Skocz do zawartości

Jestescie w stanie mi pomoc? win 7 Ultimate x64


Recommended Posts

Zawieszanie systemu, porazka...tak mozna to okreslic..

2 nowe plyty w ciagu 2 miesiecy, nowe pamieci...

Najczesciej wystepujace komunikaty w dziennku zdarzen, to:

Zdarzenia krytyczne:

Kerenel Power identyfikator 41 / system

Bledy:

sptd identyfikator 4 (Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .) / system

Kerenel-Processor- Power (Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.)

I najwiecej tego ( w ciagu 7 dni 2167 razy) tzn. w Ostrzezeniach:

WHEA-Logger identyfikator 21 (Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy. Składnik: mostek północny firmy AMD

Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera

Typ błędu: 28

Identyfikator procesora: 0

 

Naczytalem sie o tym Kernelu tyle, ze glowa boli...znalazlem rozne przczyczyny w neciu: napiecie procesora, ramy, dysk twardy, etc.

 

Czy biorac pod uwage powyzsze wpisy z dziennika zdarzen jestescie w stanie mi pomoc?

Z gory dziekuje za jakakolwiek sugestie..ide do pracy, bo mnie .... trafi :sciana::P

Link to post
Share on other sites

Nie krece, jakos nie czuje takiej potrzeby.

Moj sprzet:

Phenom II 4x 965BE + Mugen 2

Asrock 770 DE+,

2x2GB OCZ Reaper 1066,

Sapphire hd5850 Vapor-x Toxic,

BeQuiet 550W

 

Wczoraj pozyczylem na jeden dzien inne pamiatki, to samo! Wiec ta opcja odpada. Grafike zmienilem pare dni temu, nie pomoglo!

Znowu kupowac nowa plyte glowna? Bo juz sam nie wiem...

zainstalowany najnowszy bios, nic sie nie przegrzewa, temperatury jak najbardziej w normie.

Odinstalowac wszystkie sterowniki, jakie sa w systemie i od nowa?

W sumie, stawialem juz system 4 razy w ciagu paru dni...

 

Jeszcze jedno komunikat w dzienniku zdarzen w Ostrzezeniach:

 

WHEA-Logger identyfikator 21 (Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: mostek północny firmy AMD

Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera

Typ błędu: 28

Identyfikator procesora: 0

 

Wyskakuje co minute!!!!

Link to post
Share on other sites

Przeleć przez pół godziny procesor programem OCCT, jednocześnie grafikę FuMar'kiem. Jak nie wysypie błędów to znaczy że może to być płyta właśnie, ram możesz też MemTestem potraktować.

 

Jak wszystko będzie działało to postaw Linuksa i pod nim popatrz, jak się nie wysypie znaczy że jednak system, jak i tam się wysypie to będziesz miał problem jak ja ;)

Gry i wszystko inne działa jak należy godzinami ale czasem się zawiesza wszystko, z tą różnicą że nie mam kodu błędów, po prostu wszystko staje i hard reset. Płyta, grafika, pamięć, procesor, dyski, zasilacz wszystko było zmieniane a i tak ciągle występuje to coś, i na Windowsie i na Linuksie, najczęściej podczas oglądania filmików flash (gry, czy reklamy flash już nie...).

Link to post
Share on other sites

usunelem sterowniki programem jaki zasugerowaliscie. Wylaczylem automatyczna instalacje sterownikow, wgralem wszystko ze strony producenta, stery do grafiki to samo, podnioslem napiecie do 1,4 (nie wiem ile jeszcze mozna)?

i... ;) 4 zawiechy.

 

Komunikaty: patrz moj pierwszy post. Caaaly czas to samo..

Wymeczylem procka OCCT, raz sie zawiesil, drugi raz nie.

Pamieci OK.

 

Kupilem nowy dysk 500GB, jutro zainstaluje win 7 32 bity. Zobaczymy jak to sie bedzie mialo. Jezeli ZNOWU beda problemy, zmieniam plyte...

Lub przesiadka na XP? :help:

Link to post
Share on other sites

wiec tak.. jak wspomnialem wczesniej, kupielm nowy dysk. Poprzedni wyjelem kompa i na nowym postawilem win 7 ale wersje 32 bitowa. Podstawowe sterowniki itd.

Katowalem go OCCT, raz, drugi, trzeci i NIC :P

Zagralem w METRO 2033 na dx11 i dalej nic!? Zero zawieszen!!

Siedze przy kompie juz pare godzin...

Czyzby to byl wlasnie ten zloty srodek?

Obym nie zapeszyl..

Temat do zamkniecia, obym nigdy juz nie musial zakladac podobnych tematow :hahaha:

dziekuje wszystkim!

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...