Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Zdecydowanie Superlux HD681, ale koniecznie w najnowszej wersji Evo. Są na allegro tanie za 159zł. Taniej w Polsce nie znalazłem. Nie będę się rozpisywał o zaletach i wadach, ale powiem tylko tyle, że wywaliłem AKG i Sennheisery, a zamieniłem na Superluxy. Po prostu tamte grały gorzej. Obecnie nie potrzebuję nic lepszego. Zresztą poczytasz o nich na forach i zobaczysz, że opinie są w 90% takie jak moja. Tylko Superlux HD681 Evo. Szkoda kasy na sprzęt za 400zł i więcej, jeśli te grają tak samo lub lepiej.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem nieco gorszy wybór, CAL nie mają tak fajnej sceny i przestrzenności jak HD330 ;)

 

A jeszcze lepiej w tych kwestiach sprawdzi się Noontec Zoro, a najlepiej Zoro HD.

 

Zdecydowanie Superlux HD681, ale koniecznie w najnowszej wersji Evo. Są na allegro tanie za 159zł. Taniej w Polsce nie znalazłem. Nie będę się rozpisywał o zaletach i wadach, ale powiem tylko tyle, że wywaliłem AKG i Sennheisery, a zamieniłem na Superluxy. Po prostu tamte grały gorzej. Obecnie nie potrzebuję nic lepszego. Zresztą poczytasz o nich na forach i zobaczysz, że opinie są w 90% takie jak moja. Tylko Superlux HD681 Evo. Szkoda kasy na sprzęt za 400zł i więcej, jeśli te grają tak samo lub lepiej.

 

Te z allegro to jakaś prywatna osoba, więc na dowód zakupu nie ma co liczyć - już widzę jak realizuje komuś gwarancje za rok czy dwa.

 

Po Twoim opisie można stwierdzić, że to reklama Twojej / znajomego aukcji, gdzie nawet opisy są zerżnięte w większej części od innych sklepów, w tym mnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat słuchawek JBL J55? Teraz mam AKG K518LE, trochę już zaczynają się psuć. Interesuje mnie tylko część najbardziej istotna czyli dźwięk. Jeżeli te słuchawki nie są warte swojej ceny moglibyście coś polecić? Interesują mnie zamknięte, słucham właściwie wszystkiego (no może poza metalem i rapem) . Lubię mocny bas (w K518 to było to :D ), ale słucham właściwie wszystkiego, także najlepsza byłaby neutralna charakterystyka brzmieniowa, może być trochę większy nacisk na wysokie tony. Nie wiem czy dałoby się znaleźć coś konkretnego w okolicach 300zł. Fajnie byłoby gdyby ludzie przechodzący obok mnie na ulicy nie słyszeli czego słucham, czuję się trochę niezręcznie :D . Polecicie coś wartego swojej ceny czy zostać przy K518? Słucham z iPoda Toucha 2g.

Link to post
Share on other sites

HD330 gry i słuchanie metalu?

powinno być dobrze, ale pomyśl jeszcze o HD681, bardziej agresywniejsze brzmienie od HD330, także dla metalowcy powinno mieć znaczenie, choć to kwestia indywidualna jaką barwę preferujesz i od tego zaczyna się wybieranie słuchawek. Miło też było gdybyś podłączył jeszcze jakiegoś DACa.

 

o gry to się nie martw, usłyszysz każdego szemrającego nooba kampera na mapie za ścianą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EVO to ciemniejsze, bardziej masywniejsze brzmienie od HD681. Do metalu raczej myślę 681 byłby lepsze.(więcej wysokich tonów i średnicy) DX nie pasuje za bardzo do 681, ale juz EVO tak. Proponowałbym raczej DAC FiiO E10,FiiO E07k i właśnie 681.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

W przedziale do 300zł są Sennheisery HD 439, a co moglibyście mi powiedzieć o HD 449?

tak jak zauważył Daft podobne są do siebie brzmieniem, choć, czy prawie takie same, to nie byłbym taki pewien.  Duże znacznie ma parowanie z układami muzycznymi, no i kto posiada jaki słuchach.Na pewno można napisać, bardzo podobna sygnatura brzmieniowa.  

Link to post
Share on other sites

Posiadam CAL!, Shure 240, słuchałem KPP, SHP2700, K518, HD418 i inne do 250zł. W moje wymagania najbardziej wpasowały się Shure 240, ale ja uwielbiam piękną i pełną średnicę. Nie są idealne, bo i scena nie za duża, i wysokich trochę biednie, ale pod względem niskich i średnicy najlepsza propozycja. Bass schodzi bardzo nisko, średnica to już chyba specjalność Shure. Najbliżej do nich to KPP, lecz tam dół nie schodził nisko, a i czasem muliły. Shure mają więcej powietrza.

 

Jak w końcu się zabiorę (w niedzielę powinienem mieć czas), to napiszę recenzję powyższych, gdzie powinieneś znaleźć więcej informacji nt. dźwięku.

Link to post
Share on other sites

hej, Od jakiegoś czasu poszukuję słuchawek dla chłopaka na prezent. Myslałam że to będzie szybki i prosty zakup.... mysliłam się ! Czytam , patrzę i na nic się nie potrafie zdecydować, dlatego plissss o pomoc. Przewidziany budżet to ok 300-400zł , muzyka jaką ssłucha to od hip-hopu ( BARDZOOOO rzadko) czasami jakieś Queen ale najczęściej muzyka klubowa. Czytałam dość sporo dobrych opini o Denonach AH-D1100 ale u Was nie pojawiły się ani razu ( choć są dosć drogie ... ;/ ) Poza tym, zawsze mi się kojarzyło że dobrą firmą produkującą fajne głośniki itp. rzeczy jest Pioneer ( może cos pomyliłam ... ) no nic czekam na jakąś podpowiedź . z góry thx ;)

Link to post
Share on other sites

Mam D1100, więc radzę poczytać: http://pochlaniaczczasu.blogspot.com/2013/10/mity-vs-rzeczywistosc-mini-recenzja.html . Są to baaardzo fajne słuchawki do klubowej, elektroniki, ale tylko z ciepłymi źródłami i tylko do tych gatunków. Jazzu co prawda da się słuchać, ale nie ukrywam, że nawet za 200zł znajdziemy lepsze słuchawki do hip-hopu. Z podobnie grających są jeszcze Creative Aurvana Live (~200zł) z mniejszą sceną, gorszym i mniejszym ilościowo basem. 

 

Również radzę rozpatrzyć K618 (Typowe małe DJki z dużą ilością basu) oraz Shure 240 (http://pochlaniaczczasu.blogspot.com/2013/10/shure-srh240-recenzja-troche-spozniona.html)

Link to post
Share on other sites
Czytałam dość sporo dobrych opini o Denonach AH-D1100 ale u Was nie pojawiły się ani razu (

Bo to przewartościowany sprzęt.Jak czasami bywa w przypadku Denona. Cena według "ceneo" (600-700), to gruba przesada.

hej, Od jakiegoś czasu poszukuję słuchawek dla chłopaka na prezent.

Do czego chłopak będzie je podłączał ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...