Skocz do zawartości

[Pytanie] W zwiazku tworzeniu gier


Recommended Posts

Juz zrobilem ze mozna ruszac myszka chodzic skakac pistolet ktory jak ruszam myszka tez sie rusza, mozna tez celowac :) i jak sie celuje to troche przybliza kamere

Teraz jeszcze musze zrobic ze strzela i zostawia slad potem bede modelowal bron i rece na 3ds max :D

 

 

Edit:

mam problem a forum unity nie dziala chwilowo,

Problem polega na tym ze jak strzelam to pistolet zostawia slad [texture dziury po kuli] ale nie zawsze ja zostawia

jak przyciskam przycisk myszki zeby strzelal to zostawia slad a potem nagle jakbym nie strzelal i nie ma sladu a potem znowu go zostawiam nie wiem oco chodzi :(

wyglada jakbym strzelal przez pare sekund potem nie strzelal i potem znowu strzelal :(


refresh


refresh


Juz zrobilem AI ktore potrafia chodzic i atakowac tylko ze teraz musze zaczac modelowac na 3dsmax co potrwa dosc dlugo xD

ale jak zakoncze to sie z wami podziele moja gra :D

Edytowane przez I3arty
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście robiąc gry głównie używam silnika Unity 3D, a same modele robię w blenderze. W tydzień idzie ogarnąć cały interfejs, ale jak już zacząłeś 3ds'a to przy nim zostań (sam muszę też się trochę z nim "zaprzyjaźnić"). 

Na początku polecam zrobić grę według poradnika żeby się wkręcić, potem będzie z górki bo wiesz z czym to się je :D

 

Dla zainteresowanych: niedawno utworzyłem kanał na youtube na którym umieszczam poradniki dotyczące tworzenia gier ( póki co są 2 poradniki dotyczące blendera - dopiero zaczynam :) ). Jeżeli będę miał czas to będę rozwijać kanał dalej.

http://www.youtube.com/user/dan76PL

Link to post
Share on other sites

No w 3dsmax czuje sie juz dobrze tam :D

modelowac juz potrafie wszystko ;D tylko animacja ... nie znosze animacji [kosci itp] meczylem sie chyba z tydzien robic zwylke 'rece do fps gry' tylko rece ... 2 dni czekalem na odpowiedz miedzy czasie ogaldalem tutoriale ktore musialem powtarzac 2 razy bo nie rozumialem :P rece juz sa pistolet tez jutro wysle zdjecia jak to narazie wyglada :D ale jeszcze czeka przede mna nastepny tydzien jak nie dwa [modelowanie wroga] ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

http://www.youtube.com/watch?v=Gk-jqjDQdEA

tutaj jest filmik gra wyglada narazie tak ale mam pare bugow ktore nie umozliwiaja dalszej produkcji :P

robilem ja od maja ale nie ze dzien w dzien tylko tak po troszku, praktycznie nie robilem jej samemu tylko ogladalem tutoriale na youtube i kierowalem sie nimi, mam fajny pomysl na epicka gre ale nie potrafie zrobic ghilla suit wiec gra poczeka.

Teraz narazie zaczne nowy projekt troszke latwiejszy i mniej rozbudowany. Zawsze mam problem bo jak ja cos robie to zawsze musi byc perfekt i najlepsze lecz teraz zrozumialem ze nie musi byc wszystko ladnie pieknie zeby gra byla fajna :D

ps jezeli macie jakies pomysly jak te bugi jakos naprawic to prosze o podzielenie sie wiedza :D

 

I male pytanko czy gre ktora zrobie na unity mozna TYLKO grac/uzywac na stronie internetowej czy normalnie tez moze sie zalaczyc na full screen?

Link to post
Share on other sites

Można grać full screen.

 

Powiem ci tak jak na pierwszą grę jest w miarę ok ale zrobiłeś wielki błąd bo nie zacząłeś się uczyć języka programowania bez tego nie zrobisz żadnej gry będziesz tylko polegał na skryptach które ktoś zrobił a niektóre skrypty mogą się gryźć więc nie zlikwidujesz błędów.


Animacja przeładowywania jest słaba a tekstury jeszcze gorszę(ale widzę że są to oryginalne tekstury unity) wydaje mi się że powinieneś zacząć uczyć się po kolei a uda ci się zrobić coś ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Narazie FPS ma przerwer :P bo te bugi ...

A teraz robie inna gre i mi sie wydaje ze wyjdzie nawet fajnie [uzywam wszystko moje textury animacje modele moje :)] sam jej nie pisze od podstaw lecz szukam to co potrzebuje na googlach a potem troszke edytuje pod moja wyobraznie :D

Postaram sie w nastepnym tygodniu zrobic filmik :) [Teraz musze nauczyc sie jak zrobic wode :P ]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...