Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad złożeniem PC pod gry na lata i początkowa konfiguracja to:

INTEL 3570K i MSI Z77 G45, GTX760, 8gb RAM, 500W, chłodzenie, obudowa, DVD - cena to około 4000zł

 

ostatnio dowiedziałem się że kumpel chce sprzedać niekompletny ale zestaw:

AMD FX 8150 i ASUS Sabertooth 990FX (jeszcze rok gwarancji) a do tego duże chłodzenie, dysk 500gb, PGS VS4, DVD - około 1000zł     (do tego dokupię grafika, Ram, zasilacz) - około 1500zł w sumie 2500zł

 

Osczędność wydaje się duża ale czy warto? Który procek jest lepszy i bardziej przyszłościowy INTEL czy AMD?

 

Zastanawiam się jeszcze czy możliwe jest że procek albo płyta jest uszkodzona albo nie działa tak jak powinna z uwagi na to że były wykorzystywane do celów graficznych przez niego (budowanie projektowanie itd) i były podkręcane do 4.9  GHZ ?

 

Jakie są opinie o AMD FX8150?

Edytowane przez wilan97
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że Intel zawsze będzie wydajniejszy i bardziej przyszłościowy...Ważną informacją jest także zastosowanie komputera - w twoim przypadku gry, czyli kolejna rzecz, która bardziej idzie za intelem (wydajniejszy). Tak więc jeśli zależy Ci na kasie to możesz wziąć tego AMD, z tym, że dokupienie brakujących podzespołów cenowo może się bardzo niewiele różnić między wyborem znacznie wydajniejszego Intela....

Link to post
Share on other sites

 

 

I5 3570K jest znacznie wydajniejszy od fx8 8150?

w przypadku starszego 8150, znacznie, gdyby to był 8320/8350 wtedy przepaść już nie jest taka wielka i można by rozważać taką opcje
ale 8150 jest porażką, przepaść wydajnościowa i energetyczna, nawet stary phenom 965 byłby lepszą opcją
Chyba że utargujesz się jeszcze o 150-200zl ;D bo inaczej to klapa
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przy tak kosmicznej różniy w cenie - wybrałbym AMD. Jest tyle lepszych sposobów na spożytkowanie tej całej kasy. Komputery szybko lecą na łeb, na szyje z wartością. Zastanów się nad tym. Jedyne co polecam to dość dobrą grafikę do tego wszystkiego kupić. :) Jednak nie 780 czy Titana... bo szybko stracą na wartości :)

 

PS. To tylko moje zdanie oparte na wielu latach obserwacji rynku. Kiedyś też byłem zapalonym graczem i wydawałem fortunę na sprzęt pokroju Barton 2500+, nforce2 i Radeon 9800. Zapał powoli opadał i teraz można trzeźwo na to wszystko patrzeć.

 

Ten procesor AMD nie jest mistrzem wydajności ale myśle, że spokojnie wystarczy. Jakiś kompromis.

Edytowane przez majestic
Link to post
Share on other sites

To ja sam dodam tylko, że taki FX-8150 to po prostu beznadziejny procesor, ponieważ bardzo kiepsko radzi sobie w grach.

 

Koledzy wyżej radzą FX-8320 i z tym się zgodzę. Do modelu 8350 nie warto dopłacać.

 

 

 

Procki Intela od dłuższego czasu tracą bardzo mało na wartości.
Bo ciężko szukać dla nich konkurencji, a sam Intel niechętnie przecenia swoje produkty.
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć o Twoim linku BlueMike ;)

 

Procesory AMD FX-8120 / 8150 kojarzą mi sie z extremalnie wysokim poborem energii i bardzo słabą wydajnością w grach (w porównaniu do Intela).

FX-8350 to tylko podkręcony FX-8320 - po OC oba te procesory uzyskują takie same rezultaty.

 

PS: Oczywiście (mega)test jak najbardziej warty uwagi.

Link to post
Share on other sites

To ja sam dodam tylko, że taki FX-8150 to po prostu beznadziejny procesor, ponieważ bardzo kiepsko radzi sobie w grach.

 

Koledzy wyżej radzą FX-8320 i z tym się zgodzę. Do modelu 8350 nie warto dopłacać.

 

Przecież to w zasadzie jedno i to samo... FX-8350 jest 5-15% szybszy od FX-8150, oczywiście przy tym samym taktowaniu. Sporą zaletą jest oczywiście mniejszy pobór prądu, ale dla gracza ten procek to dalej "kaszana" w tej cenie, w jakiej serwuje go AMD. To już lepiej brać FX-6300...

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...