Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuje smartfona.

W żadne gry nie będe grał, chyba że na klopie troche.

Chciałbym ekran min3.5 cala

Na smartfonie chciałbym przeglądac neta, słuchac muzyki i czasami zrobic jakąś fotke

 za telefon chciałbym zapłacic minimalnie 500 zł a maks 800(chyba ze okazja to dorzuce stówke)

Typowałem w

sony xperia S

samsung s II

lg l9

lg f5

lg 4x hd

thc one s

Z góry dzięki za propozycje

 

opłaca sie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3501709442

PS chce tel bez qwerty

Edytowane przez daker836
Link to post
Share on other sites

Polecam Nokia Lumia 720 lub Nokia Lumia 820.

 

L820 vs L720:

- na obu NIC nie tnie(!)

- obie mają wsparcie Nokii - aktualizacje max 1 tydzien po wydaniu ich przez Microsoft

- w obu cała masa ekskluzywnych aplikacji Nokia

- L820 ma 1GB RAM więc wszystkie gry ruszą (jak np. Halo Spartan Assault)
- L720 ma lepszą baterię
- aparaty porównywalne (z delikatną wyższością 820-tki) oba aparaty na obiektywach CarlZeiss (!)
- nawigacja w 820 darmowa na caly swiat, w 720 na 1 kraj darmowa (rozszerzenie na caly swiat 49zł - jednorazowa oplata)
- 720 lepiej trzyma się w ręce
- 820 ma AMOLED, 720 ma IPS - ja wolę IPS, ale moj tata na przyklad AMOLED (kwestia gustu)
- 720 ma Gorilla Glass 2, 820 ma wzmocnione szklo (podobna wytrzymalosc)
- roznica w procesorach (820 ma trochę lepszy) - ale na nic sie to w sumie nie przeklada
- (moim zdaniem) 720 jest o wiele ladniejsza
- porównanie specyfikacji: http://uk.hardware.info/comparisontable/products/167205-185458

 

Jeśli boisz się Windows Phone 8 to polecam poczytać:

http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/

http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8/

Coraz więcej ludzi na WP8 przechodzi.

 

 

Podsumowanie:

Z tych dwoch sobie bym wzial 820 bo lubie duzo grac na smartfonach w zaawansowane graficznie gry, z kolei mojej mamie wzielismy z tata 720 bo bateria duzo lepsza, gorilla glass 2 i naprawde jest ladniejsza.

 

Decyzja jest Twoja - w zaleznosci od tego co dla Ciebie sie liczy.

 

P.S.
Uzywana Nokia Lumia 920 odpada? (ona byłaby najlepszym rozwiązaniem)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Z tych co wymieniłes godne polecenia są S2 i 4X.

jak będziesz dużo słuchac muzy to polecam S2 albo One S - tu jest Audiobeats także słuchanie będzie na prawdę fajne.

Chodzi Ci o używki tak?

Za 9 stówek możesz też wyhaczyć jakaś S3 - ale uważaj na podróbki.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałem się na Lumię 720 - powód był prosty, nie gram,  zalezy mi na pojemniejszej baterii i bardzij podoba mi się IPS.

 

Daker836 aby Cię zachęcić powiem, ze nie dawno sam przesiadłem się z Samsunga Galaxy S4 na Lumię 720 właśnie. Wrażenia jak bym ze starego traktora przesiał się do nowiuśkiego Ferrari. :) Pierwsza myśl : Jezu ale to zasówa, jak szybko jak płynnie :)

 

Ja dla odmiany polecił bym Ci Nokia Lumia 720 :

 

Nie bedziesz grał, więc 512 MB Ram Ci nie przeszkodzi, zresztą POJEDYŃCZE gry wymagają 1 GB, lwia większość programów ponad 99% działa doskonale na 512 MB. L720 ma większą baterię - co przy częstym kozystaniu z neta jest ważne.

Wydaje mi się, ze L720 robi ciut lepsze zdjęcia niż L820 (mniej szumi) - ALE to moje odczucie - obydwie mają doskonały i JASNY obiektyw. Lumia 720 posiada slot na kartę micro SD - Lumia 820 NIE posiada slotu na kartę.

Link to post
Share on other sites

Dobra po wnikliwej analizie wybrałem takie smarty:

WP8;

L720- nówka

L820- nówka

HTC 8X-nówka

 

Android ;

lg 4xhd-używka

lg l9-nówka

lg f5-nówka

lg l7 II- nówka

 

HTC One S- użwka/ nówka

HTC One Sv

 

Samsung galaxy s2- nówka

 

Sony

T- używka

S- używka/nówka

SP-używka

który najlepszy? z tych?

na pierwszym miejscu net+ zdjecia, potem muzyka, a na koncu gry

miło jakby miał gorilla glass i dobra baterie

Link to post
Share on other sites

Jak WP to słcuhaj sie arioxa

A jak Androida to proponuje celować w używkę Xperii SP , galaxy S3 lub HTC One X ( od razu dopiszę że aktualizacja do 4.1.2 całkowicie eliminuje nadmierne przegrzewanie się).

 

To będą dobre smarty które zapewnią osiągi na myslę conajmniej 2-3 lata na luzie :).

Edytowane przez ostry.77
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

WP8:

L720 - TAK

L820 - TAK

HTC 8X - NIE (brak darmowych map offline, optyki CarlZeiss, HTC nie ma takich układów z MS jak Nokia - co wpływa na aktualizacje, exclusiv'y Nokii biją inne programy na WP Store)

 

Android (słuchaj się @ostry.77):

SGS3 - TAK

Xperia SP - TAK

 

 

P.S.

lub HTC One

Masz na myśli HTC One X? :)

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie Lumia 820 ma slot na micro SD. Tak, czy inaczej ja polecam L720 - Android dla mnie całkowiciw wypada. 

 

Zresztą każdy z moich znajomych po przesiadce na WP8 patrzy z politowaniem na Androida. Znajoma ma Lumię 520, czyli telefon z absolutnego dołu - i opowiadała mi jaki miała ubaw po pachy jak jej koleżanka z 3 x drozszym Androidem denerwowąla się na wolno dzialający telefon. :) Mi dośmechu tez nie było, jak kumpel pozyczył mi swoją Lumię 620 - i się okazało, ze jest płynniejsza od mojego Galaxy S4.  :o

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jesli chodzi o Androida to bardzo dobrym rozwiązaniem może być Lenovo A820 który posiada dobre komponenty, w tym wyświetlacz IPS oraz czterordzeniowy procesor. Wadą może być brak diody LED oraz fakt, że to "chińczyk" z 12 miesięcy gwarancji, realizowanej w CHRL-D - http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&counters=1&id=165&order=p&string=Lenovo+A820

 

Osobiście zastanawiam się, czy nie zaryzykować zakupu takiego smartfona... :?:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wygląd to kwestia gustu ale... ale w podobnej kwocie można jeszcze nabyć ZTE V987 z ekranem IPS OGS (niektórzy piszą, że to RETINA). Ten smartfon również wygląda bardzo dobrze a jego recenzja określa go jako nie najgorszy telefon - http://swiatandroid.pl/recenzja-zte-grand-x-quad-v987-z-ekranem-ogs/

Tutaj ceny - http://allegro.pl/telefony-komorkowe-165?order=p&string=ZTE+V987&buyNew=1

Link to post
Share on other sites

Sory ze tak dlugo nieodpisywałem ale nie miałem czasu bardzo i niestety mam coraz wiekszy sajgon w głowie i nie wiem który tel wybrać

 

 

HTC One S- użwka/ nówka

 

Samsung galaxy s2- nówka

 

Sony

T- używka

S- używka/nówka

SP-używka

 

bardzo spodobaly mi sie sony sp i htc one s.

Może ktos pomoże w wyborze??;)

 

PS a nad tym zte sie zastanowie.;)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Podaj jeszcze ceny, w jakich powyższe telefony możesz kupić.

Generalnie jednak wybierałbym między Xperią T a Xperią SP oraz... Lenovo A820 i ZTE V987 - te dwa ostatnie to "chińczyki", co nie sprawia jednak, że są gorsze - w benchmarkach uzyskują podobne... ba! lepsze wyniki niż te fony wymienione przez Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Kurde dzisiaj już nie zdąze bo jutro do szkoły a tu jeszcze milion spraw na głowie;D

Jutro na pewno sie odezwe.


Generalnie to ceny z alledrogo.

 

Htc One S vs xperia SP vs xperia T

Najtanszy jest htc one s potem t i na koncu sp.

Kupiłbym htc ale on juz nie dostanie zadnej aktualizacji;/

Edytowane przez daker836
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...