Skocz do zawartości

Router i internet przez WiFi. Pilny problem.


Recommended Posts

Witam, mam taki problem z routerem D-Link. W sumie problem nie nastał nim zrobiłem format (myślałem że to coś pomoże). Router niby jest poprawnie skonfigurowany, usługa internetowa dostępna u dostawacy łącza bo dzwoniłem ale jest problem.

 

Mianowicie nie chce za nic wspomniany laptop połączyć się z siecią poprzez wbudowane WiFi. Jednakże z drugiej strony z inną siecią WiFI (taką bez hasła) łączy się normalnie. 

 

Dziwne to, ponieważ sieć ta (utworzona w tym routerze) jest widoczna w systemie. Jednakże ustawionego hasła nie chce za nic przyjąć, i nie chce połączyć.

 

Router restartowany był 2,3 razy i nic. 6 godzin z tym walczyłem a efektów brak.

 

Niech mi ktoś poradzi co w tym wypadku zrobić aby laptop działał poprawnie z tą siecią i tym routerem.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

w tej chwili to windows 8 ;)

 

jak to zrobić ręcznie ?


Ręcznie dodaj profil z nazwą SSID i zastosowanym typem szyfrowania.

Jeśli to Vista/7 to możesz wklepać polecenie netsh wlan show all wklejając wynik na forum i konfigurację wifi (zabezpieczenie) na d-linku.

 

czy robi sie podobnie do tego ? (dla XP)

 

Profil tworzy się podczas łączenia z siecią bezprzewodową.

Wybierz sieć z listy Sieci WiFi.
Kliknij przycisk Połącz.
Jeśli dla sieci bezprzewodowej wymagany jest klucz szyfrowania lub hasło WEP, przed nawiązaniem połączenia należy wprowadzić te informacje w oknie monitu. Aby zmienić opcje zabezpieczeń, kliknij opcję Zaawansowane w celu otworzenia strony Konfigurowanie ustawień WiFi.
Click OK to connect. Profil zostanie utworzony i dodany do listy profili.

 

ftp://195.182.196.21/Satellite/A210/XP_Inoffiziell_PSAFH/Config%20Free/Package/POL/FUG/cf3/cf3_3.htm


dlink - niewiem jaki włąsnie
dostawca - servnet
system - windows 8
karta bezprzewodowa - laptop toshiba l300 21z

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

 


dlink - niewiem jaki włąsnie

 

Odchyl router od spodu to zobaczysz model, często jest podawany adres IP z  interfejsem konfiguracji i domyślny login/hasło dostępu.

 

 


karta bezprzewodowa - laptop toshiba l300 21z

 

Tak się nie podaje bo konkretny model może być wyposażony w jeden z kilku układów WLAN co nie jest rzadkością. Wejdź do managera urządzeń (winkey + R  a potem devmgmt.msc) i przejdź do gałęzi karty sieciowe. Przy okazji info na stronie jest to układ Atheros'a.

 

Najpierw musisz dostać się do routera  i zobaczyć jaki typ szyfrowania sieci wifi ustawiłeś - np WEP, WPA itp

Setup -> Wireless Settings -> Manual Setup -> Wireless Security Mode

 

Potem skonfigurować mniej więcej w taki sposób

http://moya.toya.net.pl/podstrona.php?m=wifi_win8_radius&s=

 

Ósemka w porównaniu do poprzednich wersji ma wyciętą opcję zarządzania profilami sieci bezprzewodowej w centrum sieci i udostępniania.

 

Tośki mają swoje dedykowane oprogramowanie do zarządzania siecią w preinstalowanych systemach - Config Free więc może lepiej od niego zacznij i zobacz co w trawie piszczy. U Ciebie może go nie być - to jest lapek z fabryczną Vistą a Ty najprawdopodobniej masz zrobiony upgrade do win 8 (o ile legalne).

Link to post
Share on other sites

Tak się nie podaje bo konkretny model może być wyposażony w jeden z kilku układów WLAN co nie jest rzadkością. Wejdź do managera urządzeń (winkey + R  a potem devmgmt.msc) i przejdź do gałęzi karty sieciowe. Przy okazji info na stronie jest to układ Atheros'a.

 

Najpierw musisz dostać się do routera  i zobaczyć jaki typ szyfrowania sieci wifi ustawiłeś - np WEP, WPA itp

Setup -> Wireless Settings -> Manual Setup -> Wireless Security Mode

 

z tym ze karta wifi tutaj działa bo inną sieć bez hasła łaczy i mogę na niej neta przeglądać. Problm jest pewnie w złej konfiguracji tego D-Linka i domowego łaczą internetowego. Typ szyfrowania z tego co pamiętam to WPA.

 

co do problemu z oprogramowaniem routera - jest on taki. Podczas instalacji tego oprogramowania z płyty na którymś tam etapie (tym gdzie sprawdza łącze) wywala mi że brak jest adaptera Ethernet. Obstawiam że to sterownik LAN od karty sieciowej w tej Toshibie. Z tym że jak narazie cieżko znaleść ster zgodny z tym ukłsdem pasujący pod W8 ...

 

Tak się nie podaje bo konkretny model może być wyposażony w jeden z kilku układów WLAN co nie jest rzadkością. Wejdź do managera urządzeń 

 

Tośki mają swoje dedykowane oprogramowanie do zarządzania siecią w preinstalowanych systemach - Config Free więc może lepiej od niego zacznij i zobacz co w trawie piszczy. U Ciebie może go nie być - to jest lapek z fabryczną Vistą a Ty najprawdopodobniej masz zrobiony upgrade do win 8 (o ile legalne).

 

jest wgrany ręćznie Windows 8 z płyty (oryginał jakby co) więc to nie zwykła preinstalacja z poziomu uaktualnienia. Niemniej wydaje mi sie że Config Free powinień działać tutaj po wgraniu.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Tak to niestety jest, że w starszych sprzętach gdzie obecnie jest ósemka nie zawsze jest komplet sterowników. Przeważnie jest tak iż producent laptopa nie robi aktualizacji wstecz dla swych produktów bo to mu się nie opłaca, jest to za duży nakład finansowy i osobowy. Tutaj może pomóc jedynie poszukiwanie driverów po stronach konkretnych podzespołów. Wejdź do managera urządzeń, poszukaj w niezidentyfikowanych urządzeniach i spisz ich identyfikatory sprzętowe. Poszukaj w google od jakich jest to urządzeń i szukaj drivera pod win8. Albo programy typu Slim Driver, Driver Genius itp.

 

 


z tym ze karta wifi tutaj działa bo inną sieć bez hasła łaczy i mogę na niej neta przeglądać. Problm jest pewnie w złej konfiguracji tego D-Linka i domowego łaczą internetowego. Typ szyfrowania z tego co pamiętam to WPA.

 

Działać działa ale bez ustawionego szyfrowania. Sterownik został rozpoznany i doinstalowany przez system który w 100% nie musi działać jak należy poprawnie. W siódemce przerabiałem to samo, były problemy z łączeniem do zaszyfrowanej sieci z powodu sterownika. Domowe łącze internetowe to jest to co przychodzi z WAN (modem adsl, modem kablowy itp, antena) do routera. To jest odrębna sprawa i ono tu nie podlega dyskusji. Problem dotyczy tylko samej sieci Wifi, większość i tak ma ustawione przydzielanie adresowania IP automatycznie po dhcp i szyfrowanie wpa, wpa2 (albo i wcale bo tacy tez się zdarzają).

Zmień na razie szyfrowanie na WEP i póki co szukaj sterownika Atheros (jaki dokładnie model nie wiem poszukaj)

Jakąś tam szansą może być jeszcze upgrade firmware routera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...