Skocz do zawartości

zestaw przejściowy na AMD - do ok.2300 pln


Recommended Posts

Składam dla brata zestaw "przejściowy" (tak na 1-2 lata) - wybrałem platformę AMD, bo pewnie pod koniec roku bedzie można kupić jakies tanie 6-rdzeniowce :sciana:

Monitor będzie kupowany osobno , z tunerem TV (prawdopodobnie LG 2362tv lub Samsung T220hd).

 

Przeznaczenie : filmy hd, gry typu PES, NFS, GRID, AvP, amatorska obróbka zdjęć.

 

Zakładam kwotę do ok.2300 pln...

 

Proszę o ew.sugestie - zmiany - bez straty na wydajności zestawu:

 

Gigabyte GA-785GMT-USB3

GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9

AMD Athlon II X4 630 BOX a może phenom II 550 BE+próba odblokowania rdzeni?

Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2 (czy konieczny przy tym procku?)

CoolerMaster Gladiator 600 Black

OCZ ModXstream PRO 500W

Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) chociaz niektórzy skarżą się na wibracje

Radeon 5770 HIS 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E) ważna jest cisza, więc nie wchodze w 260gtx..

 

napęd DVD już mam...

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-785GMT-USB3
GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9
AMD Athlon II X4 630 BOX a może phenom II 550 BE+próba odblokowania rdzeni?
Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2 (czy konieczny przy tym procku?)
CoolerMaster Gladiator 600 Black
OCZ ModXstream PRO 500W
Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) chociaz niektórzy skarżą się na wibracje 
Radeon 5770 HIS 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E) ważna jest cisza, więc nie wchodze w 260gtx..
Plyte bym wzial GA-MA770TD UD3P

Ram najtanszy, np Goodram 1333 CL9 2x2GB za 350zł

AMD AII 630 na boxie na 3.5GHz ma w stresie do 65 stopni u mnie wiec jakis cooler mozna dokupic. Np TX-3 :sciana:

Obudowa: Gladius 600 z oknem

Dysk F3 u mnie nie wibruje :P

Link to post
Share on other sites

Tak jak kowdidapo napisał, warto zmienić płytkę :sciana:

Gigabyte GA-MA770T-UD3P - mocniejsza sekcja zasilania (może przydać się w przyszłości do procków X6)

Asrock M3A785GXH/128M - jako posiadacz polecam, recenzje w sieci są bardzo pochlebne. Warto wziąć jak chcesz mieć integre na wszelki wypadek

Asrock M3A770DE lub MSI 770-C45/G45 - bardzo tanie płyty, a też dają radę (O/C bardzo dobre) warto wziąć jak boisz się, że nie domkniesz budżetu :P

 

Co do procesora - w Athlon X4 też można cache odblokować i mieć pełnego Phenoma :P Ale pamiętaj, że to jest loteria, nic pewnego! Niezłym wyborem byłby Phenom X2 555BE - rewizja C3 (mniejszy pobór prądu i lepsze O/C).

 

Pamięć wybrałeś bardzo dobrą, spróbuj na dzień dobry ustawić jej ręcznie timingi na 7-7-7-20 powinno pójść :P

 

Co do grafiki, możesz przemyśleć HD5770 od PowerColor. Chłodzenie ma rewelacyjne (ciche i wydajne) ale kości pamięci Samsunga słabiej kręcą się od Hynixa.

Link to post
Share on other sites

Procesor - AMD Phenom II X4 955 - 560 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=18357

 

Płyta główna - Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 300 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=19519

 

Pamięć - GoodRam 4GB 1333MHz CL9 - 350 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=4679

 

Dysk - Samsung F3 500GB - 185 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=20853

 

Karta graficzna - PowerColor HD5770 512MB - 500 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=25758

 

Zasilacz - OCZ ModXStream 500W - 240 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=15181

 

Obudowa - SilentiumPC Gladius 600 Window - 220 zł

 

SUMA: 2355 zł

Masz bardzo wydajny czterordzeniowy procesor, cichą i wydajną kartę graficzną, cichy i solidny zasilacz, wysokiej klasy obudowę z oknem (bez okna tańsza o 5 złotych), cichy i szybki dysk, przyszłościową (6 rdzeni) płytę główną. Myślę, że warto te kilka groszy dołożyć. :sciana:

Link to post
Share on other sites

Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2 (czy konieczny przy tym procku?)

Może akurat nie Freezer ale jeśli zależy Ci na ciszy zdecydowanie. Boxowy wentylator na X4 630 pod obciążeniem wyje jak suszarka :sciana:

Polecam CM TX3, CM 212, SPC Spartan - tanie, ciche i całkiem wydajne chłodzonka :P

 

Brałbym zestaw juggler'a z poprawkami _nick_'a - zestaw niemal idealny :P

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc! Co do sklepu to mam pewne dojścia w komputroniku, ceny będą zbliżone do konkurencji, a jak nie to esc albo agito...

Ale teraz mam jeszcze pytania, niestety :

 

- płytę Gigabyte serii 785 wybrałem, bo brat lubi posłuchac coś na słuchawkach, a czytałem ze ten chipset ma najlepszy układ dźwiękowy, karta dźwiękowa jako dodatkowy wydatek odpada... Jak to wygląda w przypadku polecanej przez Was 770T-UD3P ?

- torture - myślisz o AMD Athlon II X3 440 ? róznica w cenie jest chyba ok.40 pln... warto wejsc w tanszy model? a jak wtedy z chłodzeniem - tez dokupić?

- Igorus - w testach (chociażby na benchmarku.pl) wychodzi że te CM sa jednak tez głośne. spartan - droższy niż arctic ale czy faktycznie lepszy ? priorytetem jest jednak względna cisza.

- Lorduś - przejrzałem kilka tekstów i raczej nie ma szans na odblokowanie L3

- jesli chodzi o wydajność procesora, to który wybór będzie bardziej optymalny : Athlon II X4 630 czy Phenom II X2 550BE+odblokowane rdzenie? Cena podobna...

Link to post
Share on other sites

Athlona X3 440 nie opłaca się kupować, bierz X3 425 lub 435 oba kosztują ok. 250zł

Athlon II X4 630 czy Phenom II X2 550BE+odblokowane rdzenie?

Odblokowywanie rdzeni to loteria, raz się uda raz nie, jeśli lubisz ryzyko to bierz Phenoma, jeśli wolisz mieć pewność to Athlona ;)
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc! Co do sklepu to mam pewne dojścia w komputroniku, ceny będą zbliżone do konkurencji, a jak nie to esc albo agito...

Ale teraz mam jeszcze pytania, niestety :

 

- płytę Gigabyte serii 785 wybrałem, bo brat lubi posłuchac coś na słuchawkach, a czytałem ze ten chipset ma najlepszy układ dźwiękowy, karta dźwiękowa jako dodatkowy wydatek odpada... Jak to wygląda w przypadku polecanej przez Was 770T-UD3P ?

 

ALC889 HD - widzę, że UD3P ma inny. Osobiście uważam, że lepszą integre robi VIA. Z tego powodu bardzo tęsknię za A780GXH/128M ;)

Ale taki układ ma MSI-G45.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...