Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki, zastanowię się, spróbuje przesłuchać i któreś wybiorę. Dzięki wielkie za pomoc, naprawdę.

 

@SKOME

Zamknięte-izolują dźwięki z otoczenia przez swoją budowę i wydawało mi się że pałąk im mocniej dociska tym także bardziej izolują. A jak pałąk mocno dociska do uszu to nie spadają (chyba że są ciężkie, ale mówmy o średnich i lekkich). 

Jak czegoś nie rozumiem, proszę wyjaśnij to, będę wiedział na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Otwarte słuchawki charakteryzują się otworem akustycznym w kapsule nausznika zrealizowanym najczęściej w postaci mikrosiatki w kształcie grilla doprowadzającej powietrze do przetwornika akustycznego co pozwala na wentylację kapsuły oraz ucha kosztem propagacji fal dźwiękowych na zewnątrz kapsuły. Ta konstrukcja zapewnia niższą izolację akustyczną od otoczenia co w zależności od zastosowania i preferencji może być wadą lub zaletą oraz charakteryzuje się niższą ilością zniekształceń ze względu na brak odbić fali dźwiękowej w kapsule nausznika oraz szerszą bazą przestrzenną.

 

Definicja według sennheiser.com.pl. Czy jest tu mowa o docisku?

 

Ba, idąc Twoim tokiem myślenia. Co z półotwartymi? Trochę spadają, a trochę nie? Nie pałąk, ani docisk nauszników decyduje o typie słuchawek.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

@up

kolega wyżej je fajnie podsumował, wykonanie super ale dźwięk kiszka. A pamiętacie może jvc ha-m750 ?

Nie pamiętam ich brzmienia szczegółowo, tli mi się tylko że były przyjemne.


Albo jestem głupi albo nie mogę znaleźć wykresu frequence response dla TS-671. Chętnie bym je przesłuchał, ale chciałem zerknąc na wykres :D  Ktoś pomoże ?

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wyrozumiałość ale nie przebrnąłem przez wszystkie 39 stron tego postu. Przeczytałem wstęp i konkretnie piszę o co mi chodzi.  Obecnie posiadam słuhawki bezprzewodowe Sennheiser RS 160. Niestety po ... chyba czterech latach użytkowania i zaliczeniu wielu upadków od słuchawek odpadły gąbki (są przyklejone na taśmę obustronną , próbowałem załatwić je od producenta ale nie chcieli mi ich sprzedać) , mają sporo rys no i ogólnie są po przejściach gdyż używamy je z moją córką na zmianę więc potrafią być używane kilka godzin dziennie. Poważnie przymieżam się do kupna nowych ale jestem w totalnej załamce , mnogością ofert. Czego potrzebuję: słuchawek bezprzewodowych , bardzo dobrze wytłumiających otoczenie (zapewne konstrukcja zamknięta) , w cenie do 1000zł. Co do oczekiwań od dźwięku to jestem prawie całkowitym lamerem - przyznaję się żeby nie było hejtowania mnie  :D . Słucham muzyki z PC ze zwykłej zintegrowanej karty Realtek , głównie muzyki chrześcijańskiej , audycji radiowycha czasami zapodam oldscoolowy Laserdance lub Koto natomiast w filmach bardzo lubię dobry bas taki co w tle bardzo głęboko pomrukuje  :D  Na co dzień muzyki słucham dosyć cicho dlatego zależy mi na dobrym tłumieniu otoczenia. Myślałem o słuchawkach z aktywnym tłumieniem ale nie spotkałem takowych w wersji bezprzewodowej, być może dobra konstrukcja zamknięta załatwiła by sprawę. Słuchawki będą używane w czteropokojowym mieszkaniu w bloku. Obecne Sennheisery jakoś dają radę z zasięgiem ale nadajnik musiałem wyprowadzić do przedpokoju. To chyba wszystko.  Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jakby adivx lub idaft się wypowiedzieli :

znalazłem takie

http://www.meelec.com/product_p/hp-af62-cf-mee.htm

 

i które znam to noontec zoro wireless.

 

Kurcze niezły sprzęt tylko że ... niedostępny w żadnym Polskim sklepie. Zapomniałem może dodać w poście żeby słuchawki były do kupienia w naszym Polskim kraju bo nie robię zakópów na ebay-u.

 

Dostałem również propozycję rozważenia słuchawek Solo 2 Wireless ale po pierwsze również są w Polsce ciężko dostępne. jest kilka sztuk na allegro ale za cenę sporo ponad 100zł.

Edytowane przez AKSORZ
Link to post
Share on other sites

Hej

FiiO E10K. Obecnie posiadane SHP5401 Philipsa, ale chciałbym jakiegoś progresu. Budżet to powiedzmy 300zł (ale słuchawki chcę tylko nowe). Duża głowa, słuchawki głównie do domu. Jakieś sugestie? Chyba wolałbym zamknięte (odsłuch głównie w nocy). Myślałem o :

AUDIO TECHNICA ATH-T500

Takstar 80 Pro (ale te pewnie za małe, tak jak HyperX o których "medytowałem")

Link to post
Share on other sites

http://forum.mp3store.pl/user/50800-bigmaras/

 

Zagadaj z bigmarasem, on zajmuje się dystrybucją Mee.

 

 

Czy ten sklep MP3 Store to jego skiep? Na szybkiego wlazłem i mile się zaskoczyłem bo już na przykładzie słuchawek Sennheiser RS170 które są w tym sklepie są za 649zł , a na Allegro za 780zł?

Edytowane przez AKSORZ
Link to post
Share on other sites

@aksorz

 

daj jakieś info jak  dowiesz się czegoś (koszt,czas dostawy, ew gwarancja) również się nad nimi zastanawiam ..

 

Pozdrawiam

 

znalazłem na alledrogo http://allegro.pl/meelectronics-mee-af62-matrix2-bluetooth-4-0-gw12-i5217165583.html

 

 

Wow Bigmaras odpowiedział błyskawicznie ! Słuchawki są do sprzedania w cenie  359zl wraz z kurierem DPD.

Link to post
Share on other sites

Wow Bigmaras odpowiedział błyskawicznie ! Słuchawki są do sprzedania w cenie  359zl wraz z kurierem DPD.

 

Słuchaweczki już do mnie dotarły expresowe tempo polecam. A sam sprzęt jak dla mnie rewelacja ,jakość wykonania  naprawdę jest dobrze. Dźwięk hmm wcześniej nie słyszałem masy szczegółów w utworach które dzięki Matrix2 jestem w stanie usłyszeć :) Dzięki chłopaki za wzmiankę o tym sprzęcie .

Link to post
Share on other sites

Moje odczucia o Ultrasone HFI 2400:

Słuchawki grają dość mocną V'ką, szczególnie dużo jest góry, lecz nie kuje ona w uszy. Szczegółowość jest na przyzwoitym poziomie Średnica pasma jest znacznie wycofana Bas jest mocny, punktowy, lecz wolałbym by schodził niżej. Przy niektórych utworach wręcz jest go za dużo.  Scena jest ogromna. Najbardziej urzekają mnie pogłosy. Powodują one, że ciężko określić jak daleko sięga scena. Pod względem wygody słuchawki są bardzo wygodne. Ponieważ, z porównywalnej półki miałem tylko HFI 780 tylko do nich mogę je porównać. jednogłośnie ciężko stwierdzić które są lepsze. W 780 pasmo jest bardziej płaskie, tutaj jednak bardzo czuć wycofanie średnicy. Pomimo, że 780 są zamknięte, wcale nie odbiegają znacznie pod względem wielkości sceny. Jeśli ktoś poszukuje ogromnej sceny i lubi V'ke z 2400 bedzie bardzo zadowolony. A i na koniec chciałem dodać, że w 2400 dużo bardziej czuć wibracje na małżowinie usznej. Nie wiem jak to określić dokładnie, ale to bardzo mi się spodobało. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...