Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja osobiście jestem przeciwny dwóm dostawcom opon. Nie wiem czy pamiętasz ale za czasów Michelin/Bridgestone w GP USA 2005 ta pierwsza zaliczyła potężną wpadkę w przygotowaniu opon i do wyścigu przystąpiło 6 kierowców (Ferrari i dwa podrzędne zespoły).

 

Moim zdaniem powinni pozbawić te auta kontroli trakcji.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinni pozbawić te auta kontroli trakcji.

 

Te auta już od jakiegoś czasu kontroli trakcji nie posiadają.

 

Ja osobiście liczę na:

Mercedes'a, który w tym roku uczynił ogromny postęp, jednak Hamilton wiedział co robi przechodząc tu.

McLaren'a, jestem pewny, że w następnym sezonie będzie lepiej, doświadczenie Buttona i młodzieńcza fantazja Perez'a jest dosyć ciekawym połączeniem.

Ferrari - zespół ma dwójkę genialnych kierowców, świetne zaplecze, m.in. Allison. 

 

Oby dominacja Newey'a się skończyła w następnym roku. :)

Link to post
Share on other sites

Te auta już od jakiegoś czasu kontroli trakcji nie posiadają.

Dzięki za sprostowanie. Zatem komentatorzy z Polsatu są do zmiany. W ubiegłym roku, podczas, któregoś z deszczowych treningów powiedzieli coś w stylu "co oni by zrobili bez kontroli trakcji w takich warunkach".

 

powrocie Hondy

Honda nie miała wrócić dopiero w 2015 roku jako dostawca silników do McLarena?

Oby dominacja Newey'a się skończyła w następnym roku. :)

+1 :)
Link to post
Share on other sites

Komentatorzy Polstu nie raz potwierdzili swój profesjonalizm. Często widzę sytuację, kiedy np. Button wyprzedził Maldonado, a panowie idą w zaparte, że wyprzedzał Perez, co w oczywisty sposób wprowadza oglądającego w błąd. Rozumiem raz, dwa, ale to się zdarza co wyścig. 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że były i jakie moce osiągały podczas kwalifikacji, ale to już nie te czasy. :/

Niepokoi mnie fakt, że przewidziana ilość paliwa na wyścig to 100 kg. Jeśli przyjmiemy, że gęstość benzyny, którą spala silnik w F1 wynosi 0,75 kg/dm3, to łatwo wyliczyć, że zużycie paliwa nie może być większe niż 44 l/100 km. Być może będziemy świadkami sytuacji, że bolidy specjalnie nie będą jeździć na najwyższych obrotach, by móc dojechać do mety, a tego chyba nie chcemy.

Link to post
Share on other sites

I znowu Vettel na najwyższym stopniu, to już się robi naprawdę nudne gdy jeden zawodnik wygrywa kilka wyścigów pod rząd  ba jest bezkonkurencyjny. Nikt nawet przez chwile nie zbliży się do niego tak żeby zaczął się bać. Jak wystrzeli na starcie tak jedzie do końca. Opony dzisiaj odgrywały kluczową rolę, Alonso sporo stracił przez problemy z degradacją  :/

Link to post
Share on other sites

I znowu Vettel na najwyższym stopniu, to już się robi naprawdę nudne gdy jeden zawodnik wygrywa kilka wyścigów pod rząd ba jest bezkonkurencyjny.

Dokładnie. Ciekawe co wyjdzie z tych plotek o kontroli trakcji.

 

Może FIA powinna w F1 wprowadzić za WTCC dodatkowy balast dla najlepszych zawodników, wtedy Vettel straciłby trochę impetu.

Link to post
Share on other sites

Raczej wykluczona jest możliwość używania TCS przez Vettela. Myślę, że Newey znalazł jakąś lukę w regulaminie i znowu stosują "dmuchany dyfuzor".

Z jednym się chyba wszyscy zgodzicie, Rosberg wygrał dzisiaj konkurs na najbardziej efektowne wyprzedzanie.  %-)

Link to post
Share on other sites

Chyba zaskoczenia nie było co do wygranej w GP Japonii xD To już się zrobił maraton i przedstawienie w wykonaniu jednego aktora, 5 wygrana z rzędu. Liczyłem że Webber wygra bo miał spore szanse a tu wzięli i ściągnęli go na zmianę opon tak żeby biedny Sebastianek się nie rozpłakał gdyby nie był na pierwszym miejscu. Dobra jazda Alonso, ostatecznie wylądował na 4. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...