum, ze swojej stroony polecam użytkownika "stelek".  

Mam nadzieję, że pomogłem, a nie namieszałem :)                                                                

 

Link to post
Share on other sites

À Wiec tak : intel xeon e3 1230 v2 - 869 zl , msi b75a g43 - 259 zl , seagate barracuda 1Tb - 239zl , samsung 840 pro 128 GB - 520zl , crucial 2x8 GB 1333mhz cl 9 - 399 zl, silentium Pc brutus m23 pure black - 149zl , xfx core 550w 120mm 80+ PSU - 249zl , gigabyte gtx 660 OC 2GB - 730 zl . Wszystkie ceny ze sklepu esc.pl . Ogolnie podsumowojac otrzymuje Pan/Pani najwydajniejszych zestaw pod Wasze prace w nieskazitelnej cenie oraz wydajna karte graficzna , ktora obsluguje technologie CUDA a jak wiadomo w tejze branzy jest to obowoazkowe . Mam nadzieje , ze pomoglem ;)

Link to post
Share on other sites

W Revicie tylko projektowanie, czy też renderowanie? Generalnie w takiej stacji widziałbym i7, ale wtedy może nie starczyć $ na SSD, chyba, że zdecydujesz się na zintegrowaną kartę graficzną. Poczekaj na stelka, on składa takie stacje.

W revivie tylko modelowanie w 3D bez renderingu

Link to post
Share on other sites

i5 3570K + Macho Black&White

MSi Z77A G45

16GB ddr3 1600MHz Crucial Ballistix 2x8GB

GPU :

- Gigabyte gtx560 1GB ddr5 256bit (500zł)

- Gigabyte gtx650 2GB ddr5 128bit (500zł)

- *Quadro k600 2GB ddr3 128bit/q600 1GB ddr3 (620zł)

- *Gigabyte gtx650 Ti OC boost 2GB ddr5 192bit (630zł)

SSD Crucial M4 128GB

HDD 2x 1TB Seagate DM003

PSU XFX 450W

Buda Zalman Z9 Plus

Razem ~3700zł      *~3800zł   (ceny Esc.pl)

 

Saddam wyżej opisał co i jak ... ja, tylko zestawik złożyłem  ;)

Co do GPU, to wedle uznania : Fermi (560, q600 \ k600), lub Kepler (650 \ 650 Ti Boost, czyli "prawie" 660).

Buda jak zbyt "krzykliwa" to zamień na Gladiusa M40. Zmień również cooler CPU na ciut mniejszy (Macho120 / Truespirit 120). Niestety, Macho Black&White nie mieści się w M40.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...