Skocz do zawartości

Lg L9 czy s3 mini dla początkującego


Recommended Posts

Cześć - dotychczas posiadałem LG GT540 i teraz nadszedł czas na nowy telefon. Do wyboru mam LG L9 lub s3 mini. Wybrałbym L9 ale mam dylemat. Obawiam się po prostu o wielkość L9. Mój kolega posiada Lumie 710, który ma 3,7 cala a już wydaje mi się że to duży telefon i mam wrażenie, że lg nie będzie się mieścić do kieszeni. Moim pytaniem jest to, czy opłaca się kupować od razu taki wielki telefon jakim jest Lg, czy lepiej zainwestować w mniejszego samsunga galaxy s3mini ?  Chodzi mi głównie o komfort użytkowania, przenoszenia telefonu w kieszeni.

Dodam jeszcze że telefon tylko do dzwonienia, bądź sprawdzenia mail'a i trochę internetu.

Edytowane przez marcintkh9
Link to post
Share on other sites

Jeżeli pasuje ci WP to jak polecił ArioX, bierz tą Lumię 720.

 

LG L9 może być za duże, jest ogromna różnica pomiędzy Lumią 710 i LG L9.

 

 

 

Swoją drogą, SGS3 Mini na pewno zmieści ci się do kieszeni. To czy będzie ci się wygodnie chodziło to już zupełnie inna sprawa (przy L9 miałbym już ogromne obawy).

Link to post
Share on other sites

Najlepiej przejdź się do jakiegoś salonu albo centrum handlowego i pomacaj te modele bo nikt na odległość nie powie Ci czy będzie dla Ciebie za duży. Sam mam L9 i jestem zadowolony, szybko można się przyzwyczaić do dużego rozmiaru ale trzeba uważać przy schylaniu / klękaniu bo można złamać telefon  %-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

W tej cenie trzeba polecić LG 4X HD P880 który owego L9 prawie że gniecie... oczywiście malkontenci napiszą coś o aparacie czy dźwięku ale coś za coś ;)

Alternatywa to Sony Xperia T oraz nowsza Xperia SP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 3 dni temu LG L9 i na prawdę duży telefon, ale bardzo wygodnie się przegląda internet. Ale mam pytanie co do baterii. Podczas użytkowania (internet przez wifi, 2g włączone, 60% jasności ekranu, wyłączone pierdoły typu gps, nfc ) to telefon wytrzymuje mi gdzieś 10-14h - to normalna długość działania baterii, czy dostałem jakąś wadliwą baterię? A może po kilku cyklach ładowania bateria będzie dłużej trzymać? 

Edytowane przez marcintkh9
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

to telefon wytrzymuje mi gdzieś 10-14h - to normalna długość działania baterii, czy dostałem jakąś wadliwą baterię?

Przy normalnym uzytkowaniu smartfona bateria Li-Ion o pojemnosci 2150mAh wytrzymuje około dnia. Musisz się przyzwyczaić, że smartfona z Androidem (o ile nie jest to Note II / III) będziesz musiał ładować w nocy. Każdej nocy.

 

 

 

A może po kilku cyklach ładowania bateria będzie dłużej trzymać?

Nie. Baterii Li-Ion oraz Li-Po się nie formatuje... nie formuje. I powiem więcej - nie powinno się jej rozładowywać do zera.

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Czy-mozna-ladowac-nowa-baterie-przed-calkowitym-rozladowaniem,wid,15220968,wiadomosc.html?ticaid=1113fe

Link to post
Share on other sites

 

 

to normalna długość działania baterii, czy dostałem jakąś wadliwą baterię?

Trochę krótko, również mam L9tkę i u mnie bateria trzyma średnio 26-40h w zależności od użytkowania. Może masz włączone stałe połączenie WiFi, u mnie przez noc zjada 60% baterii więc ustawiłem żeby utrzymywał połączenie Wifi tylko podczas ładowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...