Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Szy3ki

 

No to teraz się zastanów czy wolisz AKG 702, które są sceniczne i przestrzenne, dźwięk bardziej analityczny, mniej dociążony, lekki, czy może DT990Pro, które dociążenie mają już całkiem niezłe, basu im nie brakuje, grają V-ką, może i nie są tak przestrzenne, ale też dają radę w tym aspekcie.

 

Edit:

Czym w ogóle pędzisz słuchawki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej panowie.

Kuzyn szuka słuchawek dla młodego na Xbox one i PC.

Gra w fortnight i jakieś wyścigówki.

Znalazł takie

https://pl.steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x

Ja mam wątpliwości co do Wireless.

Jako że dawno słuchawkami Wireless się nie interesowałem to tu moje pytanie , czy takie słuchawki się już nadają do grania.

Bo jeszcze rok temu mówiono mi że tylko kabel.

 

Pozdrowionka.

Link to post
Share on other sites

Już na słuchawkach wireeless nie ma dużych opóźnień, jeśli jakieś są to nie wyczuwalne. Mam razer Nari i serio nic takiego nie zaobserwowałem działają na 2.4 ghz. Znowu słuchawki BT to tak opóźnienia są bardziej wyczuwalne.
Corsair na kilka modeli słuchawek wireless 2 cenie około 450 zł. 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-corsair-gaming-void-rgb-elite-wireless-premium-gaming-headset-with-7-1-surround-sound-white-eu-version?gclid=Cj0KCQiA48j9BRC-ARIsAMQu3WQq0RE5RBbKkU6i3zIlE35MGkrwYEdCSXLAZJv9lQRT-fI7hP77UmkaAsA4EALw_wcB

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-corsair-hs70-pro-wireless-gaming-headset-carbon-eu-version

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy słuchawkach 2.4 GHz nie ma już opóźnień w dźwięku, czasami jedynie zdarzają się zakłócenia w komunikacji, jeżeli zaraz obok nadajnika / odbiornika USB jest router WiFi z siecią 2.4 GHz.

 

Corsair HS70 zdecydowanie odradzam. Co prawda ich bazowa sygnatura dźwiękowa nie jest najgorsza, miałem do czynienia z gorszymi, ale:
Fatalny mikrofon, zaskakująco niewygodne, dużo ostrych krawędzi, kiepskie plastiki, a do tego koszmarne zniekształcenia dźwięku powyżej 50% głośności, bardzo słaby zasięg.

Logitech G533 są pozbawione większości tych wad, ale są nieco "mulące" i ciężkie.

 

Z bezprzewodowych, gejmingowych, można polecić Cooler Master MH670, są lekkie, wygodne, długi czas pracy na baterii, możliwość pracy na kablu z jackiem 3,5 mm (wtedy wbudowany DAC jest wyłączony i brzmią jak świetne MH751).

Akurat Cooler Master jako jedna z niewielu firm gejmingowych, czasami potrafi zrobić niezłe słuchawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ostryb

No właśnie nie do końca. Większość słuchawek BT ma spore braki względem jakości dźwięku porównując je do przewodowych, a szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę podobny budżet, to tam różnice potrafią być ogromne, nie przesadzam.

 

Jest natomiast trochę modeli słuchawek bezprzewodowych, których jakość jest dobra i są warte polecenia, ale nie ma tego tak wiele, jak się człowiek spodziewa.

 

Miałem u siebie SteelSeries Arctis 7 i biorąc pod uwagę funkcjonalność (brak kabla), całkiem niezły komfort, czas działania na baterii to jest ok, ale jakość dźwięku nie wykracza poza słuchawki, które można kupić za 100-150zł na kablu. Względem ISK HD9999 to już ta różnica robi się baaardzo duża. Powiem więcej, po testach nawet niektóre pchełki np. Yincrow X6, Qian69 za 30-40zł są zwyczajnie przyjemniejsze w odbiorze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.08.2020 o 18:26, sajczan napisał:

Do gier weź jakieś Superluxy z mikrofonem. Bardzo fajne słuchawki jak za swoją cenę.

Superluxy są fajne jeśli chodzi o brzmienie ale materiały użyte w produkcji są raczej tanie, dlatego tańsze modele będą raczej krótkoterminową inwestycją. Ja bym polecił ATH gamingowe albo Sennheisery

Link to post
Share on other sites

Superluxy trzeba doinwestować i modować żeby siedzieć w nich po kilka godzin dziennie. Ja w swoich 2 parach (668b i 669) wymieniłem pady (właśnie na te do Brainwavz @jakub1t ) i te "skrzydełka" wywaliłem i zamontowałem kawałek paska damskiego na 2 ryflowanych śrubach. I teraz rzeczywiście nic nie ciśnie i słuchawki nie męczą i nadal fajnie wyglądają. Mody bardzo proste ale pady kosztowały 60zł więc być może za tą cenę słuchawek + padów już można po prostu poszukać wygodniejszych słuchawek.

 

Tutaj zdjęcie przed obcięciem nadmiarowego gwintu.

https://ibb.co/x1ZqwmT

 

Link to post
Share on other sites

Z opinią o jakości i wygodzie fabrycznych padów we wszelakich Superluxach się zgadzam, są po prostu tragiczne.

 

Sam w zasadzie we wszystkich moich słuchawkach wymieniam od razu pady, ale zamawiam je (prawie) zawsze z aliexpress po 15-25 złotych za parę. I ich jakość często potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Jedynym wyjątkiem były pady do Beyerów, gdzie szarpnąłem się na nieco droższe.

Link to post
Share on other sites

W najbliższych miesiącach będzie duża aktualizacja poradnika. Co niektóre będą usunięte jak i nowe słuchawki . Postaram się zamiesić wszystkie te z bardzo dobrą relacją ceny do jakości ,więc jeśli ktoś ma jakieś ciekawe propozycje ,zawsze można o nich wspomnieć.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja, dzięki. A jakieś doświadczenia z Superlux HD-668 B, Superlux HMC 660 X albo 681/681b? Godne polecenia?

 

Dobra straszne to jest jednak. Tyle modeli jest polecanych do gier FPS na różnych stronach, że aż ciężko na coś się zdecydować :D 

Edytowane przez marcino332
Link to post
Share on other sites

DO HMD 660 będziesz potrzebował przedwzmacniacza mikrofonowego, inaczej inni nie będą Cię słyszeć.

Jako same słuchawki, to HD9999 sprawdzą się fantastycznie, ale nie mają mikrofonu.

 

Polecę może dźwiękowo klasę niżej, ale też niezłe Superlux HMC 681, z mikrofonem. Spokojnie zostawiają w tyle np. Hyperx Cloud (miałem obydwa) w zakresie sceny i przejrzystości dźwięku, trzeba jednak do nich zamówić inne nausznice, bo standardowe to śmieć. Takie a aliexpressu, dedykowane do HM5 są idealne.

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Się tu dopiszę :)

Miałem jakieś słuchawki z Alledrogo za 190 zł (niestety nic nie trwa wiecznie, zepsuły się, chciałem zobaczyć co się zepsuło i zepsuło się bardziej ;p ). Obecnie jadę na staaaarych Philips SHP2500 ale z racji wieku też mają problemy NATOMIAST całkiem dobrze słychać w nich muzykę. Szukam jakiś niedrogich słuchawek do grania i słuchania muzyki (nie mam ulubionego gatunku, pop, dance, swing itd.), nie grywam w FPS więc czy będę słyszał "kulę/pocisk" z prawej, lewej czy tyłu nie ma znaczenia, grywam głównie w MMO a tam bardziej operuje się wzrokiem śledząc ataki bossów :). Słuchawki nauszne, najlepiej pełne bo się przyzwyczaiłem do takich a i słabiej słychać zrzędzenie w domu lub jak baba każe posprzątać (nic nie słyszę... oglądam). Siedzę również na komunikatorach jak TeamSpeak czy Discord... ale do tego to słuchwaski za 20 zł wystarczą.

Możecie coś polecić w rozsądnej cenie ale dobrego?? Im taniej tym lepiej ale nie oczekuję dużo od słuchawek za 80 zł a słuchawki za ponad 200 zł też nie wiem czy do moich wymagań nie będą za drogie.

 

Link to post
Share on other sites

Dobre i tanie to ISK HP580. Jeśli chcesz wydać mało, mieć dobry dźwięk to kupisz je <80pln. Konstrukcyjnie też są niezłe (nic się nie łamie bo nie bardzo ma co), materiałowo - dostajesz to za co płacisz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

"Legendarny"... 

Nic innego u nas nie było, to się Tonsila słuchało.

 

I tak, te obecne słuchawki są tak samo dobre, jak te 40 lat temu, czyli kiepskie lub bardzo kiepskie.

To jest po prostu rebrand chińskich słuchawek, z trzykrotną przebitką ceny, ponieważ nostalgia.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem do dziś, dlaczego tak wielu ludzi twierdzi, że Tonsil to jest dobry sprzęt. Tak, jak wspomniał @slo1q wszystko jest zasługą ujowej dostępności czegokolwiek w okresie PRL-u. Jak nie ma niczego innego to nie oznacza, że to co jest musi być dobre :D Tonsil dzisiaj to chińszczyzna, bo właśnie takie jest polackie podejście do "rodzimego sprzętu", jedynie wykorzystać ludzki sentyment i nostalgię żeby wyciągnąć hajs od tych, którzy jeszcze wierzą w te markę.

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, slo1q napisał:

I tak, te obecne słuchawki są tak samo dobre, jak te 40 lat temu, czyli kiepskie lub bardzo kiepskie.

Doskonałym przykładem jest tu Unitra SN-50.  Juz nawet ich nie produkują, bo się okazały tak tandetne ale grały na emocjach, wspomnieniach i niejeden dał się zwieść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...