Skocz do zawartości

Podkręcanie AMD A8 3870k BE


Recommended Posts

Witam. Mam problem z podkręceniem procesora AMD A8 3870k BE na płycie głównej GA-A75M-S2V. Procesor ma odblokowany zegar, jednak niezależnie czy podkręce go przez Clocka, czy przez FSB czy manewrując jednym i drugim (pamiętam o zegarze ramów) komputer startuje ale przy tescie OCCT po 40-50 sekundach wywala blue screena lub po prostu staje w miejscu. Próbowałem na milion sposobów i nie da się go podkręcić nawet o 100mhz gdzie jak wiadomo ten model jest bardzo przyjazny OC. Ktoś próbował przy tej konfiguracji krecić tego proca lub wie co może powodować problem? pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

na fabrycznym to sobie możesz, testy pokazują że na fabrycznych ustawieniach z fabrycznym coolerem proc pod pełnym obciążeniem ma temperaturę o 2-3C niższą od maksymalnej

wklej w takim razie screena z OCCT odpal go na 30s, (skoro po 40 wywala bsoda) abyśmy widzieli temperaturę przed wyłożeniem się

proc jak każdy BE ma odblokowany MNOŻNIK, jeżeli nie rozróżniasz mnożnika od zegara to nie bierz się za OC...

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Clock to zegar, FSB frequency to mnożnik.

 

prosze bardzo - http://itechnicznie.pl/newsy/amd-wypusci-nowe-apu-a8-3870-z-odblokowanym-zegarem

tylko że tu raz piszą o zegarze raz o mnożniku. W biosie mogę modyfikować i FSB i CLOCK więc zegar jest odblokowany, jeżeli nie to mnie oświeć dlaczego i czym jest zegar skoro się mylę.

Nie temperatura jest problemem. po podniesieniu 200 mhz zwiększa sie minimalnie o 2 stopnie w górę czyli na 69 standardowo chodzi stabilnie na 67-68

Edytowane przez djurasik
Link to post
Share on other sites

clock to zegar oczywiście, jednak FSB frequency to częstotliwość magistrali, a mnożnik powinien być opisany jako multiplier lub CPU clock ratio

a jak z napięciem? spróbuj podbić o jeden ewentualnie dwa skoki i wtedy zobaczyć

w sumie temperatura nie powinna być jeszcze problemem, co prawda maksymalna to 72C ale tak czy siak powinień chodzić dłużej niż 50s z taką temperaturą

a możesz wrzucić screena z cpuz na twoich ustawieniach oc?

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...