Skocz do zawartości

OC SAPPHIRE HD 7850 1GB GDDR5 (11200-16)


Recommended Posts

Witam,

 

To mój pierwszy pościk więc proszę o zrozumienie.

Chciałbym sobie podkręcić z pół roku temu kupionego HD7850 wydaje mi się że to niezbyt dobra sztuka (pełna nazwa w temacie)

 

Próbowałem to już robić w Sapphire Trixx ale coś się nie udawało, bo po chwili w grach pojawiało się coś na kształt blue screena, tylko różnorakie kolory, coś jak pomieszanie bluescreena z "muszkami" w telewizorach, no i reset po chwili. Wentylowaną obudowę mam dobrze. W spoczynku mam teraz przy zegarach 890/1250 31 C, a po dłuższej grze w fife 40C, więc nie ma zbyt dużych temperatur, a jest baaardzo cichutko. Reszta mojego sprzętu:

i5-3470+ Scythe Mugen 2

B75MA-E33

OCZ SXS2 500W

A4Tech x7-c2 level1 (fabryczny wentylatory+2x sigma evo (sigmy zmniejszyłem obroty do 800))

 

Myślę że reszta nieistotna ale jak trzeba to zapraszam do profilu.

 

Chciałbym zaznaczyć że znam ten sposób co 5 MHz, reset, 5 MHz.

Proszę o szczegółowe rady, nie znam się na tym dobrze a chciałbym jak najwięcej wycisnąć.

 

Pozdrawiam.

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć że znam ten sposób co 5 MHz, reset, 5 MHz.

 

Zły sposób.

Kręcisz co 10-15MHz, sprawdzasz stabilność jeśli karta jest stabilna to kręcisz dalej aż do utraty stabilności.

Natomiast gdy karta jest niestabilna - wywala sterownik ekranu lub wywala Bod's wtedy podnosisz napięcie np. o 0.005v

Na początek ustaw taktowanie na rdzeniu 950MHz ta karta powinna na stockowym napięciu tyle pójść, sprawdź stabilność w jakiejś grze - najlepiej seria Crysis, wbudowany benchmark w Sleeping Dogs.

 

Próbowałem to już robić w Sapphire Trixx ale coś się nie udawało, bo po chwili w grach pojawiało się coś na kształt blue screena, tylko różnorakie kolory, coś jak pomieszanie bluescreena z "muszkami" w telewizorach, no i reset po chwili

 

Jakie taktowanie ustawiłeś na rdzeniu i pamięciach, zmieniałeś napięcie?

Link to post
Share on other sites

Ja odrazu dałem 1050 :D na rdzeniu

i 1500 na ppamięci i działa

 

Nie każda sztuka się tak kręci dlatego podałem żeby najpierw ustawił 950MHz które powinno być stabilne bez zmiany napięcia.

Co do pamieci to zalezy czy ma je z Elpidy czy Hynixa, te drugie krecą się najczesciej bardzo dobrze.

Bez zmiany napięć są przypadki że podchodzą pod 1700MHz a na kartach HD7950/70 które mają kontroler napięcia dla VRAM, a co za tym idzie zmianę napięcia dla pamieci (z 1.5v do 1.7v) zdarzają się że są kręcone nawet pod 1800MHz.

 

Ja na swojej karcie leciałem na "hardcore" z pamięciami... ze stockowego 1200MHz na 1450 a potem 1650 ;)

W crysis 3 posypały sie artefakty ale dało sie grac ze 2 min. po czym zawiecha i musiałem zrobić reset kompa... doszedłem do 1630MHz które mam stabilne.

Sam byłem zdziwiony że takie sztuki pamięci mi się trafiły :menda:

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Stery 13.4, nie mogę zmienić napięcia, bios na mobo mam w najnowszej wersji, może coś z graficznym biosem? 

Spróbuję ustawić na 950 rdzeń i puszczę 20 minut w occt.

 

Oto screen z 5 minut temu:

 
Teraz puściłem OCCT 
 
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Ustawiłem 960 MHz, narazie w porządku.
 
Wykręciłem 1000 MHz, i 2h w league of legends i jest stabilnie.

Sorry że post pod postem ale zniknęła edycja xD

 

Podkręciłem do 1050 rdzeń i po 2 godzinach occt jest stabilnie bez zmiany napięcia!

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Monitoruj temperaturę i nie przekraczaj 80 stopni.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/

Co do napięcia to zainstaluj patch msi  i dostosuj się do podpunktów, bo jak się nie mylę sapphire na prawie wszystkich 7850 wersjach montował cyfrowy kontroler napięcia umożliwiający zmianie napięcia.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

ok, dzięki :) Bez stresu jest 20-28 C, po 2 godzinach leage of legends nie przekracza 35, ale to mało wymagająca od karty graf. gra, raczej od procka. Dzięki za pomoc, Leci plusik, piwo, czy co wy tam macie na tym benchmarku :P 3maj sie

 

 

EDIT

Ściągnąłem najnowszą wersję beta. Teraz mam zmianę napięć. 

Napięcie ustawiłem na 1140, poza tym 1060/1300. Jak dalej kręcić?

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites
EDIT

Ściągnąłem najnowszą wersję beta. Teraz mam zmianę napięć. 

Napięcie ustawiłem na 1140, poza tym 1060/1300. Jak dalej kręcić?

 

Juz pisałem wyżej:

Kręcisz co 10-15MHz, sprawdzasz stabilność jeśli karta jest stabilna to kręcisz dalej, aż do utraty stabilności.

Natomiast gdy karta jest niestabilna - wywala sterownik ekranu ( http://img52.imageshack.us/img52/6136/przechwytywaniesd.png ) lub wywala Bod's wtedy podnosisz napięcie np. o 0.005v i znowu testujesz...

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...