Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Postanowiłem złożyć zestaw do 3tyś zł. Obecnie posiadam dość słaby zestaw(jeszcze na ddr2) więc przesiadka na coś szybszego i nowszego na pewno będzie odczuwalna. Udało mi się złożyć coś takiego:

 

CPU: Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/ czy lepiej i5/i7?

 

MOBO: MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

 

PSU: SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

 

GPU: ZOTAC GeForce GTX 650 Ti OC Boost 2GB DDR5 192bit (993/6008)

 

RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX

 

HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Monitor: LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) lub jakiś inny z matrycą IPS?

 

Obudowa: Zalman z9 albo coś innego

 

Posiadam też chłodzenie Silentium Spartan oraz DVD więc mogę je wmontować przy zakupie.

 

Czy to dobry i wydajny zestaw? Polecacie coś zmienić? :)

 

EDIT: właśnie zauważyłem, że jest specjalny dział do składania PC więc proszę żeby któryś z adminów go przeniósł.

Edytowane przez Enuzi
Link to post
Share on other sites

Ok. dzięki za podpowiedź. :) Ogólnie zestaw do grania, czasem jakiś rendering(Vegas) czy w Cinema 4D. OC raczej nie będzie, a jak już to na GPU jeśli będzie potrzeba, Xeona chyba nie warto/nie można podkręcać z tego co wiem. Chyba wszystko. :)

Link to post
Share on other sites

procek wzioles fajny(jesli jak pisales czasem bedzie rendering, tu przyda sie 8 wątków)

 

zasilacz radził bym ci wymienic na XFX Core 550 wat( bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja, długa gwarancja)

 

w kwestii obudowy to polecam gladius m40 i zalman z9plus są to porównywalne obudowy (niektórzy twierdzą ze zalman lepszy 4 wiatraczki i lepsze blachy) wiec jesli mozesz dopłacic pare złowty wes zalmana.

 

karta graficzna dobra ewentualnie mozesz dołozyc do gtx 660.

Edytowane przez daker836
Link to post
Share on other sites

hd7850 + OC = prawie hd7870 ;D
najlepiej jak byś zmienil xeona na np i5 3350p i dołożył do gtx 660ti , może troszke dłużej by ci się renderowało ale za to skok wydajności w grach byłby 2x wiekszy niz przy tej karcie co wybrałeś teraz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...