Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to masz Q701 na allegro, które są fenomenalne do damskich wokali i muzyki klasycznej. Na prawdę, nie da się znaleźć do tej muzyki czegoś lepszego.

nie musisz mi o nich przypominać, one na pewno się znajdą :) .

UltraSony to podobno przeciwieństwo wysokich modeli AKG, czyli co za tym idzie dużo basu i cofnięta średnica i mniej wysokich (mam rację, adivxv5?). Tyle, że do nich na pewno nie trzeba tak drogiego źródła kupować.

Zależy jakie Ultrasone, bo są wyjątki. Ale akurat prawie wszystkie HFi i PRO to granie w stylu V ,czyli podbite skraje pasma. Cześć z nich fajnie gra nawet na integrze, ale żeby z nich wszystko wycisnąć, to trzeba trochę wydać.

A coś powyżej tysiąca, gdzie mógłbym liczyć na jakiś delikatny kompromis ?

z droższego segmentu również można coś polecić, ale tu musiałbyś się określić, ile byś był wstanie wydać na źródło/ wzmacniacz, a to nieco poważniejsze koszty.

 

a może Beyerdynamic Custom One Pro ?

http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-beyerdynamic-custom-one/5/

 

z otwartych Philips Fidelio x1

http://agdlab.pl/testy/philips-fidelio-x1-test-otwartych-nausznych-sluchawek,56907,page2/#suchawki-budowa

Link to post
Share on other sites
 

Zależy jakie Ultrasone, bo są wyjątki. Ale akurat prawie wszystkie HFi i PRO to granie w stylu V ,czyli podbite skraje pasma. Cześć z nich fajnie gra nawet na integrze, ale żeby z nich wszystko wycisnąć, to trzeba trochę wydać.

z droższego segmentu również można coś polecić, ale tu musiałbyś się określić, ile byś był wstanie wydać na źródło/ wzmacniacz, a to nieco poważniejsze koszty.

 

Jak poważne  :)?

 

 

Link to post
Share on other sites

Wypowiedź użytkownika HFI:

 

 

Ultrasone grają bardzo dobrze z byle czego, oczywiście dostają dodatkowego kopa na wzmacniaczach ale tylko naprawdę dobrych/mocnych. Półśrodki lepiej sobie darować bo grają bardzo dobrze już z odtwarzacza i tak, są lepsze od CALi moim zdaniem. Polecam zmiane oryginalnych padów na welurowe od Beyerów dt250. 

Dobry to pewnie jakaś Integra lub lampa, koszt pow. 1000zł.

 

A byle co to np. iPod Video, T4G, Classic, Clip +, Samsung P3.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Ja polece AH-D1100. Obecnie za 299zl nowe. Fabrycznie to słuchawki przebasowione, które nadają sie tylko do dubstepu. Jednakże Perul z MP3Store wynalazł modyfikacje, ktora ja usprawnilem. Efekt końcowy jest taki, że CALe nie maja startu (większość mówiła, ze to Denony przy Aurvanach leżą). :) Basu jest tak samo, wokal uwypuklony i wysuniety, dzięki czemu nie grają Vka, a wysokich tonów jakieś 2x więcej niż e Cal i 3x więcej niż w Shure. :) To teraz jedne z najlepszych propozycji do 500zl, chociaż wątpię, iż powyżej znajdziesz ciemne słuchawki z dużą ilością góry. :)

 

Szczerze mówiąc, to miałem je sprzedawac, ale to świetne słuchawki do modyfikacji i planuje wycisnąć z nich wszystko co sie da.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites

W sierpniu kosztowały jeszcze 600zł nowe. :) Sam zastanawiam się, czy ich drugi raz nie kupić. Po modach naprawdę genialne słuchawki. SRH240 vs CAL vs D1100, to szczerze mówiąc Aurvany pod każdym aspektem od tej dwójki odstają, Shure wiadomo - zejście lepsze i wokale miażdżą, ale Denony są w wokalu już tak blisko Szczurów, że po zabawie EQ pewnie byłoby podobnie, ale góry i midbasu mają więcej, do jazzu lepsze.

 

A mod jakże prosty:

http://pokazywarka.pl/t2qv9r/

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi określić jakiego brzmienia szukam, dotychczas używałem Creative 3D Alpha, którym coś jednak brakowało, poszły na gwarancję i zamierzam je zmienić zanim się znowu coś popsuje. Słuchawek używam do wszystkiego ale najczęściej do gier potem jest muzyka a na końcu filmy.

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi określić jakiego brzmienia szukam, dotychczas używałem Creative 3D Alpha, którym coś jednak brakowało, poszły na gwarancję i zamierzam je zmienić zanim się znowu coś popsuje. Słuchawek używam do wszystkiego ale najczęściej do gier potem jest muzyka a na końcu filmy.

jeśli głownie do gier Xonar DX wystarczy + te wymienione Danonki. Gdybyś wolał bardziej detaliczny, jasny dźwięk to Superlux 669

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...