Skocz do zawartości

Jaka grafika do AMD Phenom II X4 965 BE


Recommended Posts

Jak ja miałem phenoma x4 i zmieniłem na I5, i nie jedna osoba tez tak zrobiła bo w gierkach jest więcej klatek i tyle.

A nawet miałem takie coś jak ty GTX260 i różnica w grach była na korzyść intela to co się musi dziać przy GTX660 albo GTX760, wciskajcie dalej ludziom karty po 1000zł do procesorów wartych 200zł, nie moja sprawa ale forum jest publiczne i mam prawo się wypowiadać i nikt mi nie zabroni.

Edytowane przez FPS FAN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - masz racje, już pisałem wcześniej w tym temacie że nie ma sensu do tego proca tej karty wciskać, ale oczywiście eksperci wiedzą lepiej, autor robi sobie złudną nadzieję, potem dopiero będzie płacz jak będą dropy fps do 25 w co drugiej grze.

Jeśli mają być spadki do 25fps/s to będą na każdej karcie czy to będzie GTX 660Ti czy Titan jeśli procek nie wyrobi, ale przynajmniej detale grafiki ustawi na ultra i w czasie kiedy gra będzie bardziej korzystać z GPU to tych fps będzie więcej niż na słabszej grafice.

Link to post
Share on other sites

@up dokładnie karta pokroju GTX 660ti, GTX 670 lub odpowiednik AMD bedzie dobrym posunieciem przy OC tego procka a przy ewentualnej wymianie na cos pokroju fx 8350 lub przy wymianie platformy bedzie jak znalazl. Sam zrobilem na Phenomie zamiane 6870 na GTX 670 OC i to bylo bardzo dobre posuniecie bo spadki sa zdecydowanie mniejsze a moge sobie np przy BF3 pozwolic na ustawienia ultra i nawet na maksymalnej zadymie przy 64 graczach nie spadaja klatki ponizej 35. Wiadomo, ze procek szybszy by dal duzo w tej materii ale upgrade przyjdzie w niedlugim czasie

Link to post
Share on other sites

Jeśli mają być spadki do 25fps/s to będą na każdej karcie czy to będzie GTX 660Ti czy Titan jeśli procek nie wyrobi, ale przynajmniej detale grafiki ustawi na ultra i w czasie kiedy gra będzie bardziej korzystać z GPU to tych fps będzie więcej niż na słabszej grafice.

 

W '90 latach tak było. W większości gier zmienia się też szczegółowość geometrii i obiektów po zbiciu detali, czego dobitnym przykładem jest crysis 3. Siedze na i7 @ 4.6 ghz a, w crysisie 3 muszę ustawić high aby utrzymać 60 fps, bo na very high są nie znośne spadki, uprzykrzyczające gre w MP. W obu trybach bez wygładzania krawędzi wykorzystanie gpu jest bardzo dalekie od 100%, ale cpu nie wyrabia. W Armie 3 będzie to samo i nic nie wskazuje na to aby bf4 miał działać inaczej. Albo skończy się na spadkach do 20 fpsów, bo zejście z detali nic nie da, albo na słabych ustawieniach. Tak czy inaczej do komfortowej gry potrzebny jest mocny procesor, gpu ze średniej albo nawet średnio-niskiej półki nie uprzykrzy nigdy rozgrywki w takim stopniu jak słaby procesor.

moge sobie np przy BF3 pozwolic na ustawienia ultra i nawet na maksymalnej zadymie przy 64 graczach nie spadaja klatki ponizej 35. Wiadomo, ze procek szybszy by dal duzo w tej materii ale upgrade przyjdzie w niedlugim czasie

 

Ja mam taki sam komfort gry na integrze. Ultra? Nie rozśmieszaj mnie, kto na to w MP zwraca uwagę. Liczy się wydajność i dobra widoczność obiektów.

Link to post
Share on other sites

można się sprzeczać, jedni mówią że lepiej żeby cpu było słabsze niż grafa, inni odwrotnie, a to od gry zależy, nie wiem co tak wszyscy na tego phenoma wsiadają, że nie nadaje się do grania czy inne farmazony, tak może tylko pisać ktoś kto na komunie dostał od bogatego taty nowe i7, to jest procesor midendowy i jak na dziś budżetowy więc nie ma co porównywać do i5 za 800 zł, jak on kosztuje sam 300 zł, za te cenę spełnia swoje zadanie aż z nawiązką, biorąc pod uwagę że dużo droższe FX-y do modelu 8320 nie są od niego wydajniejsze w grach, też nie wiem co ktoś tam pisał że w co 2 grze spadki do 25 fps, no ja nie odczuwam takich rzeczy, rozgraniczajmy może nieco ramy cenowe, a nie że posiadacze i7 się o phenomie wypowiadają porównując swój do procka 4x tańszego, porównajmy sobie np i3 3220 który wciąż bagatela 450 zł kosztuje do phenoma za 350 zł po OC do 3,8 ghz , który notabene wygrywa http://www.anandtech.com/bench/product/677?vs=362 i wtedy wychodzi  cała sytuacja pokazuje jak ludzie przepłacają za znaczek intel, i jaka ta firma to zdziercy, gdyby mieli konkurencje w segmencie highend to te i7 by nie kosztowały po 1500 zł tylko po 900 zł a tak płaćcie 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tutaj porównanie Phenoma do Core i3 jest mało sensowne z prostego powodu. Phenom ma 2 rdzenie więcej, ale procesor jest na prawdę niezły w swoim przedziale cenowym. Po OC do 4Ghz (a praktycznie każda sztuka tyle robi) zapewnia zadowalające osiągi. GTX 660Ti/670 będzie optimum do zestawu autora.

 

@Up . No to już nie nasza - użytkowników wina że AMD postawiło na APU i żeby pograć, pracować na porządnym procesorze trzeba sięgnąć po Intela , który niektórych zdaniem jest nieopłacalny, ale testy nie kłamią i są to jedne z najwydajniejszych procesorów do desktopowych zestawów. Nie powiesz mi że kupując FX'a 8xxx do gier, multimediów nie żałowałbyś , że za niewiele drożej mógłbyś mieć lepszą wydajność. FX'y to dobre procesory ale niestety nie do gier :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Radeona 7850 bym kupił podkręcił rdzeń na 1200mhz, za zaoszczędzone pieniądze kupił bym chłodzenie żeby podkręcić phenoma ale phenoma trzeba umieć podkręcać, 4Gh to lipa jak HT i NB stoi na 2000mhz.

To trzeba podkręcać równo, 3,6Gh CPU, 2,6Gh HT i 2,6Gh NB, najlepiej 4Gh CPU, a HT i NB na ile pozwoli.

Myślę że jak dobra sztuka się trafi to zrobi 4Gh CPU, 2,6Gh HT i 2,8GH NB.

Najlepiej było by 4Gh/3Gh/3Gh ale tyle nie zrobi na 100%, 4Gh/2,6/2,8 powinien zrobić.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

1100mhz Saphire spokojnie zrobi i pewnie więcej aby kupił wersję z dwoma wentylatorami i odblokowanym napięciem.

Lepiej podajcie mu jakieś chłodzenie do tego phenoma, bo jak się kręci CPU i NB to mocno rośnie temperatura,

bo obie te"rzeczy" są wbudowane w rdzeń procesora.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/

To wygląda nieźle 5 rur styka się bezpośrednio z procesorem i nie jest drogie.

Tylko ja bym zamówił z dodatkowym wentylatorem żeby miało z obu stron nawiew.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Ja mam taki sam komfort gry na integrze. Ultra? Nie rozśmieszaj mnie, kto na to w MP zwraca uwagę. Liczy się wydajność i dobra widoczność obiektów.

 

moze ty lubisz grac na wykastrowanej grafice a najlepiej zeby niczego nie widziec na polu walki procz przeciwnikow.Ja gram dla przyjemnosci a nie dla wyniku.Bez mocnej grafiki nie pozwolisz sobie na AA i tu nawet I7 nie pomoze.

 

Jesli ja sobie lubie pograc tylko i wylacznie na Crysis 3 to ten test pokazuje ze i FX 8350 daje rade http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_crysis_3_core_i53570k_vs_amd_fx8350.

Link to post
Share on other sites

Radeona 7850 bym kupił podkręcił rdzeń na 1200mhz, za zaoszczędzone pieniądze kupił bym chłodzenie żeby podkręcić phenoma ale phenoma trzeba umieć podkręcać, 4Gh to lipa jak HT i NB stoi na 2000mhz.

To trzeba podkręcać równo, 3,6Gh CPU, 2,6Gh HT i 2,6Gh NB, najlepiej 4Gh CPU, a HT i NB na ile pozwoli.

Myślę że jak dobra sztuka się trafi to zrobi 4Gh CPU, 2,6Gh HT i 2,8GH NB.

Najlepiej było by 4Gh/3Gh/3Gh ale tyle nie zrobi na 100%, 4Gh/2,6/2,8 powinien zrobić.

A ktoś to sprawdzał że HT w PII dużo daje ??? jakie napięcie bezpieczne jest?

Link to post
Share on other sites

Tutaj porównanie Phenoma do Core i3 jest mało sensowne z prostego powodu. Phenom ma 2 rdzenie więcej, ale procesor jest na prawdę niezły w swoim przedziale cenowym. Po OC do 4Ghz (a praktycznie każda sztuka tyle robi) zapewnia zadowalające osiągi. GTX 660Ti/670 będzie optimum do zestawu autora.

 

@Up . No to już nie nasza - użytkowników wina że AMD postawiło na APU i żeby pograć, pracować na porządnym procesorze trzeba sięgnąć po Intela , który niektórych zdaniem jest nieopłacalny, ale testy nie kłamią i są to jedne z najwydajniejszych procesorów do desktopowych zestawów. Nie powiesz mi że kupując FX'a 8xxx do gier, multimediów nie żałowałbyś , że za niewiele drożej mógłbyś mieć lepszą wydajność. FX'y to dobre procesory ale niestety nie do gier :)

a ja nie mowie ze bym nie chcial intela, tylko zirytowalo mnie to gadanie ze amd to sie do niczego nie nadaje itp, bo znajdz mi procek od intela w cenie phenoma ktory go bije wydajnosciowo, no nie ma czegos takiego, i nawet intelowe 2 rdzenie sa o 100 zl drozsze, wiec polityka tej firmy mnie tez wkurza, phenom to ciagle idealny procek dla osob ktore nie maja duzo kasy a chca sobie pograc w nowe gry, i ten proc moze zamiast stalych 60 klatek w zwyz zapewni 40 ale to wciaz zadowalajace jak za ta cene:)

sorr za brak polskich znakow ale mi wlasnie klawiatura sie zepsula rano:)

no i zazwyczaj do testow phenoma uzywa sie takich mega wymagajacych gier jak crysis 3 albo far cry 3, gdzie on faktycznie sie juz dlawi lekko, chociaz i tak po OC da sie grac plynnie, ale popatrzcie na to w ten sposob ze sa setki gier o ktorych nie jest tak glosno, a dzialaja idealnie na tym procku,  wszystkie mass effecty stale 60fps, dead space 3 stale 60, ostatnio lost planet 3 stale 60, wszystkie jakies samochodowki mega plynnie, juz nie mowie o starszych grach typu stalkery borderlands 1 i 2 tez chodza swietnie i nie ma problemu, na tym procku serio sie da grac komfortowo w 80% gier dostepnych w ogole

i dlatego go bronie, bo dla kogos kto niestety liczy kazdy grosz i nie ma na highendowy pecet jak ja, to taki phenom pozwala za male pieniadze nie odstawac od hobby grania, i mozna bez obaw odpalac nowe gry wiedzac ze pojda na tyle dobrze ze sobie pogram 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Sam mam phenoma wykreconego do 4,2ghz i tą grafę, model top lekko jeszcze podkręcony i muszę przyznać, że zestawienie super i nic się wzajemnie nie ogranicza. Phenom mimo wieku dalej jest dobrym prockiem. Będziesz zadowolony, ale koniecznie wykręcić procka chociaż na 4.0, różnicą będzie duża;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja już dziesiątki razy pokazywałem filmik z rozgrywki na moim Phenomie II za którego zapłaciłem jak był nowy 350zł i wciąż nie widzę odzewu od kolegów którzy posiadają Intela w podobnej cenie :[ a piszą że AMD jest be i mocno się grzeje.

http://www.youtube.com/watch?v=STSpqOJchWI

 

Nie jest to może super płynne ale na Intelach za 2x więcej kasy też ta wydajność nie jest 2x większa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Również mogę się podpisać pod obroną starego PIIx4, który jest tani jak barszcz i wciąż zapewnia przyzwoitą wydajność w grach.

A Krzysiek 3 to przecież chodzi płynnie i wygląda super nawet na przeciętnym sprzęcie. Różnice w wyglądzie gry pomiędzy ustawieniami średnimi i wysokim są niewielkie a w płynności ogromne. Wystarczy karta pokroju 7850.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem kupić GTX 660 Ti a jeśli chodzi o procesor to dodałem temat w kategorii -procesory http://forum.benchmark.pl/topic/97233-amd-phenom-ii-x4-965-be-wysoka-temperatura/

Zamierzam do procka dokupić chłodzenie Fortis He1225 i kręcić Phenoma co najmniej do 4.0Ghz tak więc myślę, że to najlepsze co mogę zrobić w obecnej sytuacji. Nie mam za wiele gotówki i mam nadzieję, że ta modernizacja mnie zadowoli.

Link to post
Share on other sites

Ja już dziesiątki razy pokazywałem filmik z rozgrywki na moim Phenomie II za którego zapłaciłem jak był nowy 350zł i wciąż nie widzę odzewu od kolegów którzy posiadają Intela w podobnej cenie :[ a piszą że AMD jest be i mocno się grzeje.

http://www.youtube.com/watch?v=STSpqOJchWI

 

Nie jest to może super płynne ale na Intelach za 2x więcej kasy też ta wydajność nie jest 2x większa.

W pełni popieram

Link to post
Share on other sites

Dokładnie takiego samego proca poleciłem kumplowi kilka lat temu i gra spokojnie do dziś. Co prawda nie ma radeona z serii 4000, a 6000, ale jak dokupisz świetnego geforce'a 660ti (którego z kolei polecam innemu kumplowi) będziesz zadowolony. Na necie tez powinieneś znaleźć już gotowe ustawienia OC do 4.0 jeśli nie potrafisz. 

 

Co do fortisa. Z tego co mi wiadomo - bo sam go kupię - jego wentylator nie jest najwyższych lotów. Jak wymienisz na lepsze np. enermaxy to będzie już całkiem miodzio. Ale z tymi wentylami nie ma gwałtu :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...