Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość DRAGOPL

Ja natomiast jestem odmiennego zdania POLECAM zestaw na

Intel Core i5-4670K    875Zł   Agito.pl

Asrock Z87 Pro3     365zł      Agito.pl

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-box-81-850540.html

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z87-pro3-79-857634.html?attr=264-650466,938-650475

 

Do tego jakiś

SilentiumPC Spartan

 

I będziesz zadowolony w 100%

Edytowane przez DRAGOPL
Link to post
Share on other sites
Ja natomiast jestem odmiennego zdania POLECAM zestaw na Intel Core i5-4670K    875Zł   Agito.pl Asrock Z87 Pro3     365zł      Agito.pl

 

który jest bardziej opłacalny?

Haswell (pro3) 1240zł

IVY (g43) 1165zł (45) 1238zł

 

 

I będziesz zadowolony w 100%

Zapewne co nie wybierze to tak będzie ;) Haswell po za temperaturami to tak samo dobry procek jak IVY.

Osobiście wybrał bym jednak IVY - OC lepsze i mniej problemów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

HMMM Wyższe temperatury i niższy potencjał na podkręcanie ??

 

Chyba mi się jakaś inna sztuka trafiła bo na moim zestawie Sygnaturka Spokojnie wykręcam 4,5 GHz i temperatury max 68st w teście OCCT 4H

 

Nooo coż sztuka nie rowna sztuce Ja jestem superrr zadowolony bo w porównaniu do mojej starej platformy teraz RAKIETA na kolejne 3-4 lata styka

 

DLatego polecam Haswella

Link to post
Share on other sites

nocturna nh-d14 - 300pln jeden z najlepszych air coolerów + asus maximus VI hero za 750pln pozwalają Tobie ocnąć proca do 4,5 albo cpu cooler za 150pln + mobo 1155 za 400pln pozwalające ocnąć analogicznego proca ivy na 4,5....różnica jakieś 500pln. Różnica w wydajności hmmmm może z 10% a 500pln można przeznaczyć na np grafike. Na przykład 500pln to różnica między najtańszym gtx660ti a amd 7970 albo między gtx760 a gtx770. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proc to nie tylko MHz, ale i też nowe instrukcje a to jak najbardziej będzie miało znaczenie w nadchodzących tytułach gier. Mając do wyboru i5 3570K świadomie wybrałem i5 4670K i nie żałuje wyboru a z tymi temperaturami to też ostro przesadzacie ja na zwykłym Spratanie za 80 zł mam max 68 stopni  C w teście OCCT. Haswell na bazowych zegarach jest szybszy od Ivy Bridge a po OC przewaga jeszcze bardziej rośnie na korzyść nowych i5 i to tyle w temacie trzeba być masochistą żeby świadomie pakować się przy zakupie nowej platformy w poprzednią generację i tłumaczyć sobie błędną decyzję tym, że na Haswell trzeba niewiadomo, jakiego chłodzenia. Jak kogoś stać na procka do 1000 zł to nie będzie siedzieć na BOX'owym chłodzeniu a żeby go rozsądnie schłodzić wystarczy już taki Spartan za 75-80 zł. Na koniec dodam, że mam procka podkręconego do 4.20GHz i wszystko elegancko śmiga.

 

PS. Normalnie podczas gry w Battlefield 3 mam od 55 stopni do 65 C więc w czym problem?  OCCT to wygrzewacz dla procesora w to się nie gra ani nie używa, na co dzień a przypomnę że i5 mają limit max. temperatury ustawiony na 90 stopni C.

 

Lepiej mieć mocniejszego procka niż grafikę, bo kartę graficzną częściej się wymienia od procesora i tak za 2-3 lata max będzie zmuszony do wymiany GPU a ten i5 4670K mu zostanie i spokojnie pociągnie nawet 2 TYTANY, więc nie będzie mu ograniczać nowej karciochy. Na takim zestawie może spokojnie pykać przez najbliższe 6-7 lat i jest to platforma rozwojowa ba nawet jak sprzeda grafikę to ma w nowej i5 lepszą integrę, na której da się już całkiem rozsądnie pograć czego nie można powiedzieć o i5 3570K.

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites

Różnica między procami jest niewielka a z biegiem lat jeszcze się zatrze (patrz 2500k vs 3570k). Jeśli różnica w cenie była by niewielka to warto 4670k wziąć ale jeśli będzie to kilkaset pln żeby jako tako można było podkręcać proca to już nie. Aha, wspominanie o lepsze zintegrowanej grafice i "całkiem rozsądnym graniu na niej" to już desperacja albo znudzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak kupować nowego kompa to tylko haswell, po co się pchać w starszą serię jak jest nowsza? Różnica w cenie co do ivy nie jest przecież aż tak duża. Inna sprawa nie każdego interesuje mega oc, bo te same w sobie procki są bardzo wydajne, a podkręcić zawsze można. Wystarczy dobry cooler i nie ma problemu z temperaturami aż takiego. Ivy też ma gluta pod czapką.

Link to post
Share on other sites

Jak kupować nowego kompa to tylko haswell, po co się pchać w starszą serię jak jest nowsza? Różnica w cenie co do ivy nie jest przecież aż tak duża. Inna sprawa nie każdego interesuje mega oc, bo te same w sobie procki są bardzo wydajne, a podkręcić zawsze można. Wystarczy dobry cooler i nie ma problemu z temperaturami aż takiego. Ivy też ma gluta pod czapką.

Według mnie się nie opłaca bo płyty są jeszcze nie dopracowane. A dopłacanie 100 zł żeby procek był 5% wydajniejszy od 3 generacji to się średnio kalkuluje :)Różnica żadna a tą 100 można dołożyć albo do lepszego coolera albo do grafiki :)

Link to post
Share on other sites

Według mnie się nie opłaca bo płyty są jeszcze nie dopracowane. A dopłacanie 100 zł żeby procek był 5% wydajniejszy od 3 generacji to się średnio kalkuluje :)Różnica żadna a tą 100 można dołożyć albo do lepszego coolera albo do grafiki :)

5% masz pomiędzy SB a IVY w HS ma 10% do 15%. Płyty nie dopracowane, gdzie??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nużą mnie te dyskusje na temat ivy vs hans , jak bywało z kartami z seri 4xx piece a ludzie i tak kupowali, ceny po wejściu 5 i tak były dobre, do dzisiaj ludzie chcą te karty zakupić, i podobnie będzie z hansem. Oc powyżej 4 Ghz + ma marginalne znaczenie, temperatury podobnie, problemem są płyty główne z średniej półki, ale z obserwacji wynika że płyty bliżej września z cen spadają, zapewne będzie miał na to wpływ dodanie premier procków intela z niższej półki. Teraz jest różnica 10% a za rok może się okazać że jest jeszcze większa, Ceny procesorów też spadają z dnia na dzień

Link to post
Share on other sites

A my polecamy co dobre i co TANIE. IVY jest lepsza od Haswella 99% dzięki cenie - procek kosztuje podobnie, ale mobo to już spora różnica się robi. DO tego wyposażenie mobaska na 87 jest biedne w porównaniu do mobaska na Z77. Do tego trochę martwi awaryjność nowego układu, która jak na początek jest dosyć spora.

Wydajność jednego i drugiego jest w pełni wystarczająca, a różnica pomiędzy nimi znikoma, na tyle że niemożna tu mówić "haswell starczy na dłużej".

Jak ktoś się liczy z kaską i ma łeb na karku to wybierze IVY. Jak ktoś jest w "pogoni" za nowościami to wybierze Haswella.

I jednym i drugim mocy nie zabraknie na najbliższe 2 lata, ale ten drugi będzie miał co najmniej 100-150zł w kieszeni  :P

Link to post
Share on other sites

bierz haswel lepszy procesor i lepiej gry będą na nim chodzić

 

Moim zdaniem lepiej chodziłyby na procesorach opartych o AM3+. Dlaczego? Większa powierzchnia = większy komfort chodzenia.

 

Gdyby tylko gry potrafiły chodzić.....

Link to post
Share on other sites

w przypadku zakupu takiego procka jak i5 z K, nikt przecież nie użyje do niego boxowego chłodzenia. Tak więc jak dla mnie argument że potrzeba lepszego coolera odpada na starcie. Jestem za Haswellem.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...