Skocz do zawartości

Nowe podzespoły do mojego żęcha


Recommended Posts

Siemanko ludziska ostatnio zastanawiałem się nad modyfikacją/zmianą troszeczkę mojego sprzętu i od wczoraj siedzę na necie i szperam ale niestety im więcej szperam tym większy mam mętlik w głowie więc postanowiłem zwrócić sie do was z pomocą dobory komponentów - a więc:

 

Na początku chodziło mi o karte graficzną i zastanawiam się nad tą:

 

Sapphire Radeon HD7950 Vapor-X 3GB DDR5 i do niej zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU (Co o tym sądzicie??)

 

A że mój PC nie jest ostatniej świerzość to pasuje mi jeszcze wybrać pod tą karte Płytę Głowną i Pamięci RAM i tu pojawia się problem ponieważ ja w tym zabardzo nie siedze i niechce kupić czegoś co nie bedzie ze sobą kompatybilne.

 

Jeśli chodzi o Procesor to go nie dawno zmieniałem na - AMD Athlon II x2 270 Processor 3.4 GHz True Dual-Core Design 2.0MB Total Cache Sooket AM3 - Pytanie czy on wogole da rade z taką kartą graficzną czy też trzeba go zmieniać ?

 

Podsumowując doradźcie mi jaki sprzet dobrać do tej karty graficznej (płyta głowna,ram) i też podzielcie się swoją opinią na ten temat - jesli chodzi o cene wszystkiego to chciałbym się zmieści w max 2tys - dobry sprzęt za dobrą cene (żeby nie przepłacić).

 

Mój aktualny PC:

Processor:AMD Athlon II x2 270 Processor 3.4 GHz True Dual-Core Design 2.0MB Total Cache Sooket AM3

Karta Graficzna: ATI Radeon HD4850 PCI-E 2.0 512MB GDDR3 256bit

Płyta Głowna: M4A785-M

Pamięci RAM: GOODRAM DDR2 3GB PC2 - 6400 CL6 DIMM

Zasilacz: FEEL III-400ATX

 

Dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Generalnie nie można powiedzieć które procesory są lepsze, wszystko zależy od tego ile dysponujesz gotówki. Procesory o najwyższej wydajności aktualnie w ofercie ma Intel, ale cechują się one również odpowiednio wysoką ceną. 

 

Wybrałeś bardzo wydajną kartę graficzną i żeby ta karta rozwinęła skrzydła musisz do niej dobrać odpowiedni procesor, bo zestaw musi być wyważony i żadna z części nie może odbiegać od innych. 

 

Rozsądnym minimum jest zakup procesora Intel Core i5 3350P i płyty głównej MSI B75MA-P45. Do tego oczywiście dochodzi normalny zasilacz, bo jednostka którą posiadasz w żaden sposób nie jest w stanie utrzymać zestawu z HD7950 i minimum 4GB RAM DDR3 jeśli ma mieć to "ręce i nogi".

 

Reasumując musisz zakupić:

-procesor

-płytę

-ram

-zasilacz obowiązkowo

 

No i wspomnianą kartę graficzną... Cały zestaw prezentuje się tak (~2370zł)

http://s13.postimg.org/5cokzag7b/760.png

 

Tutaj zaproponowałem alternatywnie GTX760, który jest kartą o wydajności porównywalnej z HD7950 ale nowszą konstrukcyjnie i oszczędniejszą w kwestii poboru energii. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Proponuję jeszcze raz się zastanowić nad kwotą, jaką chcesz przeznaczyć na upgrade, bo miały być 2 tys., a zaraz cena dobije do 3 tys. :] W taki sposób części można dobierać w nieskończoność :]

Edytowane przez misi3k08
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak jesteś w stanie dołożyć te 800zł więcej do budżetu którym dysponowałeś to zestaw z 3570K jest w porządku. Radeona 7950 można wyrwać taniej nawet o stówę w innych sklepach :) np tutaj : http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-vapor-x-3gb-ddr5-pci-e-box-84-831017.html

 

PS. Albo na morele :

Gigabyte : http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-448543/

XFX : http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7950-800m-dd-edition-3gb-ddr5-minidp-hdmi-fx-795a-tdfc-449232/

Edytowane przez emilko1994
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

misi3k08 - Masz racje ze przekroczyłem kwotę którą zakładałem na początku ale miałem nadzieje że własnie obejdzie sie bez processora nowego ale niestety okazało się inaczej więc jestem już wstanie dołożyć te 800 zł żeby nie zmieniać wszystkiego znowu za 1 rok ;)

 

emilko1994 - tak jestem wstanie z tego powodu żeby znowu za 1 rok nie wymieniac ;), nom nawet ten radeon na esc jest tańszy wiec to już nie problem tylko chodzi mi czy ten zestaw który przedstawiłem ma ręce i nogi czy starczy mi na pare lat aby grać komfortowo w gry i nie miec z nimi problemów.

 

Więc prosze o jeszce jakieś opinie - Dziekuje i pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

Starczy z powodzeniem na parę lat :) Jak będzie brakowało mocy to kupisz chłodzenie np. Thermalright HR-02 Macho B&W i robisz OC procka :) ale do tego procesora można śmiało każdą kartę pchać. 

@UP Zestaw ma ręce i nogi :)

 

PS. Jeżeli masz uraz do Radeonów to alternatywą jest GTX 760. Jest lekko wydajniejszy od 7950. Co do płyty głównej można się pokusić o MSI Z77-G45. Reszta jak najbardziej OK

Edytowane przez emilko1994
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem ci że kiedyś miałem z Radeonem problemy ale zaryzykuje jeszcze raz ponieważ podoba mi się jego chłodzenie Vapor-x i czytałem że jest bardzo dobre także pokuszę się na niego ale wiesz co jak byś mógł to zapodaj mi linka do tego GTX 760 z dobrym chłodzeniem.

 

A jeśli chodzi o płyte główna właśnie się nad nią zastanawiam :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy, jednym z najlepszych GTXów 760 jest Gigabyte : http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/ oraz Asus : http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-760-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1072-6008-wer-o-c-overclock-wentylator-directcu-ii-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/. Obie są jak na taki układ chłodne . Sam posiadam GTX 760 od Gigabyte  w rev 2.0 i temperatury nie przekraczają 65C w grach , dodam że rdzeń w boost pracuje na 1200Mhz, pamięci stockowo na 1502.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...