Skocz do zawartości

Jaka grafika do AMD Phenom II X4 965 BE


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Po ostatnich postach w których doradzaliście mi karty, poczekałem trochę czasu, ze względu na nowe Radeony. I z powrotem wracam do mojego pytania - jaka karta? tyle tylko, że trochę zmieniłem zdanie i zrezygnowałem z GTX 660Ti ponieważ sporo zdrożały.

 

czy Radeon HD 7950   a dokładnie     http://krutech.pl/p/40/29109/gigabyte-amd-radeon-hd7950-oc-wf3-3072mb-ddr5-384bit-pci-e-900-5000--amd-radeon-karty-graficzne-gpu.html

 

czy raczej GeForce GTX 760   a dokładnie      http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html

 

A drugie pytanie dotyczy mojego zasilacza ( przypominam ) - Seasonic 520W ATX 12V (80 Plus Bronze)   /   Model-M12II-520Bronze

 

obie karty potrzebują zasilacza 500W

- czy mój zasilacz da rade ?

- czy wtyki pinowe będą pasowały ? i ile wtyczek potrzebują dane karty ?

 

Ogólnie chodzi mi o to czy jeśli zdecyduje się na jakąś to czy wszystko będzie git.

Link to post
Share on other sites

GTX 760 wypada lekko lepiej od 7950, więc moje subiektywne zdanie jest następujące: GTX 760 > 7950.

 

Co do wtyczek? Google nie boli.

 

Ogólnie GTX 760 zasilany jest przez 2x 6 pin choć bywają wyjątki takie jak Gigabyte WF3:

 

"bo mamy do czynienia z jednym złączem sześciopinowym i jednym ośmiopinowym, a nie z dwoma sześciopinowymi."

 

A to ze strony Twojego zasilacza:

 

"1 x 6+2pin PCI-E Power
1 x 6pin PCI-E Power"

 

A następnym razem jeżeli nie potrafisz używać wyszukiwarki to otwórz Case'a i obczaj sobie molexy.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to 7950 od gigusia ma 1000Mhz (napięcie na 1,25 zablokowane) więc 1100 wykręcisz spokojnie :) a często testy np na pclab masz 7950 na 850Mhz.W dodatku pamięci też ładnie się kręcą ja mam mojego na 1150/1500 także sam widzisz.

Link to post
Share on other sites

W/g mnie jest to obojętne - obie od Gigusia (3 lata gwarancji, dość cichy system chłodzenia AC)

 

obie karty potrzebują zasilacza 500W

- czy mój zasilacz da rade ?

Obie karty mają podobny pobór energii - Twój zasilacz sobie poradzi bez nadmiernego wysilania się i wtyczki też ma odpowiednie do tych kart.

 

Ogólnie chodzi mi o to czy jeśli zdecyduje się na jakąś to czy wszystko będzie git.

Będzie OK

 

 

GTX 760 wypada lekko lepiej od 7950, więc moje subiektywne zdanie jest następujące: GTX 760 > 7950.

Nie do końca - test 1 , test 2 , test 3 - jednakże różnice są tak małe, że użytkownik tego nie zauważy, dlatego też, obie karty uważa się za porównywalne.

Czemu Skeeper masz "tylko" 70% użycie gpu przy tak wysokim użyciu  cpu?. To jakieś chwilowe, czy normalnie masz 99%? gpu max jak potrzeba? sprawdziłem u siebie i mam użycie cpu jakieś 40% i gpu 99% max.

Chwilowe. 

Link to post
Share on other sites

Phenom to i tak za słaby procesor do GTX760 wystarczy zobaczyć test cpu w becie bf4 żeby stwierdzić że ten procesor do najnowszych gier już sie nie nadaje bo wyświetla 30 klatek mniej od I5 który używany można kupic za 450zł.

W porównaniu do I7 4770 to już ponad 40 klatek róznicy.

Za rok to będzie 50 fps różnicy a i tak ludzie będą wciskac do phenoma karty za 1000zł, żenada i tyle.

To forum to też żenada dostałem ze 3 bany pod żąd bo dałem lepszą propozycję od moderatora

śmiechu warte.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...