Skocz do zawartości

Monitor nie reaguje na komputer


Recommended Posts

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na benchmark.pl. Aczkolwiek mam taki problem.

Komputer jest nowy. Składak od kolegi informatyka. Dokupiłem do niego monitor LG 23MA53 razem w zestawie był kabel. Nie kojarze jak on się nazywa  bodajże d-sub ale wejście jest takie niebieskie i ma 15 dziurek. Gdy podłaczyłem kompa przez ten kabel do monitora. Na monitorze brak sygnału i po chwili w stan gotowośći. No ok doczytałem że ten kabel wysyła sygnał tylko analogowy więc dziś skoczyłem to media markt i kupiłem kabel hdmi marki hama. Podłączam do kompa do monitora odpalam PC oczywiście jest charakterystyczne piknięcie. Przełączam monitor na wejście HDMI. Po przełączeniu pojawia się w lewyw górnym rogu napis Łączenie... po chwili jednak gaśnie i w odróżnieniu od kabla d-sub nie przechodzi w stan gotowości a po monitorze wędruje logo LG z napisem pod spodem brak sygnału.

No ok myślę może coś z monitorem bo komputer jak przychodziłem po odbiór był jeszcze podczas instalacji Win 7 64 BIT więc postanowiłem podłączyć go pod laptopa kable d-sub. Podłączyłem w laptopie w właściwościach grafiki zmieniłem na Monitor zewnętrzny i wszystko pięknie działa. Nie wiem co mam robić. Myślałem może o przejściówce dvi na d-sub i wtedy by coś stykneło. Co myślicie ?

BTW podaje podzespoły kompa ; )

DYSK: 500GB TOSHIBA

KARTA GRAFICZNA: CLUB 3D HD7850

NAPĘD: ASUS DRW-24B5ST

RAM : KINGSTON 2x4GB CL9

PŁYTA: ASUS P8B75-M

PROCESOR: INTEL i5 3470 LGA 1155

ZASILACZ : HEXA FORTRON 500W 80+

 

@EDIT Był podczas instalacji i był podpięty do monitora kolegi i wszystko było ok ; )

Edytowane przez SMERFik
Link to post
Share on other sites

Sprawdźcie, czy ten monitor działa na komputerze kolegi, albo do Twojego podepnijcie jego monitor.

Monitor działa poprawnie ponieważ gdy podłączyłem do niego laptop i wszystko pięknie ładnie działa ; )

 

Możesz także spróbować zresetować bios , bo może być tam ustawione żeby uruchamiał tylko z karty graficznej zintegrowanej. A najlepiej jak byś jeszcze sprawdził monitor podłączając właśnie pod te gniazdo na płycie głównej (jeżeli takie istnieje).

1 post napisałem ; ) Że komputer był wcześniej podłączany do monitora kolegi więc nie sądze żeby w biosie było żeby uruchamiał tylko z integry bo wtedy na kolegi monitorze też by nie działało czyż nie ? ; )

 

Hm... Spróbuj najpierw odpalić komputer bez podpiętego monitora. Dopiero jak minie chwila czyli się uruchomi i tak z 5 sekund minie to podepnij do grafiki.

Zaraz sprawdzę i dam znać ; )

Edytowane przez SMERFik
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Zaraz sprawdzę i dam znać ; )

Chyba nie działa, skoro autor nie daje znaku.

 

 

 

LG 23MA53

Ten monitor ma dwa złącza HDMI - spróbuj na drugim.

Wejdź też do menu i ustal, czy nie masz ustawionego sygnału z anteny lub sygnał na inne wejście - ustaw na odpowiednie a wbudowany tuner DVB-T wyłącz w opcjach.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie działa, skoro autor nie daje znaku.

 

 

 

Ten monitor ma dwa złącza HDMI - spróbuj na drugim.

Wejdź też do menu i ustal, czy nie masz ustawionego sygnału z anteny lub sygnał na inne wejście - ustaw na odpowiednie a wbudowany tuner DVB-T wyłącz w opcjach.

Chodzi ci o to że input przestawić na hdmi ? To tak robię to. Nie ma takiej opcji żeby wyłączyć DVB-T w opcjach.

Wkładałem do drugiego wejścia i to samo łączenie a potem brak sygnału.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Sprawdź jeszcze, czy zasilanie dodatkowe karty grafiki jest podpięte lub czy nie jest poluzowane - lekko je dociśnij.

Spróbuj też podłączyć monitor do karty graficznej zintegrowanej z procesorem (wyjście z płyty głównej na tylnym panelu).

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

http://obrazki.elektroda.pl/6571420300_1313746315.jpg

 

http://img142.imageshack.us/img142/8760/tusidymioimierdzitz6.jpg

 

http://obrazki.elektroda.pl/2508607800_1375559028.jpg

 

http://techreport.com/r.x/psus-0907/pcie-connectors.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...