Skocz do zawartości

Moderacja wg. Igorrodz


Recommended Posts

Witam, chce poruszyć pewną kwestię którą wczoraj doświadczyłem.

Na początku chcę powiedzieć, że zniosę wszelkie oznaki buractwa, prostactwa ale to przeszło moje oczekiwania

 

Kilka miesięcy dostałem ostrzeżenie od moderatora jacekgothic za treści niedozwolone (wrzucenie paczki papierosów do tematu "Co ostatnio kupiliście"

 

 

http://i44.tinypic.com/15ey9ux.png

 

Dnia 18 sierpnia pojawił się drugi użytkownik który również wrzucił takowe zdjęcie, nie mam zamiaru nikomu brudzić konta warnami za wklejenie (nie)zgodnego zdjęcia do tego tematu.

 

Napisałem drukowanymi literami żartobliwie pod postem zdanie:

 


 

 

NIE MOŻNA UMIESZCZAĆ PAPIEROSÓW NA FORUM BENCHMARK GODD DAMMIT 

 

Po czym jak grom z jasnego nieba obrońca forum moderator chyba najgorzej pełniący swoje zadanie wlepił mi warna z 1 punktem + zostałem wyciszony na forum przez 1 dzień.

 

Zaskoczyła mnie ta sytuacja ponieważ nigdzie nie widniał komunikat lub dowód na coś niezgodnego.

 

Napisałem do drugiego moderatora co jest zgodne a co nie (po doświadczeniu z dostaniem warna za wklejenie zdjęcia z wyrobem tytoniowym). Oto co napisał:

 


 

 

cholera wie, o ile nie podpada do pod propagowanie i nakłanianie do palenia nie powinno być problemu

 

To w końcu co wolno wklejać, a co nie ?? być może chęć pozbycia się danego użytkownika?

 

Oczywiście szanowny moderator wybawca rozdał warna ale całkowicie nie usunął niezgodnych treści.

 

Reszta ss, oczywiscie główny dowód frywolnie wisi sobie w temacie Co ostatnio kupiliscie.

 

 

http://oi42.tinypic.com/2isy5ci.jpg

http://i42.tinypic.com/2qjljch.png

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

chce kliknac "x" zeby zamknac ostrzezenie?

 

Ha ha +1 dobre.

 

Mi tam te pudełko fajek nie przeszkadza, tym bardziej, że daje to jakieś odniesienie co do wielkości pokazanych przedmiotów na focie. No ale skoro nie można -- cóż.

Może następnym razem postaw coś innego, np butelkę ... :rotfl:


E:

... aaa dam wszystkim powyżej po + na poprawę nastroju :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, może ja to wyjaśnię raz na zawsze!

Vetriver dostał kilka miesięcy temu warna za wstawianie fotek papierosów na forum. Osobiście mu go dałem a w Admince zaproponowałem aby zakazać wstawiania takich zdjęć na forum. Większość z Moderatorów była temu przeciwna /tak panuje u nas demokracja/, więc odpuściłem ten pomysł, choć przyznaję, że jak napatoczy mi się takie zdjęcie, to je usuwam już bez konsekwencji dla autora posta. Tyle jeśli chodzi foty fajek :->


A w ostrzeżeniu dla Vetrivera grzecznie poprosiłem o nieumieszczanie, słowem nie wspomniałem o zakazie.

Dostał warna z zerową ilością punktów, to tylko ostrzeżenie słowne...

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kilka spraw - po pierwsze należy przestrzegać regulaminu (oraz ogólnie panujących zasad) w każdym publicznym zakątku forum, nawet w tym, który jest "luźniejszy" i nie traktuje stricte o ogólnym temacie forum Benchmark, jakim są komputery, elektronika oraz oprogramowanie do nich - szeroko rozumiane IT. Regulamin trzeba przestrzegać ponieważ w innym przypadku z forum bardzo szybko zrobiłby się po prostu śmietnik, miejsce do którego można wrzucać wszystko. 

Ten właśnie regulamin w punkcie II-6 stanowi, że nie wolno pisać samymi wielkimi literami. Dlaczego nie wolno? Otóż zgodnie z zasadami netykiety pisanie samymi wielkimi literami jest traktowanie jako krzyczenie. Chciałbyś, aby ktokolwiek na Ciebie krzyczał w domu, w szkole, w pracy, na ulicy w urzędzie itd.? Chciałbyś, aby ktoś na Ciebie krzyczał w realnym świecie? No właśnie - nie sądzę, żebyś chciał. Zatem skoro Ty nie chcesz - inni ludzie też nie chcą. I nie tylko w realnym świecie ale i w wirtualnym czyli na forum komputerowym.

Ty napisałeś posta niezgodnie z zasadami regulaminu - a wiec go złamałeś. Akurat miałeś pecha ponieważ Twój post przeczytał moderator (w tym przypadku ja) czyli osoba spełniająca między innymi funkcję stróża przestrzegania regulaminu. I ta osoba, widząc taki niezgodny z ogólnie przyjętymi zasadami regulaminu post, nałożyła na jego autora (czyli na Ciebie) karę - warna punktowego. A to, że był to akurat trzeci aktywny warn to zgodnie z "taryfikatorem" otrzymałeś automatycznie (tak, w skrypcie administrator ustawił taką zasadę) jeden dzień odpoczynku od pisania na forum.

I nie pisz bzdur, że nie zostałeś poinformowany, za co otrzymałeś warna. każdorazowo wlepiając go podaje powód takiej swojej decyzji - i Ty również go otrzymałeś, o proszę bardzo:

 

http://obrazki.elektroda.pl/6766330300_1376935501.jpg

 

Nadmienić tutaj muszę, że w swoim poście użyłeś sformułowania "GODD DAMMIT" (napisanego zresztą niepoprawnie, błędnie" co jest przekleństwem. Na forum, z godnie z punktem II-3 nie toleruje się przeklinania, nawet w obcym języku (zresztą j. angielski jest powszechnie znany a większość młodych ludzi rozumie, co to wyrażenie oznacza) - tak więc była kolejna podstawa do ukarania Cię warnem.

 

Po drugie - Zgłaszasz, że post, pod którym napisałeś swojego, "nagrodzonego" warnem posta, również był niezgodny z regulaminem - czy też z ogólnymi zasadami. Owszem, może i był - jednak od podjęcia ostatecznej decyzji, czy tak jest są moderatorzy. Ty zaś, jeśli widzisz taki post powinieneś go zaraportować czyli użyć funkcji "zgłoś". Przycisk taki znajduje się w prawej dolnej części każdego posta. Ile razy go użyłeś? A on od tego właśnie jest! I gdy zaraportujesz taki niezgodny z regulaminem post lub jakąkolwiek inną głupią czy bezsensowną treść - to wtedy wkraczają moderatorzy a Ty sam jesteś postrzegany jako osoba przestrzegająca regulamin (a przynajmniej wskazująca moderacji osoby go łamiące) czym u niej potencjalnie mógłbyś zaplusować.

 

Po trzecie - Wracając do samego regulaminu forum - rejestrując się na naszym forum zobowiązałeś się do jego przestrzegania. W związku z tym masz niejako obowiązek pisać i wypowiadać sie tak, aby go nie łamać, nie naruszać. Owszem, każdemu zdarzają się uchybienia lecz Tobie zdarzają się nader często - lista warnów które otrzymałeś jest bardzo długa, widnieje na niej aż 20 (!) pozycji. Nawet dzisiaj, przed chwilą, otrzymałeś kolejnego warna za spamowanie. Jakim prawem zatem śmiesz pouczać kogoś, że (Twoim zdaniem) zrobił coś nie w porządku skoro sam w porządku nie jesteś? Jak zresztą dobrze wiesz moderatorzy chętniej przyznają ostrzeżenia osobom takim jak Ty czyli tym, którzy wcześniej już ich mieli dużo - bo to kolejna recydywa.

 

Po czwarte  - Każdy moderator, zgodnie z punktem IV-6 regulaminu, ma takie oto prawo: "Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do odmiennego traktowania dwóch różnych przypadków łamania Regulaminu z uwagi na reputację użytkowników, rozróżnienie działania przypadkowego i celowego lub niedawne wydarzenia na Forum." Czyli - jeden jest bardziej surowy, drugi łagodniejszy, jeden patrzy na historię warnów usera dokładnie a drugi pobierznie, jeden tylko kasuje post a drugi "nagradza" warnem - w zależności od osoby i sytuacji. Miałeś pecha, że trafiłeś na mnie ponieważ, jak powszechnie wiadomo, jestem osobą bardziej surową od innych moderatorów oraz osobą, która znaczną wagę przykłada do przestrzegania regulaminu przez userów. Ty nie jesteś nowy na forum zatem wiesz, że i tacy moderatorzy są - więc powinieneś się pilnować. Ja nie wchodzę często do działu "Na luzie" ale zdarza mi się - a jak widzę takie posty u osób, które mają wiele warnów na swoim koncie to... sam widzisz, co ;)

 

I na koniec chcę Ci przypomnieć punkt VII-2 regulaminu forum: "Zabronione jest publiczne oczernianie osoby z rangą specjalną. Niezadowolenie należy zgłaszać jedynie poprzez prywatną wiadomość do Moderatora lub Administratora." Przypominam CI ten punkt mając nadzieję, iż kolejnym razem (o ile taka będzie) najpierw napiszesz do mnie prywatną wiadomość z prośbą o wyjaśnienia - a dopiero później będziesz opisywał takie sprawy publicznie (o ile oczywiście wyjaśnienia będą dla Ciebie niezadowalające).

 

Tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam serdecznie mając nadzieję, że wreszcie dostosujesz swoje zachowanie do zasad, do regulaminu - i zmienisz swoje postępowanie na forum.

 

Igorrodz, moderator.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

I tu dokładnie widać, dlaczego warto wyrobić sobie dobrą renomę na forum. Osoby pomocne i respektujące zasady zawsze zostaną potraktowane po ludzku, ostrzeżeniem słownym, PMem, czymkolwiek... natomiast Ci których znamy tylko z rozrabiania, mających długie listy warnów, którzy okupują jedynie shoutboxa i Hyde Park będą traktowani regulaminowo - bo dla takich osób ten regulamin powstał.

I zaznaczam, nie chodzi tu o kolesiostwo, czy podział na lepszych i gorszych - to zwyczajnie odzwierciedlenie tego, jak dany użytkownik traktuje nas (całe forum) i co dostanie za to w zamian. 

A vertiver... nie wytrzymał nawet jednego dnia, żeby się tu wypowiedzieć a już dostał kolejną "nagrodę.
Niech inni wezmą to sobie na uwagę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A w ostrzeżeniu dla Vetrivera grzecznie poprosiłem o nieumieszczanie, słowem nie wspomniałem o zakazie. Dostał warna z zerową ilością punktów, to tylko ostrzeżenie słowne...

 

 

 

Ostrzeżenie słowne czy z zerową ilością punktów nadal widnieje w profilu, nie ważne czy został wlepiony już ponad rok temu, parę miesięcy (oczywiście dla mojego wglądu).

 

Więc wnioskuję grzecznie o usunięcie tego warna, napisałem wiadomość-sprawa olana.

 

 

Ty napisałeś posta niezgodnie z zasadami regulaminu - a wiec go złamałeś.

 

 

 

To z jakiej racji on nadal widnieje w tym temacie.

 

 

I tu dokładnie widać, dlaczego warto wyrobić sobie dobrą renomę na forum. Osoby pomocne i respektujące zasady zawsze zostaną potraktowane po ludzku, ostrzeżeniem słownym, PMem, czymkolwiek... natomiast Ci których znamy tylko z rozrabiania, mających długie listy warnów, którzy okupują jedynie shoutboxa i Hyde Park będą traktowani regulaminowo - bo dla takich osób ten regulamin powstał. I zaznaczam, nie chodzi tu o kolesiostwo, czy podział na lepszych i gorszych - to zwyczajnie odzwierciedlenie tego, jak dany użytkownik traktuje nas (całe forum) i co dostanie za to w zamian.  A vertiver... nie wytrzymał nawet jednego dnia, żeby się tu wypowiedzieć a już dostał kolejną "nagrodę. Niech inni wezmą to sobie na uwagę.

 

 

 

Po takiej ilości ostrzeżeń "słownych" oraz banów stwierdzam, że poważniejsze prowadzenie tego konta nie ma sensu, tak jak i pomoc użytkownikom. 

 

Jeżeli wg. Ciebie sidzie nie traktował bym forum poważnie to jedynie miałbym reputację z tego tematu. Wprawdzie moich punktów jest mało bo wolę kluczowo podejść do sytuacji niż się wypowiadać w tematach o których nic nie wiem.

 

Mój zapał przydusił trochę jacekgothic oraz jego "ostrzeżenia słowne z zerową ilością punktów". 

Ja naprawdę lubię zachowywać czyste konto na różnych forach (to nie jest moje jedyne na którym siedzę, niezwiązane ze światem technologi ani komputerów).

 

 

A to, że był to akurat trzeci aktywny warn to zgodnie z "taryfikatorem" otrzymałeś automatycznie (tak, w skrypcie administrator ustawił taką zasadę) jeden dzień odpoczynku od pisania na forum.

 

 

 

Wcześniej o tym nie słyszałem więc zwracam honor.

 

Co do wypowiadania się innych osób szczególnie effendi360 to już nie będę głębiej wspominać. Taki stary chłop w dodatku moderator, a zachowanie poniżej poziomu. 

 

 

Tak więc sprawa wyjaśniona, poprawki dostarczone moderatorowi na pw do wyjaśnienia.

Do zamknięcia.  :zamykamy:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...