Skocz do zawartości

Wybór procesora do płyty głównej GA-78LMT-USB3


Recommended Posts

Witam, mam dylemat dotyczący procesora. Zakupiłem ostatnio obudowę coolermaster n200 mini i stoję przed wyborem procesora i płyty głównej

-amx phenom II X6 1045t

-amx phenom II X4 95x/96x

Natomiast mobo jakie mi wpadło w oko to:

 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_41/overview/

 

OC raczej nie planuję, być może będzie to lekkie OC X6 do 3,0Ghz. Tylko nie wiem jak będzie się płyta sprawować pod takim configiem. Zasilacz oczywiście dokupie w najbliższym czasie jakiś markowy 500-550W. Prawdopodobnie będzie to działać z radeonem 7770.

 

Tak więc mam pytania.

1. Czy jest jakaś inna płyta koniecznie matx, która jest godna uwagi w cenie około 250zł?

2. Czy gigabyte, którego mam zamiar kupić da radę z tymi procesora na stock taktowaniu/lekkim oc?

3. Czy chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU będzie dobre do tych procesorów? Czy jest jakieś inne warte uwagi w cenie 100zł? Dodam, że do obudowy wpakowane będą 4 wentylatory 120mm.

4. Jeśli macie jakiś inny zestaw wart uwagi mobo + cpu (bez chłodzenia) do 700zł proszę pisać. Dodam, że interesują mnie nowe rzeczy/ opcjonalnie używane przez miesiąc góra dwa z gwarancją.

 

Trochę chaotycznie to napisałem mam nadzieję, że każdy to zrozumie.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to poszukaj AMD 1100T, bez OC ma 3.3 GHz, na 3.6 GHz szybko pójdzie.

Taki X4 955 , ma wyższy zegar co w sumie w grach pomoże bardziej. 6 rdzeni można wziąć, jeśli płyta będzie w stanie razem z dobrym chłodzeniem utrzymać 3.8-4.0 GHz.

 

3. Tak te Silentium  będzie wystarczające.

 

1&2 , ta płyta którą podałeś w tej cenie jest ok. Z tego co jest napisane na stronie posiada "monitoring napięć" czyli pewnie też regulację, co dałoby wyższy potencjał OC.

 

/Edit: Zobacz to : http://allegro.pl/amd-phenom-x6-1100t-be-3-3ghz-turbo3-7ghz-zjada-fx-i3501144471.html

Edytowane przez assistant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te wszelakie Phenomy X6 od AMD to gra niewarta świeczki - różnica cenowa jest, a sprzętowa między Phenomem 965 bardzo niewielka... Zestaw Intela (750) będzie wydajniejszy od Phenoma, lecz jeśli patrzysz na przyszłość to już nic tam nie włożysz, bo to wymarła podstawka ;) Za GPU również patrzyłbym na HD7790...Jeszcze nie pojawili się fanboye Nvidii i GTX'a 650 Ti Boost :D HD7790 będzie doskonale pracował z prockami typu Phenom 965 od AMD, przy tym Intelu również będzie to idealny duet, większość gier nie będzie tutaj strachem, tym bardziej, jeśli planujesz OC.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Ok tak więc wybiore:

-ga-78lmt-usb3

-phenom ii x4 965

-SilentiumPC Fera HE1224

 

Radeona dopiero kupię pod koniec następnego miesiąca. Kości ddr3 mam z innego komputera. Czy przy tej płycie przy oczywiście markowym zasilaczu phenom da radę osiągnąć 4.0GHz?

Link to post
Share on other sites

Również jestem za LGA 1156, można w niewielkiej cenie złożyć naprawdę konkretny zestaw.

 

Poza tym, nie wiem co macie do GTX 650 Ti Boost. Karta wydajniejsza od droższego HD 7850, poza tym ma dobre sterowniki, które dużo lepiej współpracują ze słabymi procesorami. Widocznie fanboyom Radeonów taki fakt nie potrafi przez gardło przejść, ale to już inna kwestia.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/legenda-asus-p7p55d-s1156-oc-p55-ddr3-fv-i3496343323.html

 

taka płytę znalazłem pod tą podstawkę.

 

Najwyżej wymienie obudowę na atx. 

 

Tutaj coś pod am3

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_10/overview/

 

 

Jednak obie posiadają crossfire czyli raczej nici z nvidii w sli.

 

 

Ciężki wybór będzie... jak wrócę z pracy zobaczę jakieś wykresy tych procesorów.

 

 

Może ktoś jeszcze polecić jakąś fajną obudowę atx w cenie 150-200zł?

Edytowane przez mahound
Link to post
Share on other sites

Obie podane przez Ciebie płyty obsługują zarówno CrossFire, jak i SLI. Wykresy możesz sobie przejrzeć w tych testach.

 

Klik!

Klik!

 

Tutaj masz jeszcze P7P55D-E, która obsługuje USB 3.0.

 

Klik!

 

Można też poszukać czegoś tańszego, gdyż moim zdaniem płyty za 300 zł to gruba przesada w przypadku LGA 1156.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Również jestem za LGA 1156, można w niewielkiej cenie złożyć naprawdę konkretny zestaw.

 

Poza tym, nie wiem co macie do GTX 650 Ti Boost. Karta wydajniejsza od droższego HD 7850, poza tym ma dobre sterowniki, które dużo lepiej współpracują ze słabymi procesorami. Widocznie fanboyom Radeonów taki fakt nie potrafi przez gardło przejść, ale to już inna kwestia.

ale farmazon

http://www.anandtech.com/bench/product/776?vs=782 ten ti boost nawet miejscami od 7790 dostaje albo przynajmniej niewiele się różnią

poza tym 7850 jest droższy o 20 zł od 650ti boost na agito

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda gadać...

 

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/images/perfrel.gif

 

Czekam na komentarz, że TechPowerUp robi nierzetelne testy :rotfl:. Poza tym, jeśli w przytoczonym przez Ciebie teście te karty niewiele się różnią, to gratuluję ślepoty. Poza DiRT Showdown, który jest optymalizowany pod AMD, to Radek nie ma nic do gadania.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Szkoda gadać...

 

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/images/perfrel.gif

 

Czekam na komentarz, że TechPowerUp robi nierzetelne testy :rotfl:. Poza tym, jeśli w przytoczonym przez Ciebie teście te karty niewiele się różnią, to gratuluję ślepoty. Poza DiRT Showdown, który jest optymalizowany pod AMD, to Radek nie ma nic do gadania.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/778?vs=782 tyle w temacie

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7850-vs-GeForce-GTX-650-Ti-Boost

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - i co jeszcze wymyślisz, żeby ''bronić'' tą 650Ti ? Co w niej takiego nadzwyczajnego, że nieustannie wpychacie ją do walki między HD7790 pod pretekstem ''dopłacenia 20zł''...aż mi się rzygać chce, jak widzę takie komentarze, że 650Ti Boost jest konkurentem 7850, może tutaj takowy nie wystąpił ale spotkałem się z takimi wiele razy i tutaj padł test wymieniony przez @januszkiewiczm - to co niby dla Ciebie @tomcug link do testu z AnandTech zawiera jeszcze za mało gier ? Otóż jest wystarczająco i przewaga zaznaczona jest po stronie HD7850. Może różnica w tych całych testach między HD7790 i 650Ti Boost jest zauważalna - bo jest, ale na 99% ludzie tego nie odczuwają podczas realnej gry, jest to prawie to samo (chyba, ze niektórzy tak bardzo przykuwają tą uwagę przy różnicy tych kilku FPS'ów) i dlatego rozwalają mnie komentarze ''lepiej dołożyć 20zł i mieć kupę wydajniejszą 650Ti)...Nie jestem żadnym fanboyem, nie chcę dawać się w spory...wyrażam tylko swoje zdanie, nie posługuję się jak widać żadnymi testami, nie zamierzam się również dokształcać żadnymi testami porównując te dwie karty (przekonując się, że 650Ti jest sporo lepsza) i sugerować chorymi gadkami, i bezpodstawnym wmawianiem tego, że 650Ti jest super hiper lepsza za 20zł więcej (powtarzam się) bowiem nikt nie oświeci mnie w tej kwestii wymienionej wyżej - niczym, żaden test tutaj tego nie ujawni, wystarczy stawić na real i logikę.

Tak czy inaczej przepraszam za powyższą wypowiedź, chciałem się wypowiedzieć w końcu na ten temat do czego przymierzałem się już wiele razy, sądzę też, że dalsza dyskusja jest nie w porządku, w końcu zaśmiecamy temat potrzebującemu. Kierowałbym się ku HD7790 od Asusa pomimo tych problemów z serwisem, zapewnia ona ciche chłodzenie i ogólnie ciężko uwierzyć, gdyby się tak miała psuć...a może w twoim przypadku nie byłoby tych problemów z serwisem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX 650 Ti Boost jest lepszy od HD 7850 i w dodatku tańszy. Raz, że wydajnościowo jest bardzo podobny przy niższej cenie. Dwa, że jego sterowniki dużo lepiej sprawują się ze słabszymi procesorami ze względu na niższy narzut. Tak więc to Wy próbujecie na siłę wciskać gorsze Radeony, bo chyba nie powiesz mi, że ktoś połączy HD 7850 z Core i7-4770K po OC. Fakty, które podałem wyżej, są niezaprzeczalne i potwierdzone odpowiednimi testami. Jak ktoś nie wierzy, to niech porówna samemu i zobaczy jak jest ;).

 

Tak na marginesie, Catalysty to naprawdę dziwny przypadek. Co jakiś czas słyszymy o wielkich wzrostach wydajności, żeby po krótszym lub dłuższym czasie dowiedzieć się o dziwnych mikroprzycięciach. Potem następuje okres przygotowań nowego sterownika, który rozwiązuje problem. W takim razie co ze wzrostami wydajności? Ciężko powiedzieć, ale gdzieś tam po drodze znikają :rotfl:.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...