Skocz do zawartości

Recommended Posts

-Akg K240 (odpowiednia karta dźwiękowa bardzo polecana)

 

 

Wczoraj doszedł do mnie zestaw k240 + sc808 i muszę przyznać, że nawet na integrze grało przyzwoicie (ALC 1150). Oczywiście po zainstalowaniu karty jest lepiej, ale nie powiem bym jako osoba z nimi nieosłuchana był szczególnie zawiedziony działaniem na integrze.

Link to post
Share on other sites

Ja tez twierdzę dobre/wymagające słuchawki z ALC1150 przyjemnie grać mogą.Jest to tylko subiektywna kwestia potrzeb i wymagań.

 

Nie raz dane mi było kilka tyg. słuchać się na integrze.Mało co narzekałem ,nie pisząc już o przyzwyczajeniu słuchu do warunków ,który i tak szybko zapominał co grało lepiej.

Link to post
Share on other sites

Szukam słuchawek bezprzewodowych (bluetooth) z mikrofonem do użytku w telefonie. Jakie możecie polecić słuchawki tego typu? Interesuje mnie dobry bass i trzymanie baterii około 10h.

Co sądzicie o JBL T450BT?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Kłaniam się. Proszę o radę. Po ponad 10 latach w moich Sennheiserach HD201 odeszła izolacja z kabli i lewy głośnik przestał działać. Dotychczas byłem bardzo zadowolony z tego produktu. Jakie słuchawki podobnej klasy można kupić do 100 zł (Sennheiser HD201 znalazłem najtaniej za 59 PLN)?

Przeznaczenie uniwersalne, wyłącznie w domu, muzyka, gry, filmy. HD201 to model zamknięty. Zastanawiam się nad modelem otwartym, mniej męczącym uszy i lepszą wentylacją (mniejsza potliwość).

Czy użytkownicy mogliby polecić coś dobrego?

Link to post
Share on other sites

Naprawdę jak się nie boisz możesz poszukać używanych słuchawki są raczej pancerne na nie będziesz nimi ubijał schabowych i cholował szwagra czy sąsiada na kablu to wytrzymają długo. A dźwięk no cóż za te pieniądze wręcz wyśmienity

Naprawdę jak się nie boisz możesz poszukać używanych słuchawki są raczej pancerne na nie będziesz nimi ubijał schabowych i cholował szwagra czy sąsiada na kablu to wytrzymają długo. A dźwięk no cóż za te pieniądze wręcz wyśmienity

Link to post
Share on other sites

Chcę żeby słuchawki dobrze tłumiły od otoczenia i w miarę dobrze grały, moje wysłużone Pioneer  SE-M290 i są w miarę wystarczające ale słabo tłumią i lekko się zużyły. Budżet to 200-250 zł słuchawki będą podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej, nie muszą posiadać mikrofonu posiadam zewnętrzny. Będą używane mniej więcej 60% gry (CS:GO) 20% muzyka 20% filmy. Fajnie jakby kabel nie był za krótki. Z góry dziękuje za propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale słuchawki będą podłączane do laptopa. Bardzo głośno słychać dźwięki na zewnątrz (np. słychać w drugim pokoju)? Jak z komfortem po kilku godzinach grania?

 

Do 100 zł kupisz używane Sennheisery HD555. Sam używałem takich przez 8 lat (nie do zdarcia). Dopiero teraz się przesiadam na wyższy model. Słuchawki tej budowy można nosić cały dzień bez zmęczenia i mają otwartą budowę czyli uszy się nie pocą. Przez to, że są otwarte mają też szerszą scenę. W drugim pokoju ich nie będzie słychać.

Link to post
Share on other sites

Witam szanownych słuchaczy, chce sobie sprawić prezent i kupic nowe słuchawki głównie do muzyki różnej ale również do grania (w mniejszym stopniu), wybieram chrakterystykę "zrównowazoną" a kasa do wydania to do 400zł, typ otwarty nauszny. Wybrałem juz nawet takie jedne ATH-tad400 ale już sa niedostępne i zastanawiam się czy ktoś testował takie ath-ava400?

 

Wyglądają bardzo podobnie ale czy to są następczynie tamtego modelu i oczywiście czy graja również zacnie? Drugi rozpatrywany model to AKG240mkII.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Szukam słuchawek do laptopa (integra z MacBook Pro, w przyszłości możliwa zew. karta albo DAC), czasem do telefonu (iPhone SE). Nie jestem jeszcze w 100% pewien czy na kablu czy bez, ale na podstawie doświadczeń z Sony MDR-AS600BT (jak raz się sparują z laptopem to nie idzie przełączyć ich na telefon bez wyłączenia bluetooth; swoją drogą problemu nie zaobserwowałem z JBL charge 3, który hula z kilkoma urządzeniami), które nie potrafią współpracować z kilkoma urządzeniami na raz zastanawiam się czy cytując klasyka "I’m not too old for this sh*t".

Słuchawki głównie do muzyki, czasem gier (czy opóźnienie z Bluetooth nie będzie przeszkadzało?). Jeśli chodzi o muzykę to głównie elektroniczna (trance, deep house, etc.), rzadziej rock, od święta jakiś hh.

Zależy mi, żeby słuchawki były wygodne przez osobę noszącą okulary - nie uciskały zbyt mocno itp.

Wstępnie wytypowałem następujące modele:

Kabel:
- Creative Aurvana Live! 
- Sennheiser HD 2.30 / HD 2.20S
- SteelSeries Siberia V3 (mierzyłem w sklepie, bardzo wygodne, lekkie, ale pewnie zagrają najgorzej)
- Panasonic RP HD6ME
- Philips SHL3260BK 

Bez kabla:
- Philips SHB7150FB/00
- MEE Audio Matrix2
- JBL E45BT
- MARSHALL MAJOR II BLUETOOTH
- SONY MDR-ZX770BNB (trochę ponad budżet, ale jeśli naprawdę warto to można rozważyć)
- AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT (podobnie jak Sony)

Budżet: ok 350zł, ale jeśli warto dopłacić te 50-80zł to jakoś to przełknę http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif.

Co polecacie?

PS. Panasonic RP HD6 wyglądają ciekawie, ale nie mogę znaleźć żadnej recenzji.

Link to post
Share on other sites

Chyba popularnością ;) Kompletnie nie siedzę w temacie słuchawek. Szukam niedużych półotwartych / zamkniętych (nauszne lub wokółuszne), słuchawek. Jeśli lista jest bez sensu to się nią proszę nie sugerujcie :D.

Edytowane przez luq-88
Link to post
Share on other sites
Szukam słuchawek bezprzewodowych (nauszne wyłącznie!) na bluetooth. Nie jestem wymagający co do jakości muzyki. Ważne by grały czysto i ładnie . Zależy mi bardzo aby słuchawki w miarę długo trzymały na baterii. Obecnie zainteresowały mnie słuchawki od Sony MDR-XB650 https://www.x-kom.pl/p/352830-sluchawki-bezprzewodowe-sony-mdr-xb650btb-bluetooth-nfc-czarne-extrabass.html jestto jakas wersja BTB ale są tez BT  nie wiem czy się czymś różnią? 

 

Budżet - około 300zł max 350zł. 

 

Więc tak do czego będą mi słuzyły te słuchawki?:

Do PC (muzyka spokojna, bez bassów, gier strategicznych, materiałów wideo np z YT itp innych multimediów)

Do smartfona (muzyka spokojna + audiobooki)

Do konsoli/TV - Czasami będę musiał używać aby nie budzić domowników ale rzadko. 

 

Oprócz tego mile widziane możliwość słuchania ze słuchawek po podłączeniu kablem "jack". ALe to chyba tylko jest możliwe przy dużo droższych słuchawkach? Z drugiej strony jeśli maja az 30h baterii to raczej mi Jack jest zbędny. Dziennie słucham z max 5-6h. 

 

Dodatkowo ważne jest by były dość solidne.. I bez żadnych bajerków + wygląd też mi się wydaje ważny + lekkość - a wiem że te sony są wygodne.. 

 

Niby te słuchawki są przeznaczone dla fanów z bassami ale no niewiem czy znajdę w tej cenie jakieś lepsze z podobną bateria do 30h? Czy faktycznie one są nastawione na bassy? Czy to nie ma znaczenia jeśli słucham spokojnej muzyki? Proszę was o pomoc.

 

EDIT: Też wpadły mi w oko droższe słuchawki Sony MDR-B950 jakos tak i kosztują z 650zł ale kurcze to już dużo większy wydatek.. Jeżeli faktycznie jest taki skok i te mdr-xb950bt ( https://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/mdr-xb950bt ) są duużo lepsze to może jednak będę musiał poczekać i pozbierać forse.

Edytowane przez Azazell
Link to post
Share on other sites

Witajcie ludkowie.

Jestem posiadaczem słuchawek Superlux HD 681B 2x32 [ohm] moje pytanie jest następujące:

Czy i jaka jest różnica między moimi a Superlux HD 681.

Oraz jaki polecacie wzmacniacz/kartę dźwiękową pod te słuchawki z możliwością przyszłej wymiany 681 na jakieś nowsze tej samej firmy. Jeśli to ma znaczenie to głównie słucham rocka, metalu, folk-metalu, folku itp. Jestem zielony w tym temacie i proszę o w miarę proste nazewnictwo. :) 

Jeśli jest osobny temat dotyczący wzmacniaczy to proszę o linka, oraz przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Różnice znajdziesz w pierwszym linku z Google. 

Patrzałem na innym forum, na którym ktoś linka wysłał do jakiejś chińskiej (?) strony z wykresami ( http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=348989e5-79f1-451a-8e71-387ca8bcf703&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1 ), ale niestety taki wykres zbyt dużo mi nie mówi :/

A co do budżetu to nie podawałem kwoty, ponieważ nie wiem w jakim zakresie cenowym zaczynają się przyzwoite karty dźwiękowe, tak więc szukam czegoś najlepiej do 200 zł (?), ale nie wiem czy coś w tym progu cenowym się znajdzie :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...