Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam nie korzystam z wp ale czytajac to co pisze konkurencja to wspomniany prze zemnie instagram w becie nieostatnie sie zawiesza i go wywala. To ja wole lagi i dostęp do wszystkiego czego potrzebuje.


Nexus z 2013 roku ma najnowszego Androida?

 

Nowiutkiego 6.0

Nawet gdyby nie miał to nie bedzie to tak upokarzające jak to co zrobil ms z uzytkownikiami wp7 przy wdrażaniu 8ki.

Link to post
Share on other sites

Może się wtrącam jednak jeśli chodzi o Instagrama w becie na wp to mogę się wypowiedzieć. Używałam przez 2 lata na budżetowej Lumii 520 i drogi kolego wcale nie wywala i nie zawiesza. Jeśli nie korzystał Pan znawca to lepiej niech się nie wypowiada tak jak zaznaczyli Panowie wyżej.

Co prawda to prawda Instagram nadal w fazie beta jednak moim zdaniem co do samej aplikacji nie można się przyczepić, bo jest po prostu dobra.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie korzystał Pan znawca to lepiej niech się nie wypowiada tak jak zaznaczyli Panowie wyżej.

 

Sam jesteś troll. Trollem jest człowiek który założył temat w pierwszym poście hejujac androida na rzecz wp. 

Nie korzystał bo czytam,oglądam i myślę. Zdolnością człowieka rozumnego jest podejmowanie (dobrych) decyzji a nie tylko uczenie się na błędach.

Jeżeli ludzie na rożnych portalach czy na yt  twierdzą ze coś się tam wiesza to im w to wierze. 

Link to post
Share on other sites

Ta właśnie pokazujesz jak myślisz.

Jak ktoś napisze, że mu nie działa, a milionowi użytkowników działa to znaczy wg Ciebie, że nie działa, bo jest beta a beta to fuj itp. :rotfl:

 

Miliony to duzo powiedziane. Ale spotkałem się z takimi opiniami. Częsciej negatywnymi niż pozytywnymi.

Ba, nawet mój współlokator i jego dziewczyna - oboje mieli wp (920 i 620). Jedno ma dzisiaj iphona a drugiego nie słychać gdy sie do niego dzwoni. Udziały w rynku bardzo maleją. To wszystko nie bierze się znikąd. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Proszę o odpięcie całego tego tematu - zaśmieca jedynie fajne forum.

 

Ma ktoś jeszcze smartfona na Windows Phone 8.1?

 

Szczerze się zastanawiam jaki sens ma ten system jeszcze. Ponad 2 lata temu jak zakładałem ten temat Windows Phone 8.1 był czymś rzeczywiście ciekawym, szybkim na owe czasy, no i tanim dawał nadzieję że coś zmieni. Jednak dzisiaj (po ponad 2 latach) jest to jakiś relikt przeszłości wg mnie. Coś jak konsole Pegasus - ich czas przeminął, ale ludzie dobrze się na nich bawili.

 

 

Kiedyś napisałem coś takiego:

 

 

Moje SUBIEKTYWNE wnioski i spostrzeżenia które spowodowały zmianę systemu (na Windows Phone):

 

Płynność systemu:

Android - częste przycięcia

WP8 - idealna

Jakość wykonania: (niby sprawa indywidualna a jednak)

Android - plastikowe zabawki

WP8 - Nokia - klasa sama w sobie

Ilość aplikacji:

Android - przesyt tego samego

WP8 - niedosyt wszystkiego (jednak najbardziej potrzebne aplikacje są!)

Autoryzacja aplikacji:

Android - co rusz jakieś aplikacje-wirusy trafiaja do Google Play

WP8 - nie ma powyższych problemów

Wyposażenie (jak aparat, rodzaj plastiku czy rozwiązania konstrukcyjne):

Android-Fon - raczej słabe elementy

Nokia - weźcie do ręki SGS4 i L920 - Nokia powala jakością wykonania

Minimalizacja:

Android - brak - tu wszystkiego jest na pęczki

WP8 - całkowita

Optymalizacja:

Android - niedługo zero

WP8 - perfekcyjna - 2x słabsze podzespoły a takie same wyniki w SpiderWeb (przykład SGS4 vs L920)

Wydajność:

Android - wyższa, ale kosztem jakich podzespołów?

WP8 - wystarczająca do WSZYSTKIEGO

Personalizacja:

Android - przesyt opcji, bez ograniczeń (dlatego nie znosiłem androida - codzien musialem tapete czy ikonke zmienic... bo można... a jak można to trzeba... ciekawe ile osob tak tez ma ze wiecej czasu spedza na zmianie launchera, ikonek czy tapety zamiast z zona i dziecmi isc na spacer)

WP8 - ograniczona do potrzebnego minimum

Preinstalowane aplikacje:

Android - zatruwają życie, zaśmiecają system (usunąc tylko z rootem - w wielu przypadkach to utrata gwarancji)

WP8 - są co najwyżej 2 niepotrzebne, ale można je usunąć. Z kolei te co są tylko umilają życie.

Wpływ czasu na system:

Android - deinstalacja nie powoduje chyba usunięcie wszystkich plików i zapisów bo po czasie android-fony ewidentnie zwalniaja

WP8 - pytałem 2 kolegów ktorzy używaja 920-tki od dnia wejsca na rynek - mowią że jak po wyjęciu z pudełka

Aktualizacje:

Android - po dłuuugim czasie (wyjatek Nexus'y)

WP8 - natychmiastowe (dzisiaj do "Amber" aktualizowałem)

Praktyczność:

Android - brak płynności, wolno wczytujące się aplikacje, optymalizacja aplikacji na poziomie śmiechu...

WP8 - idealna - wszystko na wysiągniecie palca.

 

 

Wniosek:

Zastanawia mnie jakie plusy ma android poza wieksza iloscia aplikacji (w wiekszosci z resztą niepotrzebnych nikomu) oraz innemu UI, który może być dla wielu czymś wizualnie bardziej odpowiadającym.

 

 

 

Ale po 2 latach wiele się zmienia i chciałem napisać (takimi samymi podpunktami jak wyżej) coś bardziej aktualnego:

 

 

Moje SUBIEKTYWNE wnioski i spostrzeżenia które spowodowały zmianę systemu (na Android):

 

Płynność systemu:

Android - częste przycięcia od czasu procesorów Snapdragon 800 (i Snapdragon 615) pełna płynność

WP8 - idealna kolejne aktualizacje spowalniają system - wersje testowe W10M nie napawają optymizmem

 

Jakość wykonania: (niby sprawa indywidualna a jednak)

Android - plastikowe zabawki nawet tani sprzęt stał się ładny i stylowy (od Oneplus One aż po tanie smartfony jak Xiaomi Redmi 2)

WP8 - Nokia - klasa sama w sobie to nie Nokia - MS nic nowego w stosunku do Nokii nie wypuścił - wygląd się wg mnie pogorszył

 

Ilość aplikacji:

Android - przesyt tego samego

WP8 - niedosyt wszystkiego (jednak najbardziej potrzebne aplikacje są - choć działają jakby chciały a nie mogły)

 

Autoryzacja aplikacji: - tutaj nic się nie zmieniło

Android - co rusz jakieś aplikacje - wirusy trafiają do Google Play

WP8 - nie ma powyższych problemów

 

Wyposażenie (jak aparat, rodzaj plastiku czy rozwiązania konstrukcyjne):

Android-Fon - raczej słabe elementy - wyprzedza smartfony WP o lata świetlne (poza aparatami)

Nokia - weźcie do ręki SGS4 i L920 - Nokia powala jakością wykonania - oprócz aparatu niczym ciekawym nie mogą te smartfony się pochwalić

 

Minimalizacja:

Android - brak - tu wszystkiego jest na pęczki - coraz bardziej funkcjonalny i przejrzysty

WP8 - całkowita - wręcz chora

 

Optymalizacja:

Android - niedługo zero - coraz lepsza

WP8 - perfekcyjna - 2x słabsze podzespoły a takie same wyniki w SpiderWeb (przykład SGS4 vs L920) - z każdą aktualizacją z tym gorzej

 

Wydajność:

Android - wyższa, ale kosztem jakich podzespołów? dużo wyższa

WP8 - wystarczająca do WSZYSTKIEGO niewystarczająca do czegokolwiek poza najprostszymi funkcjami

 

Personalizacja:

Android - przesyt opcji, bez ograniczeń (dlatego nie znosiłem androida - codzien musialem tapete czy ikonke zmienic... bo można... a jak można to trzeba... ciekawe ile osob tak tez ma ze wiecej czasu spedza na zmianie launchera, ikonek czy tapety zamiast z zona i dziecmi isc na spacer)

WP8 - ograniczona do potrzebnego minimum

 

Preinstalowane aplikacje:

Android - zatruwają życie, zaśmiecają system (usunąc tylko z rootem - w wielu przypadkach to utrata gwarancji) - obecnie BARDZO łatwo kupić smartfona z czystym androidem

WP8 - są co najwyżej 2 niepotrzebne, ale można je usunąć. Z kolei te co są tylko umilają życie.

 

Wpływ czasu na system:

Android - deinstalacja nie powoduje chyba usunięcie wszystkich plików i zapisów bo po czasie android-fony ewidentnie zwalniaja - jednak każda aktualizacja zdaje się polepszać ten aspekt

WP8 - pytałem 2 kolegów ktorzy używaja 920-tki od dnia wejsca na rynek - mowią że jak po wyjęciu z pudełka - kolejne aktualizacje (jeśli w ogóle się swoim smartfonem załapiecie na nie) spowalniają system

 

Aktualizacje:

Android - po dłuuugim czasie (wyjatek Nexus'y) - dużo częstsze, powstają też ROM'y które są aktualizowane systematycznie - np. MIUI (choć wciąż istnieją smartfony które nie widziały aktualizacji od ich daty wydania - ale na litość - nie musi nikt takich kupować.

WP8 - natychmiastowe (dzisiaj do "Amber" aktualizowałem) - ostatnio brak jakichkolwiek aktualizacji (a te które wyszły ostatnie tylko spowalniały system)

 

Praktyczność:

Android - brak płynności, wolno wczytujące się aplikacje, optymalizacja aplikacji na poziomie śmiechu... system płynny (2gb RAM Snapdragon 615 lub wyżej), szybko wczytujące się aplikacje które mogą działać w tle, pełno akcesoriów (smartwatch, smartband,etc)

WP8 - idealna - wszystko na wysiągniecie palca. brak taaak wielu programów i akcesoriów

 

Przyszłość:

Android - rozwój z dnia na dzień, ilość smartfonów na rynku i ich różnorodność powala

WP8 - brak nowości - system który się nie rozwija to system który traci rację bytu

 

Wniosek:

Zastanawia mnie jakie plusy ma android poza wieksza iloscia aplikacji (w wiekszosci z resztą niepotrzebnych nikomu) oraz innemu UI, który może być dla wielu czymś wizualnie bardziej odpowiadającym.

Zastanawia mnie jakie plusy ma WP poza lepszym bezpieczeństwem.

 

P.S.

Rzecz jasna iOS zostawiam w spokoju tutaj - system wg mnie jest genialny (bez dwóch zdań - co wielokrotnie latami powtarzałem), tyle że za drogi (choć może adekwatny do jakości).

 

 

Zapraszam do dyskusji... choć nie wiem specjalnie co tu można więcej powiedzieć.

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pięknie ujęte, widać tendencje z jaką systemy się rozwijają.

Interesujące jest jednak jak wyglądać będzie sprawa z Windows 10, bo na razie nie wiadomo, chociaż rewolucji bym się nie spodziewał, jednak sytuacja według mnie ulegnie poprawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miał ktoś problem z zapychaniem pamięci w Lumii? Na mojej 520 wszystko, co mogę, trzymam na karcie pamięci, mimo tego co chwila dostaje komunikaty, że zostało mi 200 MB pamięci.

 

Dodatkowo, tak jak Ariox wcześniej wspomniał, system z aktualizacji na aktualizację chodzi coraz gorzej, a crashowanie przeglądarki jest na porządku dziennym. Dobrze, że skończyła się umowa i niedługo wymieniam WP na Androida. ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...