Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj wykupiłem kanały Eleven na playerze także czekamy :P Myślałem że na PS4 odpalę bo tam działa to o niebo płynniej niż w tv ale niestety nie wprowadzili tam obsługi pakietów xD


Pierwsze kwalifikacje za nami, kurcze jak ja za tym tęskniłem  8-) Zaskoczenia chyba nie było, Hamilton na pierwszym, później Vettel i Bottas. Szkoda Ricciardo, który wypadkiem w Q2 zamknął sobie drogę do dalszej rywalizacji... Nie mogę też patrzeć jak dalej mój Fredziu marnuje się w tej koszmarnej Hondzie :/

Link to post
Share on other sites

Jednak Hamilton nie podołał, wygrał Vettel, na trzecim Bottas :P Ricciardo podobnie jak w kwalifikacjach. Fredziu się ostro zdenerwował i się mu nie dziwię bo jak bolid (a raczej koszmarny silnik Hondy) jest kompletnie bez szans na prostej w starciu z rywalami to i umiejętności kierowcy nie pomogą.... 

Link to post
Share on other sites

 

 

szkoda, że to akurat Niemiec wygrał.

 

Bardzo dobrze, że Vettel wygrał  :majkel: 

Niech wygrywa każdy, tylko nie Hamilton!

 

Ogólnie, to zamiast coraz lepiej, to coraz gorzej się dzieje dla widowiska w F1, trudności z wyprzedzaniem w nowych bolidach + zbyt wytrzymałe opony. Jak tak dalej pójdzie, to zamiast wyścigu wystarczy obejrzeć kwalifikacje i po zawodach  :( 

Link to post
Share on other sites

Teraz to praktycznie nic się nie dzieje aż z nudów kilka okrążeń przespałem  :-> Dawniej to było widowisko jak zjeżdżali po kilka razy na wymianę opon + tankowanie gdzie czasami zdarzało się wyjechać razem z wężem  :wariat: Wszystko zmierza do tego żeby na jednym komplecie opon przejechać cały wyścig, przy okazji nikogo nie wyprzedzając...

 

To w MotoGP gdzie wyścig ma ponad 20 okrążeń czasami mniej, dzieje się nieporównywalnie więcej niż tutaj przy blisko 60 kółkach.

Link to post
Share on other sites

Nudy nudy nudy. Jak jestem fanem F1 już co najmniej 20 lat to wczorajszy wyścig to porażka. Niby bolidy szybsze i powinno być ciekawiej to masakra jakaś. Kiedyś top 10 mieściło się w 1sec w kwalifikacji, że teraz top 10 to 3 sec różnicy, szok. Ale zobaczymy co będzie dalej w sezonie.

Link to post
Share on other sites

Trudności z wyprzedzaniem wynikają z docisku, który zamiast oprzeć na podłodze, to teraz oparto głównie na skrzydłach, przez co znacznie trudniej jechać za innymi kierowcami bez jego utraty. Do tego dochodzą  krótsze strefy hamowania i szersze bolidy. Przeciążenia na Albert Park w zakrętach dochodziły do 8G, dlatego sama jazda jest dużo bardziej satysfakcjonująca dla kierowców, ale nie przekłada się to na satysfakcję dla widza.

 

Kiedyś top 10 mieściło się w 1sec w kwalifikacji, że teraz top 10 to 3 sec różnicy, szok.Ale zobaczymy co będzie dalej w sezonie.

 

Pierwszy lepszy wyścig z "kiedyś" obala twoją teorię - https://en.wikipedia.org/wiki/1997_Australian_Grand_Prix

Link to post
Share on other sites

Tycha ale ogólnie kiedyś stawka była bardziej zbliżona do siebie. Co jednak nie przeszkadzało wprowadzać pojedynczych, rewolucyjnych rozwiązań, które dawały ogromną przewagę.

TOP3 ten sam dostawca silników a mimo wszystko Williams objeżdża wszystkich o >=1 okrążenie. Aktywny zawias robił robote. Dmuchany defuzor z Red Bulla czy silnik Merca z poprzednich sezonów to przy tym pikuś.
https://en.wikipedia.org/wiki/1987_British_Grand_Prix

 

Podobna sytuacja była w '93.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że była. Sezon 2012 do dziś wspominam z nostalgią (jedyny, gdzie było mi przykro że nie zobaczyłem wyścigu). Ale to było oczywiste, że zmiana silników "rozstrzeli stawkę", szczególnie że Mercedes z tego co wiem przygotowywał swój od wielu lat.

Do dzisiaj mnie zastanawia, co odbiło ludziom w McLarenie, że zmienili najlepszy silnik w stawce na Hondę. Mówi się o deficycie ok. 100 KM w porównaniu do Merca. Renault ma problem, bo musi używać MGU-K (odzyskiwanie energii z hamowania) z 2016 roku, które jest cięższe 5 kg niż nowe i mniej efektywne. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli posiadacie TV Samsunga, to mam dla Was dobre wieści - Eleven Sports trafiło do Samsung Smart TV i tylko do TV od Samsunga. Możecie oglądać F1 na dużym ekranie.


 

 

Aplikacja Eleven Sports jest dostępna dla telewizorów Smart TV wyprodukowanych w 2017 roku oraz w 2015, 2016 roku z systemem Tizen.
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/wp-content/uploads/2017/08/32-Robert-Kubica-testy-Hungaroring-2.08.jpg

 

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/wp-content/uploads/2017/08/36-Robert-Kubica-testy-Hungaroring-2.08.jpg

 

 

 

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...