Skocz do zawartości

MSI z87-gd65 gaming vs Asus maximus VI


Recommended Posts

Pierwsza sprawa: który maximus VI? W sumie będzie ich sporo kiedy każda z tych płyt zawita na nasz rynek: Hero, Extreme, Impact, Formula. Zakładam że chodzi o Hero ze wzglęu na podobieństwo w cenie do pierwszej z podanych przez Ciebie płyt. Szczerze mówiąc te płyty różnią się głównie takimi składowymi jak karta sieciowa/dzwiękowa (no i oczywiście bios %-)) - cieżko jest mi ocenić które z zastosowanych rozwiązań są lepsze w sytuacji kiedy nie używałem ani jednej, ani drugiej. Najlepiej poczytaj recenzje i wynieś z nich swoje zdanie - która bardziej ci się spodoba tą bierz, jako iż obie mają zalety i "wady". Osobiście wybrałbym Asus'a ale to przez moje maniakalne zamiłowanie do tej firmy. Niemniej jednak Maximus V Formula który siedzi w mym sprzęcie nie sprawia żadnych problemów i w niektórych sytuacjach ułatwia życie (czytaj panel diagnostyczny, AI Suite itp.).

Link to post
Share on other sites

ja bym brał msi świetna sieciówka która naprawde zmniejsza ping o ok. 60%  oraz świetny bios reszte możesz przeczytać w opiniach 

 

lol 60%.....  szkoda że nie 100%....

 

 

 

w msi placisz 200zl za napis "gaming"

 

potwierdzam za napis gaming trzeba zapłącić 200zł bo jak nazwać to skoro np Asrock Z87 Extreme 4 oferuje to samo a kosztuje prawie 200zł mniej.

 

Zresztą sam szukałem płyty pod 4770k i porównywałem wszystkie z przedziału 500-700zł i to był najlepszy wybór cena /jakości/wydajność

Link to post
Share on other sites

Ja mam z87-gd65 gaming i spokojnie mogę ja polecić, zero problemów czy zwiech. Płyta jest solidna i nie grzeje się ani trochę przy tych upałach potwornych, w spoczynku cpuid podaje 28-33 stopnie. Podczas gry nieznacznie rosną temperatury. Asus na pewno również będzie dobry, brałem msi bo mam drugą płytę w domu i jest bezproblemowa również.

Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

Hey Osobiscie mam ASUS MAXIMUS VI HERO i czystym sumieniem POLECAM

Bios rewelacja 1000% zadowolenia

Zero zwiech problemów , chłodna nawet w te upały płyta miała max 38-42 st

AI Suite 3 fajnie all monitoruje i szybko z poziomu windy można all zmieniać

ROG GameFirst II poprawia ruch sieciowy

reszta podzespołów :

I7 4770K

WD Red 3 TB

Samsung SSD PRO 256GB

Chłodzenie Procka Noctua NH-D14

Fractal Design Core 3000

G.Skill rapjews 2133 MHz CL 9   8GB

Seasonic X 750

Gigabyte GTX560Ti O/C

 

Komp chodzi praktycznie 24/7 i zero problema !!!

Link to post
Share on other sites

no tak tylko szkoda że asus nie ma tak banalnego bios-u ,będzie łatwiej robić OC grafiki przez Msi ponieważ posiada coś takiego jak Oc wszystkich podzespołów włącznie z Cpu,Gpu,ram i to wszystko z poziomu biosu :) a co do zmniejszenia pingu to poprawka ok 40% wyniki podane przez mojego kolegę serwisanta;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...