Skocz do zawartości

Jaka grafika do AMD Phenom II X4 965 BE


Recommended Posts

@Up: "Lepiej podajcie mu jakieś chłodzenie do tego phenoma, bo jak się kręci CPU i NB to mocno rośnie temperatura,

bo obie te"rzeczy" są wbudowane w rdzeń procesora." Lepiej już nic nie pisz.

Jak ja miałem phenoma x4 więc może sam lepiej nic nie pisz, zrobisz nam przysługę :)

W ogóle jak śmiesz, wiesz co to NB w ogóle w Phenomie to taktowanie pamięci L3 i kontrolera pamięci.

A ktoś to sprawdzał że HT w PII dużo daje ??? jakie napięcie bezpieczne jest?

Ja dawałem 1,4 dla cpu i 1,4 dla NB.

1 level najniższe wymagania pokaż tam gdzie faluje trawa i spadają bomby.

Nie chciał bym cie urazić ale to dla mnie nie grywalny framerate.

Płynny Framerate na Geforce to v-sync 60hz 60 fps 1 frame buffer o ile w ogóle ktoś rozumie co napisałem.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Tzn mam rozumiec jakie odświeżanie tyle fps-ów wtedy będzie to płynne  :cry:  tzn że albo zmienię odświeżanie do 30Hz i ustawię v-sync albo dokupię drugą kartę bo na dzień dzisiejszy to żadna pojedyncza karta nie wyświetli 60 fps w max ustawieniach w Crysis 3 bo nawet Titan z i5 nie temu nie podoła

 

pytałem o HT nie o NB :) na NB też daję takie napięcie jak na CPU

 

nie czuję się urażony wręcz jestem dumny z tego jak na 5 letnim procku chodzi ta gra :)

 

we wtorek będę składał zestaw na i5 zrobię identyczny filmik i tu wrzucę zobaczymy ile daję nowsza technologia :)

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

To chyba logiczne że monitor wyświetla max fps taki jakie mamy odświeżanie monitora, a v-sync jest po to żeby karta nie wyświetlała nie potrzebnych klatek, bo czasem jedna klatka jest na dole ekranu druga na górze i tworzy się screen tearing.

 

W tej planszy na której testujesz na I5 dobije ci do 60 fps.


Jak podkręcałem Phenoma to HT miałem takie samo jak NB.

Np. Phenom x3 3,6Gh Cpu/Core, HT 2.6Gh, NB 2,6Gh i powiem ci że gra wczytywała się szybciej niż na I5.

Ilość klatek mniejsza bo I5 ma krótszy potok wykonawczy, mocniejsze rdzenie ma.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Tu znalazłem filmik z Crysis 3 i falująca trawa i też rewelacji nie ma choć tu może być winowajcą grafika :(

http://www.youtube.com/watch?v=epWNDtHST0E


 

 

1 level najniższe wymagania pokaż tam gdzie faluje trawa i spadają bomby. Nie chciał bym cie urazić ale to dla mnie nie grywalny framerate.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tfZNvfK6pqc&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

60% zużycie gpu i 97% cpu , wybuchła bomba spadek zużycia gpu do ponad 40%, ewidentnie procesor ogranicza kartę graficzną dopiero pod koniec filmiku wbiło zużycie gpu na 100%.

Nie ma sensu wkładać tak mocnych kart do tak słabych procesorów.

Jak byś miał do porównania I5 2500K to zobaczył byś kolosalną różnicę i nie sprzeczał byś się ze mną że Phenom x4 wystarcza.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Znalazłem filmik z tej samej mapy tylko ustawienia grafiki poziom niżej niż u mnie i też są spadki poniżej 30 fps jest to lepiej niż u mnie ale bez jaj ja mam PII 4x 3,8 Ghz a tu jest i5-2500K @ 4.63 Ghz i grafika też nie jest na 100%

http://www.youtube.com/watch?v=gTmEeSNlN8g

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Co zrobisz taki już jest Crysis 3, w grach które mają niższe wymagania I5 ma 15-30 fps więcej od phenoma a to już dużo.

U mnie I5 w Max Payne 3 ma nawet 50 fps więcej niż na Phenomie x4 na wysokich detalach, różnica jest ogromna zależy to też od gry i ustawień graficznych.

Nic z tym nie zrobisz I5 to mocniejszy procesor czy masz kartę za 300zł czy za 3000zł.

Dlatego do phenoma to max 600zł za kartę graficzną a to i tak 2x więcej niż phenom kosztuje.

Dużo osób ma zasadę że karta graficzna to max 2x większa cena niż procesor i to nie jest głupia zasada.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Znalazłem filmik z tej samej mapy tylko ustawienia grafiki poziom niżej niż u mnie i też są spadki poniżej 30 fps jest to lepiej niż u mnie ale bez jaj ja mam PII 4x 3,8 Ghz a tu jest i5-2500K @ 4.63 Ghz i grafika też nie jest na 100%

http://www.youtube.com/watch?v=gTmEeSNlN8g

Z opisu filmu "I recorded this video using MSI Afterburner and the FPS takes a hit of @ 7-10 frames while recording."

Link to post
Share on other sites

@FPS FAN: to, że mostek północny pełni rolę kontrolera pamięci oraz pośrednika pomiędzy procesorem, pamięcią operacyjną i kartą graficzną, można sobie wyczytać z pierwszego lepszego wyniku googlowania, natomiast jeśli piszesz, tu cytuję "...bo jak się kręci CPU i NB to mocno rośnie temperatura, bo obie te"rzeczy" są wbudowane w rdzeń procesora", to jest to bzdura ponieważ mostek północny nie jest wbudowany w rdzeń procesora, ino jest zamontowany na laminacie płyty głównej, a CPU... no cóż tutaj ośmieszasz się jeszcze bardziej, bo z grubsza napisałeś, że procesor jest "rzeczą" wbudowaną w rdzeń procesora...kończ wać panie wstydu oszczędź.

Link to post
Share on other sites

NB dla ATHLON x4 jest na płycie głównej, NB Phenom ma wbudowany w rdzeń, ile razy mam to jeszcze powtarzać ??


Każdy posiadacz platformy AM3 spotkał się z pojęciem "CPUNB". Jest to nie chipset na płycie głównej, jak niektórzy sądzą (to jest NB), lecz wbudowany w procesor kontroler pamięci. Na jego temat kraży wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że "im więcej, tym lepiej", inni zaś twierdzą, że dla każdej prędkości procesora istnieje optymalne taktowanie CPUNB, poniżej i powyżej którego wydajność będzie niższa. Jeszcze inni wypracowują jakieś długie wzory, z których ma wychodzić właśnie ta optymalna prędkość CPUNB. Jako, że testy z internetu często dostarczają sprzecznych danych, postanowiłem sam sprawdzić, jak to faktycznie z tym CPUNB jest i czy w ogóle jest sens to podkręcać.


http://ocforum.pl/74-socket-am3-am2/efekty-podkrecania-cpunb-phenom-ii-40771/


Masz poczytaj a potem "możesz" mnie dalej obrażać.


Jest tak jak pisałem najlepiej jak by udało się ustawić mnożnik procesora na 20 a mnoznik NB na 14.

Link to post
Share on other sites

Heh... jak czytam to co można wsadzić do Phenoma i jakie głupoty wypisujecie to po prostu nóż w kieszeni się otwiera :PDo Phenoma II X4 @ 4GHz nie ma co więcej wsadzać jak GTX470/HD6950/HD7850 i GTX660. Powyżej tych kart różnic nie uświadczycie bo zaczyna się wąskie gardło (sprawdzane wiele razy przeze mnie)... chyba że w benchmarkach. Ale wiesz możesz wsadzić do niego i 680 , TITANA albo 7990, narzut sterownika przy takiej mocnej karcie zabije tego proca i nie ważne czy to będzie GPU AMD czy NV. Karta nie nadrobi braków ze strony CPU.

 

Przy Phenomach powyżej 4GHz a śmiem twierdzić że między 3.8GHz a 4GHz nie ma różnic. Można pobawić się NB Freq. które puszczałem na swoim Phenomie na 2600-2800 i kop był, cały podsystem pamięci i wszystko dało kopa.

 

Był znajomek który do Phenoma 965 @ 4.15GHz wsadził CF z 6970 i w wielu przypadkach miałem wyniki takie jak on a ja tylko na swojej 470ce bo proc nie ogarniał mu kart.

 

/Bzdura(przekreślone). Poniżej ktoś podał test obalający Twoją teorię ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Heh... jak czytam to co można wsadzić do Phenoma i jakie głupoty wypisujecie to po prostu nóż w kieszeni się otwiera :P Do Phenoma II X4 @ 4GHz nie ma co więcej wsadzać jak GTX470/HD6950/HD7850 i GTX660. Powyżej tych kart różnic nie uświadczycie bo zaczyna się wąskie gardło (sprawdzane wiele razy przeze mnie)... chyba że w benchmarkach. Ale wiesz możesz wsadzić do niego i 680 , TITANA albo 7990, narzut sterownika przy takiej mocnej karcie zabije tego proca i nie ważne czy to będzie GPU AMD czy NV. Karta nie nadrobi braków ze strony CPU.

 

Przy Phenomach powyżej 4GHz a śmiem twierdzić że między 3.8GHz a 4GHz nie ma różnic. Można pobawić się NB Freq. które puszczałem na swoim Phenomie na 2600-2800 i kop był, cały podsystem pamięci i wszystko dało kopa.

 

Był znajomek który do Phenoma 965 @ 4.15GHz wsadził CF z 6970 i w wielu przypadkach miałem wyniki takie jak on a ja tylko na swojej 470ce bo proc nie ogarniał mu kart.

Mam chęć zainwestować w GTX 660 Ti oraz podkręcić procesor w miarę bezpiecznie jak najwyżej, myślałem o 4,2GHz a o ile to będzie możliwe to jeszcze wyżej. Dokupiłem nowe chłodzenie Fortis HE1225 i mam nadzieję że pozwoli to na dość  mocne podkręcenie. Mam nadzieję że mój Phenom sprosta tej karcie i wszystko będzie ok. Ale jeśli nie to nowe - może lepsze propozycje mile widziane. 

Link to post
Share on other sites

Heh... jak czytam to co można wsadzić do Phenoma i jakie głupoty wypisujecie to po prostu nóż w kieszeni się otwiera :P Do Phenoma II X4 @ 4GHz nie ma co więcej wsadzać jak GTX470/HD6950/HD7850 i GTX660. Powyżej tych kart różnic nie uświadczycie bo zaczyna się wąskie gardło (sprawdzane wiele razy przeze mnie)... chyba że w benchmarkach. Ale wiesz możesz wsadzić do niego i 680 , TITANA albo 7990, narzut sterownika przy takiej mocnej karcie zabije tego proca i nie ważne czy to będzie GPU AMD czy NV. Karta nie nadrobi braków ze strony CPU.

 

Przy Phenomach powyżej 4GHz a śmiem twierdzić że między 3.8GHz a 4GHz nie ma różnic. Można pobawić się NB Freq. które puszczałem na swoim Phenomie na 2600-2800 i kop był, cały podsystem pamięci i wszystko dało kopa.

 

Był znajomek który do Phenoma 965 @ 4.15GHz wsadził CF z 6970 i w wielu przypadkach miałem wyniki takie jak on a ja tylko na swojej 470ce bo proc nie ogarniał mu kart.

 

 

Heniek i GTX 770 dał by radę  ;)

 

http://pclab.pl/art53784-3.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak podkręci do 4.0 Ghz to spokojnie może wsadzać 7850, może się nawet pokusić o 7870 lub 660Ti. To jest optymalna grafika do tego procesora :)

 

No 660 Ti to raczej juz nie ;) Tymbardziej po OC gdzie ma wydajność niemal 670.

 

Max to 660/7870.

Link to post
Share on other sites

Mam 965 @ 3,91 GHz @ 2,8 GHz NB  + 660 Ti OC od Gigabyte i w grach typu: Crisys 2, Dota 2, Diablo 3 czy CS GO nie zauwazylem zeby procek dlawil grafike.

Sterowniki nvidii obciazaja rownomiernie watki procka dlatego do CPU od AMD lepiej montowac karty NVIDII ..

Link to post
Share on other sites

Tak CS GO to gra ktora siedzi na GPU ...

Poza tym dyskusja tyczy sie szerszego spektrum niz gry ktorych silnik potrzebuje poteznego CPU ...

Idac Twoim myslenia - czyli szukania appki gdzie waskim gardlem bedzie tylko i wylacznie CPU mozna dojsc do wniosku ze do jakiegos procka najlepiej zamontowac totalny low-end GPU

 

Jak podal ivanos czy moje skromna osoba - do 965 mozna ladowac mocne GPU od nvidii i bedzie to hulac.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Mam do czynienia na bieżąco z każdym niemal modelem karty dostępnym na rynku (od słabego 7730 do ultramocnego HD 7990) i wiem ze powyzej pewnego pułapu nie pakuje sie danego GPU do Phenoma X4 @ 4.0.


(przy 7870/gtx 660) no będzie hulać w najlepszym wypadku na 80-85%  ;) nie więcej 

 

Tak CS GO to gra ktora siedzi na GPU ...

Poza tym dyskusja tyczy sie szerszego spektrum niz gry ktorych silnik potrzebuje poteznego CPU ...

Idac Twoim myslenia - czyli szukania appki gdzie waskim gardlem bedzie tylko i wylacznie CPU mozna dojsc do wniosku ze do jakiegos procka najlepiej zamontowac totalny low-end GPU

 

Jak podal ivanos czy moje skromna osoba - do 965 mozna ladowac mocne GPU od nvidii i bedzie to hulac.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Ciężko dobrać kartę skoro przy tej samej karcie na I5 2500K 4,5Gh jest 20 fps więcej w grach nie zależnie od karty graficznej.

Kupisz do Phenoma 7950 a ja do Hasswella 7850 i wydajność w grach się zrówna.

A w miejscach procesorowych mój zestaw wygra.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

krzysiek1994 - kupiłeś już kartę?

 

Nawalone 73 posty, a treści niektórych mógłby pozazdrościć sam Tolkien ;)  i wciąż konsensusu nie udało się uzyskać :]  .

Dodam, że najlepsza propozycja padła w poście nr 6, do której można jeszcze dostawić HD 7950

Karty jeszcze nie kupiłem, kaska będzie za dwa tygodnie :) i po tych wszystkich postach które mi pisaliście to szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć. Jedni piszą, że do mojego procka nie warto wsadzać nic lepszego niż (HD 7870/GTX 660) inni zaś piszą aby ładować (HD 7950/GTX 760) Ja powiem szczerze, że nakręciłem się dość mocno na GTX 660 Ti od Asusa (wersja podstawowa ok. 850zł). Po pierwsze że nie chce karty pokroju 7870 lub 660 gdyż moim zdaniem jest to słaba inwestycja i za nie wiele większą kwotę mogę mieć coś mocniejszego, a po drugie to nie stać mnie na wydanie tysiaka na HD 7950 a i bardzo prawdopodobne, że mój phenom może nie podołać temu zadaniu. Nie wiem co o tym myśleć to wy jesteście fachowcami w tej dziedzinie i mam nadzieję że mi dobrze doradzicie ja jednak pozostaje przy swojej propozycji, i myślę że to dobra propozycja, ale ale wasze komentarze są zawsze mile widziane i jeśli macie jakieś lepsze propozycje, testy, opinie ( może oparte na własnym doświadczeniu ) proszę o info  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...