Skocz do zawartości

Tv 42cale do 3500zł


Recommended Posts

Poszukuję telewizora 42 cale do 3500zł. Byłem w MedaiExpert oglądać, ale większość telewizorów to Samsungi. Pytałem się o jakieś inne firmy ale sprzedawca namawiał mnie tylko na Samsunga, który według niego posiada najlepszy obraz na rynku. Więc wróciłem do domu i buszuję w internecie. W skrócie proszę o polecenie najlepszego telewizora do 3500zł. Moje wymagania to 42cale, najlepszy obraz jak za tą cenę i w miarę dobrej jakości głośniki. Czy istnieje taki model, który ma wszystko to na czym mi najbardziej zależy.

Link to post
Share on other sites

Teraz mamy tylk oi wyłącznie TV cyfrową.Więc te różnice się zacierają , gdyż sygnał analogowy już prawie nei istnieje.Nowoczesne telewizory mają problem z konwersją obrazu.Cyfrowa ma się już lepiej - gdyż sygnał jest juz wysokiej jakości czasem w HD.

Nie czarujmy się TV samsunga do 6000zł przegrywają w zakresie jakości obrazu.najlepszy pod tym względem jest philips i LG.

ja osobiście kupiłem w tamtym roku topowy model LG w cenie do 4000zł i nie żałuję.Był to 42LM660s.W tym roku mamy 42LA660s - teraz w RTVEUROAGD jest za 2700zł - aktualnie promocja.bardzo dobora oferta także bierz póki się rozmyślą :).Zostaje 800zł w kieszeni i można kupić jakieś kino jakby głosniki 2.1 nie dawały radę(w moim jest zwykłe 2.0 a w serii LA już 2.1 - grają ciut lepiej).

Aaaa - mamy końcówki 620s,640s oraz 660s - ta ostatnia manajwiecej bajerów np. WiFi wbudowane -DualGame czy 600Hz zamiast 400 - ogólnie się opłąca dopłącic

Z resztą do programów TV - jest idealnie.nie brakuje wg mnie niczego.Jak się chce słuchać koncertów to zakłada się słuchawki albo kupuje kino porządne.

 

Oto ten LG : http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42la660s.bhtml

Tutaj dobry model Philipsa :http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-42pfl6008k.bhtml

 

Aaa i philips ma ambilight - coś fajnego gdy TV wisi na ścianie ale to doczytaj już u wujka google.

 

Pozdrawiam.

 

A co do samsunga - Samsung wygrywa jedynie Smart TV i tym że płąci ekstra sprzedawcom aby reklamowali ich produkty - mi też wciskali smasungi ale jak pokazałem sprzedawcy próbki obrazu z Pendrive jaki clouding i banding u samsunga jest a jaki u LG czy Philipsa - stwierdzil ze jednak LG "ciut wygrywa"...chca po prostu sprzedac szmelc z kolorowym Smart i w super chińskiej obudowie...

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Tak - ale w 80% przypadkach korzystamy z dekodera osobnego - więc nici  z animacji.Głośnośc takze na nim kontrolujemy - uwierz że korzystanie z funkcji TV często konczy się na czerwonym guziku na pilocie.To jednak TV i ma wyświetlać telewizję - kompa nam nie zastąpi w 100% nigdy p chyba ze za kilka lat.

Wsparcie mdoelu...beda dawac akutalizacje rpzez rok-2 potem zapomna...jedynie smart TV bedzie sie moze zmieniac  i tyle.Wg mnie liczy sie jakosc obrazu bo nie bede wymieniac TV co 2 lata bo sa ladniejsze animacje czy Smart.Zrobisz jak uwazasz ale dopłącanie do Samsunga wyższych serii bo am 1000Hz sztucznie nabijane i ąłdniejszy pilot miaj sie z celem.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie z trzech wymienionych - Phillips. Trzeba jednak Ci powiedzieć, że "najlepszy obraz" dla każdego znaczy co innego. Jak następnym razem będziesz w jakimś molochu stań przed przyzwoitym LCD oraz przed plazmą (o ile jest dobrze skonfigurowana oczywiście). Zauważysz wówczas, że LCD generuje obraz bardziej "podrasowany" (kolory), natomiast plazma jest bliższa temu co widzimy za oknem. Kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Seria "LM" to modele ubiegłoroczne, Tobie polecam tegoroczne LG 42LA691S lub 740S.

 

Sam również niedługo biorę LG, model 47LA740S i to najlepsze rozwiązanie.

 

Ponadto serwis oraz obsługa LG stoją na bardzo wysokim poziomie, czego nie można powiedzieć o Philipsie oraz Panasonicu (o tym drugim sam się zresztą przekonałem).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Seria "LM" to modele ubiegłoroczne, Tobie polecam tegoroczne LG 42LA691S lub 740S. Sam również niedługo biorę LG, model 47LA740S i to najlepsze rozwiązanie. Ponadto serwis oraz obsługa LG stoją na bardzo wysokim poziomie, czego nie można powiedzieć o Philipsie oraz Panasonicu (o tym drugim sam się zresztą przekonałem). Pozdrawiam.

 

A w jakim celu ma brać słae 691S albo przepłącone 740S?Przecież rózni się od 660S tylko ceną i kolorem stopki...nie warto aż tyle dopłącać tym bardziej że na 660S są teraz promocje i można go mieć za 2700zł.Teraz widzę że 740S jest droższy o 800zł...:D

Link to post
Share on other sites

Główne różnice: 

 

LA660S ma plastikowe krawędzie ramki, zaś LA690/691 to szczotkowane aluminium. Ponadto obszerniejsza dolna część ramki w LA660S. Kolejna różnica to wygląd oraz konstrukcja podstawy, w LA660S można tradyjnie obracać sam ekran, zaś LA690/691/740S posiadają kółeczka pod "stopką" do obrotu całego TV. Dodatkowo LA740S jako jedyny posiada MCI 800 HZ. 

 

Różnica między modelem 42" LA660S a LA691S to 300 - 350 zł i moim zdaniem warto dołożyć dla lepszego wyglądu i materiałów. Plastik to plastik, rysuje się, a jeśli (odpukać!) TV odwiedzi serwis i nie zostanie wymieniony na nowy, to wygląda jakby wrócił z wojny. Decyzja oczywiście należy do autora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...