Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co złego jest w S400 i S200 ? Są w średnich i tanich modelach, bo do tego są przeznaczone.

 

Snapdragon 600 musiał by się wpasować między L1520 czy L930 a L830 - a w tym segmencie nie ma telefonu.

 

Microsoft obecnie najbardziej "ciśnie" - całkiem słusznie - tanie i średnie modele, a do nich S200 czy S400 pasują idealnie.

 

Zaś S800 ma we flagowcach - bo do tego jest przeznaczony.

 

Więc PROSZE powiedz jakie procesory mieli by używać : S600 ? nie ma a telefonu, bo L830 to nadal średnia półka, owszem raczej wyższa jej część ale średnia. Nowe S8xx będą we flagowcach choć i tu może nas czekać niespodzianka w postaci Intel Atom X3.

 

Tak więc nie widzę innych proców - a może Chesz by używali MediaTeków ?

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Snapdragon jest obecnie minimum żeby wszystko działało jak należy. Jeśli tego nie widzisz to nie wiem co mam więcej powiedzieć

A MediaTek rośnie w siłę i jego wydajność zaskakuje wręcz

Jeszcze nie zapominajmy o Intel Atom Z37xx

Link to post
Share on other sites

Różnica jest - nie może wielka - ale jest. Widać to zwłaszcza przy grach. 

 

Jak zależy Ci na aparacie to kup Lumie 640 - będziesz mial dobry aparat i calkiem wydajny sprzęt - a wszystko to za bardzo rozsądne pieniądze.

 

Po za tym Lumia 540 jeszcze nie jest dostepna.

 

Media Tek może i rosnie w siłę, ale jeszcze im brakuje.

 

Atom Z3xxx nie jest dobry - dopiero nowsza seria Atom X3 ma szansę odnieśc sukces.

 

Mam duza nadzieję, że microsoft zrobi to co pojawia się w plotkach :) - telefon z Atomem X3, który po zadokowaniu staje się normalnym PC :) :) - ma być to flagowiec - ja szarpał bym jak Reksio szynkę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Atom Z3xxx nie jest dobry
zobacz jak Z3735F niesie Windows 8.1 (desktopowego) i wtedy pogadamy. To w tej chwili jedne z fajniejszych procesorów - połowa chińskiego rynku smartfonów, tabletów i mini PC na nich hula (druga połowa na MediaTek'ach).
Link to post
Share on other sites

Tu NIE chodzi o WYDAJNOŚĆ :) :)

 

SoC Atom Bay Trail - ma sporo braków, np., z tego co mi się wydaje nie ma modułu LTE i trzeba stosować zewnętrzne - dopiero seria X3 ma to wszystko.

 

Tak więc nie chodzi o wydajność - bo ta jest rewelacyjna :) - chodzi o to, że dodając komponenty zewnętrzne, zwiększa się zużycie energii.


Pojawiły się przecieki odności nowych Lumii :

 

Lumia 940 oraz Lumia 940 XL :

 

Topowe podzespoły jak Skaner Tęczówki Oka, wsparcie dla rysików - plotka wspomina o N-Trig*, aparaty 24 MPix Pure View, plotka też mówi o przednim aparacie 5 Mpix.

 

* - Było by to logiczne, ponieważ Surface uzywa rysików N-Trig, które dobrze się sprawdzają.

 

Lumia 740, Lumia 740 XL oraz Lumia 840 :

 

L840 ma mieć aparat 13 MPix Pure View, a L740 ma mieć 8 MPix Pure View. Do tego L740 XL ma mieć bardzo dużą baterię.

 

Microsoft wprowadza nowe nazewnictwo - model XL ma mieć duży ekran.

 

W przypadku nowych Lumii modele XL mają ekrany 5.7 cala, a modele "zwykłe" 5 cali.

Link to post
Share on other sites

Przecież Microsoft o tym WYRAŹNIE ostrzega przed przystąpieniem do programu :) :) W końcu to wersja testowa i to wczesna.

 

Wgrywamy ją na własną odpowiedzialność :) - a że nie czytamy ostrzeżeń ? To inna sprawa. :)

 

Większa afera by była jak by finalna wersja to robiła - jak jest w przypadku Nexusów i Androida 5 :)

 

Dlatego wgrywanie na gółwny telefon Windows 10 Technical Preview uważam za idiotyzm.

 

A ci co nażekają, że im padły telefony sa IDIOTAMI - mogli nie wgrywać, nikt ich nie zmuszał.

 

Ciekawe czy podpisując umowy z Bankiem i z innymi podmiatami też je czytają? 

Link to post
Share on other sites

Pisze, że można uszkodzić telefon? PISZE. Więc wgrywając W10TP - swiadomy jesteś, że możesz zamienić teleofon w przycisk do papieru. :)

 

A jak oczekujesz, ze Ci się uda :) - to jesteś idiotą - NIE UDA SIĘ, w takich przypadkach nalezy założyć, ze się nie uda i to nas spotkają kłopoty. Wtedy się zastanawiamy czy aby na pewno chcemy ryzykować - jeśli tak - to wgrywamy. W innym przypadku jesteśmy idiotami lub naiwniakami. 

 

A tymczsem wielu wgrywa, nie czytajac ostrzeżeń lub myśli : mi się na 100% uda - później wylewają żale i mają pretensję.

 

Dlatego mi takich osób nie żal i bronię MS - nikt ich nie zmuszał do brania udziału w testach :)

Link to post
Share on other sites

Lumia szaleje. Gdyby człowiek chciał, to mógłby mieć co kilka miesięcy nowy telefon, lepszy od poprzedniego za podobne pieniądze.

 

Gdybym wiedziała to poczekałabym 3 miesiące i zamiast L535 kupiłabym L640. Do 535 nic nie mam, świetny telefon, ale 640-stka (jak czytam) o niebo lepsza. :)

Link to post
Share on other sites

Sam kupiłem L640 LTE jako następcę L720.  :)

 

Nie przejmuj się Kornela :) - po wakacjach mają sie pojawić kolejne Lumie - flagowe oraz następcy L830 :) - może się okazać, ze mogłem poczekać te 3 - 4 miesiące, dopłacić i mieć zapowiedzianego następcę L830 :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Irytuje bardzo. Na Lumii 735 muszę czasami uruchamiać ponownie Messengera, żeby otrzymać wiadomości. Facebook czasami nie chce wyświetlać komentarzy, pisząc że są niedostępne. O ile z tego drugiego korzystam stosunkowo rzadko, to kiedy Messenger staje się głównym kanałem komunikacyjnym z wieloma osobami, potrafi doprowadzić do szewskiej pasji.

Link to post
Share on other sites

Ja w L535 nie mam problemów ani z FB ani z Messengerem. Wszystko ładnie wyświetla i powiadamia. Gorzej z gg na przykład - nie dochodzą wszystkie wiadomości np. dwie linijki dojdą a kolejna już nie. Żeby otrzymać zagubione wiadomości muszę wylogować się i znowu się zalogować. Wkurzające to jest bardzo.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam myślę nad L735 w cenie 400-450zł,

 

735 w cenie 400-450zł? Chcesz kupić ten telefon w stanie agonalnym czy jak?

Zapomniałem jeszcze dodać, że powiadomienia czasami są od razu a czasami po kilkunastu minutach wyskakują. No i co chwilę klient pocztowy mi krzyczy, że złe hasło mam wpisane, mimo, że wszystkie hasła są dobre.

Link to post
Share on other sites

No za te pieniądze warto ale tak w ciemno to ja bym nie brał. Czuję, że coś tu może być nie tak. Sugeruję obejrzeć dokładnie wszystko przed zakupem, sprawdzić czy telefon się włącza i w ogóle. Do tej pory widziałem 735-ki za ok 600-700zł. Wyszło teraz kilka nowych sprzętów, więc spadek ceny jest jak najbardziej logiczny ale nie do 400zł.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że tą funkcje Microsoft wypuszcza tak późno jak podobnie działała na Androidzie już Motorola Atrix. Krok jest bardzo doby, am z niego będę korzystał tyko niech wreszcie wprowadzą konkretne flagowce do swojej oferty, bo nie mam w czym wybierać!!!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...