Skocz do zawartości

Monitor do gier [700zł]


Recommended Posts

Witam. W najbliższym czasie chciałbym zakupić monitor. Myślałem o jednym monitorze 24 cale lub 2 monitory 19/20cali. Monitor będzie używany w 80% do gier pozostałe 20% to internet i filmy. Co wymagam : brak smużenia, w miarę dobre kolory, ergonomiczny wygląd i możliwość zamontowania go na ścianie.

Po długim szukaniu znalazłem 4 monitory troszkę inne pułapy cenowe ale jeśli ten najtańszy będzie w miarę dobry.

1. iiyama ProLite X2377HDS-B1

2. LG E2442

3.LG 23EA63

4. LG IPS237

Najbardziej podoba mi się najtańszy i najdroższy ale nie wiem czy opłaca się dokładać te 200zł do tego 237l. Prosiłbym o szybką odpowiedź z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

W cenie 700 zł nie znajdziesz monitora typowego do gier - takie zaczynają się od +1100 zł.
Oczywiście monitory z niższej póki, m.in. niektóre z tych które podałeś, też spiszą się w grach, ale input lag powyżej 16ms (olej dane producenta) sprawia, że monitory średnio nadają się do szybkich gier FPS.
Z podanych przez Ciebie monitorów, "najlpepiej" wypada LG 23EA63. Jeśli chodzi o smużenie, to tutaj nie ma co się martwić - LG 23EA63 nie będzie smużył nawet w szybkich grach, choć wciąż nie będzie tak komfortowy jak monitory gaming'owe (Eizo FS2333 czy monitory 120Hz od BenQ oraz 144Hz od Asus'a, ale 120/144Hz to już treść na inną opowieść). Monitory IPS od LG wypadają dość przyzwoicie. Jeśli nie jesteś jakimś zapalonym graczem, to LG 23EA63 powinien mile Cie zaskoczyć.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O tym że monitory Gamingowe zaczynają się od 1000zł+ wiem dlatego nie wymagam cudu od tego monitora. Miałem przyjemność grać na 3-ech Gamingowych monitorach mianowicie Dell'u U2412M, Eizo FS2331 i Eizo FS2333. Obraz jaki i rozmiar bardzo spodobał mi się w Dell'u lecz niestety to już wydatek rzędu 900-1000zł. Mam nadzieje że obraz będzię podobny wiem że gorszy ale nie jestem kimś komu przeszkadza np. srebrzenie czerni bo to jedyne co zauważyłem w Dellu i wiele osób uznało by mu to za duży minus ale mi to po prostu nie przeszkadza. Do tej pory jade na jakimś 19 calowym Szajsungu LCD  z powyrywanymi gniazdami i tak nierównomiernym podświetleniem że robi się cień ( z jednej strony jest za mocne a z drugiem sporo za słabe podświetlenie). Więc myśle że wybiore tego LG 23EA63 mam nadzieje że obraz będzię chociaż troche zbliżony do Eizo czy Dell'a. Poczytałem trochę recenzji polskich jak i zagranicznych więc myślę że to dobry wybór. Może ktoś podsunie jeszcze jakiś monitor ? Tylko z sklepu Morele.net. 

Link to post
Share on other sites

Dell U2412M pod żadnym aspektem nie jest monitorem gaming'owym.
Obraz na tym LG będzie lepszy po kalibracji. Domyślne ustawienia (jasność 100%) to pomyłka.
Jeśli chodzi o srebrzenie, to Dell jest wielką loterią. Z LG jest podobnie - jak w większości budżetowych IPS. Wszystko zależy natomiast od tego jaka trafi Ci się sztuka.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety do della nie mogę dołożyć :/. A jak wygląda wcześniej wymieniony BenQ w porównianiu do LG 23EA63 ? BenQ ma inną matryce VA słyszałem od niektórych opinnie że do gier średnio się nadaje. Mniej mi się podoba wole design LG ale jeśli miałby lepsze parametry i lepszy będzię w codziennym użytku to pewnie zdecyduje się na niego. Czy jakieś monitory używane mogłyby być lepsze ??


Dobra za ok. 1 godź będę zamawiał więc zadaje ostatnie pytanie który z tych monitorów będzie najlepszy ?

LG E2442

LG 23EA63

BenQ GW2460HM

Oczywiście jak każdy wolałbym najtańszego LG lecz jest on średni z wyglądu. Matryca BenQ'a nie jest mi znajoma nie widziałem jeszcze żadnego monitora z matrycą VA a z IPS'em wiele. LG 23EA63 ma dobre parametry i fajnie wygląda i pewnie bym go kupił gdyby nie ten BenQ. Więc prosiłbym o ostatnie podpowiedzi i rady do zakupu.

PS. Każdy post dostaje + :menda: .

Link to post
Share on other sites

GW2460HM nada się do gier tak samo jak te IPS'y. Ma niski input lag, niski poziom smużenia, oraz dobre kąty widzenia. Ma sporo wyższy kontrast niż jakikolwiek IPS, oraz bardzo głęboką czerń. Nie występują na nim problemy znane z IPS, czyli tinting czy też inne problemy z czernią.

 

Warto go wybrać zwłaszcza dla wysokiego kontrastu, który robi różnicę. Pozostałe parametry ma zbliżone do polecanych do gier IPS'ów czy też PLS.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem GW2450HM. Od razu miałbym do Was pytanie czym różni się od GW2460HM? Wie ktoś?

Jeśli chodzi o monitor który posiadam to potwierdzam wysoki kontrast i głęboką czerń, brak black bleedingu na czym bardzo mi zależało i pozostałych wad matryc IPS. Kąty są jednak słabe ponieważ odchylanie głowy skutkuje delikatną zmianą barwy. Jednak to nie są takie zmiany jak w matrycach TN i nie można w ogóle tego porównywać. Tutaj jest dużo lepiej, ale trochę gorzej niż na IPS. Nie można mówić o braku smużenia, bo ono jest i nie trudne do zaobserwowania, ale do filmów i amatorskiego grania na pewno się nada i nie będzie przeszkadzać. Nie polecam do pracy typowo z grafiką, bo nie ma dobrego odwzorowania barw ten monitor porównując do monitora CRT. To jednak za wadę bym nie uznawał, bo tylko NEC i EIZO do tego celu się nadają.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze na koniec ostrzegam przed zakupami w Kurtmedia.pl. Nie mają monitorów na magazynie, a kuszą niską ceną i rzekomą dostępnością. 

 

Więc tak. 

 

Kąty - AMVA przy większych kątach obraz bliżej ciemnieje, obraz dalej jaśnieje. Przy scenach ruchomych, jak np. gry, filmy jest to bardzo subtelna i nieodczuwalna zmiana. Dużo bardziej odczuwalna jest zmiana czerni w szary wraz ze zwiększaniem kąta w przypadku IPS. Dlatego nie nazwałbym tutaj, że AMVA jest gorsza... Po prostu wraz ze zmianą kąta idą inne efekty. Obydwie matryce mają nieporównywalnie szersze kąty niż TN, gdzie obraz potrafi być nieczytelny w pewnym momencie.

 

Smużenie -  porównywalne do dobrych IPS (np. Dell U2312HM) pod tym względem. Jeśli dla kogoś jest dokuczliwe to ma tylko jedną opcję i jest nią monitor na matrycy TN.

 

Odwzorowanie barw - GW2460HM ma natywną matrycę 8-bit. Konkurencja przy tym budżecie oferuje tylko 6bit + afrc. Nie ma w tym budżecie dobrego pod względem odwzorowania monitora. Każdy potrzebuje kalibracji aby nadał się do jakiejkolwiek poważniejszej pracy. Do multimediów jest to najmniej istotny parametr i nie stawiałbym tego jako wadę.

 

PS: Zabieram się za mini-recke, wrzucę ją na forum w weekend i zamiast pisać co chwila o tych monitorach od Benq będę odsyłał do niej.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Smużenie - porównywalne do dobrych IPS (np. Dell U2312HM) pod tym względem. Jeśli dla kogoś jest dokuczliwe to ma tylko jedną opcję i jest nią monitor na matrycy TN.

Lub TV 400Hz i nie ma żadnego smużenia :) Zdecydowanie do gier polecam takie rozwiązanie. Oczywiście nie można porównać tego do monitorów 120Hz, bo w przypadku TV nadal z komputera idzie tylko 60 klatek na sekundę maksymalnie.

 

Jak w recenzji będzie porównanie GW2450HM do GW2460HM to chętnie przeczytam :). Zamierzam kupić drugi monitor i nie wiem który model. Jak będzie gotowa to wstaw proszę tutaj info o niej :)

Myślę że recenzja będzie bardzo dobra, bo świetnie ująłeś kąty w matrycy AMVA :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Test z prad.de

 

Takiego porównania nie dostaniesz, nie mam GW2450HM... 

 

 

Na tftcentral testowali GW2760HS, który bazuje na tym samym panelu co GW2460HM i 2760HM, tylko ma podświetlenie bez sterowania PWM.

test tftcentral

 

W tym teście dość często przyrównują go do GW2450HM/GW2750HM i wychodzi na to, że nowa seria ma szersze kąty widzenia, oraz poprawioną funkcję AMA, przez co smużenie jest jeszcze mniej zauważalne. Input lag też bardzo niski.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli autor jest nadal zainteresowany to jutro bądź we wtorek ( w zależności od tego kiedy monitor do mnie dotrze) będę mógł przedstawić zalety i wady monitora Dell s2340l. Na zagranicznych forach wiele osób twierdzi ,że matryca jest bardzo zbliżona do tej co w modelu  U2312HM a sam wyląd s2340l jest dużo lepszy w mojej ocenie.Zobaczymy czego można się spodziewać po IPS'ie za 630zł . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...