Skocz do zawartości

[wycena] SSD 120GB Corsair Force2 SATAII NOWY


Recommended Posts

Chciałbym się zwrócić do tutejszych forumowiczów z prośbą o realną wycenę SSD poprzedniej generacji. Niestety na ebay'u i innych portalach aukcyjnych można spotkać jedynie oferty absurdalnie wycenione, które cieszą się zerowym zainteresowaniem.

SSD jest nowy, nigdy nie używany, w oryginalnym opakowaniu oraz z gwarancją producenta. SSD pochodzi z wymiany gwarancyjnej ze starego laptopa, który od dawna jest w kawałkach, a kolejnego SSD jakoś specialnie mi nie potrzeba. Oczywiście chciałbym go sprzedać, ale nie jestem pewien, czy to w ogóle jest warte fatygi i jaką cenę mogę zaproponować by ktoś w ogóle rozważył zakup.

Więlkie dzięki za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

przywitał.

biorąc pod uwagę, że obecne modele nowe chodzą od ok 330+ zł za 120GB, myślę ze cena ok 280-300zł jest realna. i to w zasadzie tylko ze względów "marketingowych" - bo sprzedającym nie jest sklep, firma ( chyba :) ), bo nie ma faktury vat itp. 

nadal wiele osób instaluje SSDki w blachach bez sata3, więc różnicy nie odczują (choć i tak w porównaniu z obrotowcem będzie przepaść). podobnie osoby wymieniające dyski w laptopach - do tej pory 95% lapów działa na sata2, więc znów kupujący nie odczują różnicy.

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Spuściłbym trochę z ceny tak jak pisze RoXIcon. Nie oszukujmy się; mało kto korzysta z dysków na SATA2, skoro producenci oferują już SSD z łączem SATA3, które jak wiadomo jest nieporównywalnie szybsze od SATY drugiej.

 

Moim zdaniem powinieneś wystawić za 260-280 zł, wtedy masz większe szanse na kupca.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Skoro sam wyznaczyłeś taką cenę, to może wystaw na Alledrogo licytację od 250-260 zł, bo nie jestem pewien, czy za 300 zł byłby tak rozchwytywany :/ Niestety (dla sprzedających używane części) technika idzie do przodu i pewnie za jakiś czas SSD i HDD z łączem SATA3 będą już przeżytkiem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...