Skocz do zawartości

ASRock 870 Extreme3 R2.0 - AMD FX-8350


Recommended Posts

Witam. Mam do was pytanie odnośnie tej płyty. W tej chwili posiadam w pełni odblokowanego Phenoma II x2 555, czyli PII X4 B55 4x3.2 i kręci się na tej płycie do 4.1 na 1.5V - stabilnie. I teraz pytanko czy podany w temacie procek będzie odpowiedni dla tej płyty, czy da się go podkręcić do wartości 4.5-4.7 max, ponieważ nic więcej bym nie oczekiwał od fx'a na tym asrocku. Będzie mi służył przede wszystkim do renderingu oraz sporadycznie do gier.

Link to post
Share on other sites

No narazie kasy na płytę nie będe miał.. Najwyżej lekko ile tam dałoby radę bym podkręcał a później bym coś zakupił z lepszą sekcją zasilania.

 

Co do płyty to myślę o takiej http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-990xa-ud3-amd-990x-socket-am3-3xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-401947/ . Ma ponoć dobrą sekcje zasilania wiele innych bajerów i przede wszystkim dobra cena.

Link to post
Share on other sites

 

Co do płyty to myślę o takiej http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-990xa-ud3-amd-990x-socket-am3-3xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-401947/ . Ma ponoć dobrą sekcje zasilania wiele innych bajerów i przede wszystkim dobra cena.

Fakt, płyta jest bardzo dobra ale szanse, że dostaniesz rev 1.0 są marne, najprawdopodobniej będzie to rev. 3.0, z której Gigabyte usunął możliwość wyłączenia apm. Przy fx objawia się to niestety throtllingiem. Ja na szczęście mam rev 1.0 i jest bdb :-D

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Fakt, płyta jest bardzo dobra ale szanse, że dostaniesz rev 1.0 są marne, najprawdopodobniej będzie to rev. 3.0, z której Gigabyte usunął możliwość wyłączenia apm. Przy fx objawia się to niestety throtllingiem. Ja na szczęście mam rev 1.0 i jest bdb :-D

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Widzę że jesteś w temacie. Powiedz mi zatem jaką by wybrać w przyszłości płytę aby była w tej rewizji 1.0.  Oczywiście myślałem nad prockami od intela ( nie jestem fanbojem ani amd ani intela ) ale dużo testów wskazuje na to że fx 8350 podkręcony do 4.7-5.0 jest wydajny nie tylko w programach ale też i w grach, a to że będzie mniej wydajny w grach od intela o te 5-7 fps bo zazwyczaj tak jest, nie przeszkadza mi w niczym. Przede wszystkim zależy mi na RENDERZE a w tym ten procek jest bardzo dobry i konkuruje z dużo droższymi prockami intela. Powiedz mi jeszcze co to jest ten throtlling :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...