Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej :P

 

Chciałbym, żeby mi ktoś wytłumaczył na czym polega ta rejestracja domen...

 

Bo jak tak przeglądałem oferty, to część jest za darmo, ale potem trzeba trochę płacić, żeby je odnowić :rudolph:

 

Może mi ktoś powiedzieć o co w tym biega :wariat:

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Domenę generalnie wykupuje się na rok.

 

Często masz promocje, że masz 1. rok za darmo albo za 1zł. Potem trzeba płacić ok. 100zł za domenę (i to jest normalna cena za .pl). Najtaniej jest chyba na logout.pl - 70zł za rok za .pl

 

Przelew robisz co rok :rudolph:

Link to post
Share on other sites

NASK zajmuje się przedzielaniem nazw domen w Polsce. Każda firma hostingowa musi mieć umowę z NASK.

 

Nie ma żadnego abonamentu :sciana: Wykupujesz na rok, nie podoba ci się to już nie płacisz, chcesz mieć dalej ten adres to płacisz.

Link to post
Share on other sites

A ten abonament to tylko koszt utrzymania przekierowywań DNS'a jest :sciana:

Czasami "gratis" dostajesz konto e-mail, rzadziej odrobinę miejsca na hosting :P

Zwykle dostajesz możliwość konfigurowania przekierowań domeny za pomocą paneli administracyjnych, czasami (np. w home.pl) przy niektórych operacjach trzeba złożyć zlecenie do operatora (rekonfigurację wykonują bezpłatnie)

Link to post
Share on other sites

No ale nawet com.pl jest dosyć droga :sciana:

No przestań. Za max 50zł rocznie masz domenę co prawda bez pl ale za to "światową" :P Nawet te maksymalnie 100zł za .pl nie jest przecież aż taką dużą kwotą (w końcu to tylko raz w roku).

Największym problemem jest cała reszta nazwy domeny :P

Link to post
Share on other sites

No ale jak ktoś nie chce, żeby strona była komercyjna i zarabiała na siebie, w dodatku ta osoba nie pracuje, to wątpię :P

No to wytrąciłeś mi z rąk wszystkie argumenty :P

Ja mam domenkę .pl, nie jest komercyjna, zaglądam na nią raz na dwa lata (teraz rzadziej bo nie mam czasu na grzebanie w html czy flash) :sciana: ale mimo to sadzę że 24gr/dziennie za domenę to nie jest dużo :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...